Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak w naturalny sposób poradzić sobie z chorobami?

15.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak w naturalny sposób poradzić sobie z chorobami?
Fot. Ryszard Biel

Jakie zioła pomocne są m.in. w depresji? Tego dowiedzieli się elbląscy seniorzy podczas kolejnego spotkania w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek Zdrowie”, które odbyło się wczoraj, 14 maja, w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej. Hasło wtorkowego spotkania elbląskich seniorów brzmiało „Zielono mi- spotkanie z ziołami".

Podczas wczorajszych prelekcji uczestnicy mogli zdobyć niezbędne informacje dotyczące leczniczych właściwości ziół. Wykład na ten temat poprowadził franciszkanin ojciec Tomasz Tęgowski, który w trakcie swojej prezentacji poprzez pytania kierowane do publiczności, by skupić ich uwagę.

Temat w punkt. Można się zbadać i posłuchać o tym, jak w naturalny sposób poradzić sobie z choróbskami

- mówił pan Zbyszek.

Wykład to nie jedyna atrakcja tego dnia. Ojciec Tegowski przygotował dla seniorów, próbki leczniczych napoi, których trakcie prelekcji można było skosztować. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na pytanie prelegenta, otrzymywała nagrodę.

Bardzo mi się podoba. Tydzień temu rozmawialiśmy o tym, jak dbać o stawy w formie ćwiczeń. A dziś dowiemy się jakich ziół i soków użyć, by je wspomóc. Wszystkie tematy są spójne i prowadzą do polepszenia zdrowia

- mówiła Maria Gotłowska.

Podczas wczorajszego spotkania na hali MOSiR powstał kącik medyczny, który cieszył się największym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia. Specjalnie na te zajęcia pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu przygotowali niezbędne do badań profilaktycznych sprzęty, które umożliwiały m.in. zmierzenie poziomu glukozy we krwi dokonanie pomiaru ciśnienia i wiele innych.

Widziałam, że koleżanki ustawiały się w kolejce, by wykonać badania. Ja chwilę posłuchałam wykładu i może jak kolejka się zmniejszy, też skorzystam. Nie codziennie mamy okazję skorzystać z praktycznych porad dotyczących ziołowych zamienników leków

– mówiła pani Mirosława.

W wyposażeniu zaplecza medycznego nie zabrakło specjalistycznej wagi, która wskazuje BMI, które jest miernikiem stosowanym do klasyfikacji mas ciała. Dzięki znajomości swojego BMI jesteśmy w stanie stwierdzić czy mamy niedowagę, nadwagę czy też mieścimy się w idealnej masie ciała, stosownej do swojego wzrostu.

Lubię tańczyć, ruszać się, a przede wszystkim żyć i być aktywną. Dzięki tym zajęciom robię to, co lubię, a w dodatku z przyjaciółmi. Dowiadujemy się także wiele o stanie swojego zdrowia, a to w naszym wieku bardzo ważne

- mówiła pani Renata.

Każdy uczestnik mógł również skorzystać z porad dietetyka i epidemiologa, którzy byli do dyspozycji seniorów w trakcie trwania spotkania.

Tradycją stała się już degustacja zdrowej żywności. W tym tygodniu w potrawach nie zabrakło aromatycznych ziół. Seniorzy mogli skosztować klopsików z kolendrą i kminem, nietuzinkowych zielonych naleśników z pastą białego sera, pietruszką, bazylią i słonecznikiem, ryżu z pomidorem i świeżymi ziołami, oraz zielonej sałaty z francuskim sosem. Nie zabrakło orzeźwiającej lemoniady przygotowanej z cytryną i miętą.

Przypominamy, że spotkania odbywają się co wtorek, w godzinach od 13:00 do 15:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Zakończenie projektu przewidziane jest na 28 maja i jako jedyne spotkanie odbędzie się w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4.

Za tydzień, 21 maja, seniorzy wezmą udział w wykładach i warsztatach pt. Stylowy senior. Serdecznie zapraszamy!
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Kierunek Zdrowie ( zdjęć 36 )
Dodano: 2019-05-15 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Robol
  Środa, 15.05

  MARIHUANA I burza za 3...2...1...

 2. 2
  +2
  ~ Anna
  Środa, 15.05

  Ciekawy temat. chętnie bym sama poszła posłuchać, ale niestety w tych godzinach pracuję.

 3. 3
  +4
  ~ zuzu
  Środa, 15.05

  Brawo - więcej takich spotkań ... a ,,prowadzący"" super ,zna się na rzeczy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.