Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląg wyróżniony za inwestowanie w sport i edukację

09.10.2018, 16:30:04 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg wyróżniony za inwestowanie w sport i edukację
Fot. Ryszard Biel

Sądowy spór między miastem a wykonawcą toru łyżwiarsko-wrotkarskiego Kalabr jeszcze się nie zakończył, a Elbląg już po raz drugi został doceniony w ogólnopolskim konkursie Budowniczy Polskiego Sportu m.in. za tę inwestycję.

Wyróżnienie i statuetkę Budowniczy Polskiego sportu otrzymała gmina Elbląg i prezydent Witold Wróblewski za inwestycję w infrastrukturę sportowej. Oprócz budowy toru Kalbar docenione zostały m.in. modernizacja budynku klubowego przy ul. Agrykola oraz pływalni przy ul. Robotniczej, oświetlenie stadionu, budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14, bieżni przy SP nr 11 oraz placów zabaw przy SP nr 19, 25 i 9. Kapituła konkursowa oceniała również działania gminy w dziedzinie oświaty, tutaj plusy miastu przyznano m.in. za utworzenie Podstawowej Szkoły Sportowej nr 3 i Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Piłce Nożnej w Elblągu. Nie bez znaczenia było również utworzenie dwóch klas sportowych w IV Liceum Ogólnokształcącym.

To kolejna sytuacja, kiedy elbląski tor Kalbar doceniany jest w konkursie. Inwestycja na etapie powstania wzbudzała sporo kontrowersji, w sądzie nadal toczy się spór między Ratuszem a wykonawcą - miasto domaga się odszkodowania za blisko roczne opóźnienie w realizacji obiektu. Od września 2017 roku korzystają z niej już elblążanie.

W ubiegłym roku za tor Kalbar otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu. Tym razem podczas gali Sportowa Polska, która odbyła się 27 września w siedzibie PKOL w Warszawie, otrzymaliśmy statuetkę klubu Sportowa Polska za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budownictwa sportowego i rekreacyjnego. Uzyskaliśmy to wyróżnienie za ocenę całości działań, również w tym jest tor Kalbar, ale też szereg innych inwestycji

- mówił Witold Wróblewski, podczas konferencji prasowej.

Prezydent Witold Wróblewski, podczas spotkania z dziennikarzami w środę (9 października), pochwalił się również wyróżnienie Samorządowy Lider Edukacji 2018 w 8. edycji Ogólnopolskiego programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw.

Wyróżnieni zostaliśmy szczególnie za kilka działań. Po pierwsze za przeprowadzenie reformy w sposób bezpieczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Tu uwagę zwrócił program dobrowolnych odejść na emeryturę, z którego skorzystało 101 osób. To ewenement na skalę krajową. Pozytywnie oceniono również to, że w naszym mieście dla żadnego trzylatka nie zabrakło miejsca w opiece przedszkolnej, a w różnych miastach różnie to wyglądało

- mówi Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.

Pozyskanie pieniędzy na doposażenie bazy dydaktycznej, powiązania kształcenia zawodowego z rynkiem pracy, doposażenie gabinetów pielęgniarskich, czy stworzenie programu motywacyjnego dla uzdolnionych gimnazjalistów, to również działania gminy, które jak wyjaśnia dyrektor departamentu edukacji, zostały docenione przez kapitułę konkursową.


 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Nie wierze
  Wtorek, 09.10

  Super super tylko gdzie

 2. 2
  +3
  Robert Koliński
  Wtorek, 09.10

  Czy kapituła konkursu wzięła pod uwagę fakt, że część tych obiektów została wybudowana w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego, z którego środki trafiły - zamiast na propozycje mieszkańców, to - na propozycje szkół i instytucji miejskich (de facto - ratusza), z którymi zwykli mieszkańcy nie mieli i nie mają szans konkurować? Czy jest to moralne, aby w ten sposób dysponować budżetem, który z definicji i założenia miał podlegać kontroli i wydatkowaniu przez samych mieszkańców? Bardzo ładnie, że Pan Prezydent przyjął nagrodę w imieniu miasta, ale teraz czekamy na męską decyzję i zmianę korupcyjnych założeń urzędniczego BO, aby stał się on w końcu prawdziwie obywatelskim, a nie pozostawał takim tylko z nazwy.

 3. 3
  --24
  ~ Anna
  Wtorek, 09.10

  Gratulacje dla elbląskiej oświaty i dla Pani dyrektor. Samorządowy Lider Edukacji to chyba pierwsza taka nagroda po 10 latach.

 4. 4
  +23
  ~ Tragedia
  Wtorek, 09.10

  normalnie Korea Północna jako żywo,...przecież to już nie jest śmieszne ale tragikomiczne

 5. 5
  --21
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 09.10

  BRAWO Panie Prezydencie! Moja tylko uwaga proszę się przygotować bo PIS i PO chcą coś odpalić wspólnie przed wyborami! Po akcji z wiaduktem wszystko jest możliwe kto wie co im po głowie chodzi?

 6. 6
  +4
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 09.10

  Panie Koliński co ma Pan oprócz złośliwości do innych do zaproponowania .Słuchać i czytać się nie chce .Jest pan żałosny .A tak na marginesie po co Pan startuje jeśli szanse są żadne

 7. 7
  +2
  Robert Koliński
  Wtorek, 09.10

  @mieszkaniec - Przede wszystkim rozum, zdrowy rozsądek, przyzwoitość i równe, podmiotowe traktowanie wszystkich obywateli, a nie tylko tych należących do własnej kamaryli. O innych moich pomysłach i propozycjach dla miasta i województwa można poczytać m.in. na moim profilu fb oraz innych elbląskich portalach, które dopuszczają do głosu mieszkańców, a nie tylko urzędników i partyjniaków, do tego za pieniądze. A kandyduję m.in. po to, żeby później taka maruda jak @mieszkaniec nie pitoliła przez 5 lat, że "znów nie było nikogo normalnego, żeby nań zagłosować!";

 8. 8
  0
  ~ Gosc
  Wtorek, 09.10

  Pis i po wspolnie chca cos odpalic ?!?

 9. 9
  +11
  ~ do~ marcel
  Wtorek, 09.10

  to niech ci dyrektorzy zakaszą ręce i robią, a nie czekają na gotowe.

 10. 10
  --4
  ~ Elblazanin
  Wtorek, 09.10

  Prezydencie Elbląga panie Wróblewski teraz pora na modernizację PROSTEJ na A8 jeśli tak ma Pan mój głos w wyborach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5148339271545