Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Tor Łyżwiarski KALBAR. Lodowa arena przy Agrykola będzie miała patrona

18.10.2016, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tor Łyżwiarski KALBAR. Lodowa arena przy Agrykola będzie miała patrona
Fot. Ryszard Biel

"Kalbar" - taką nazwę przyjmie powstający przy ul. Agrykola, sztucznie mrożony tor do łyżwiarstwa szybkiego i wrotkarstwa. Patronem obiektu, który swoją premierę będzie miał w najbliższym sezonie zimowym, zostanie Kazimierz Kalbarczyk - trener, współtwórca i organizator łyżwiarstwa szybkiego w Elblągu. Uchwałę w tej sprawie podejmować będą na najbliższej, październikowej sesji Rady Miejskiej elbląscy radni.

Nadanie torowi łyżwiarskiemu przy ul. Agrykola 8 w Elblągu imienia „Tor Łyżwiarski KALBAR im. Kazimierza Kalbarczyka", jest wyrazem uhonorowania dokonań Pana Kazimierza Kalbarczyka. Trener Kazimierz Kalbarczyk w latach 1946 - 1987 był współtwórcą i organizatorem łyżwiarstwa szybkiego w Elblągu. Wychował wielu mistrzów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, a także przyczynił się do zdobycia pierwszych medali olimpijskich w historii polskiego łyżwiarstwa kobiet. Trener K. Kalbarczyk wychował nie tylko wielu wybitnych sportowców, ale również szkoleniowców, którzy kontynuują pasmo sukcesów legendarnego trenera

- czytamy w uzasadnieniu uchwały, która stanie na sesji 27 października.

Wniosek Prezydenta Elbląga o nadanie imienia torowi łyżwiarskiemu zyskał poparcie ze strony środowiska łyżwiarskiego, m.in. Klubu Sportowego Orzeł Elbląg i Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Sportów Wrotkarskich. Pozytywną opinię na ten temat wyraziła również Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi uroczyste otwarcie toru łyżwiarskiego. Jego budowa trwa od 4 miesięcy i miała zakończyć się z końcem sierpnia. Wykonawcy nie udało się jednak dotrzymać terminu, gdyż, jak tłumaczył, uniemożliwiła mu to niesprzyjająca pogoda i konieczność wykonania wymiany gruntu pod obiektem. Nowy termin zakończenia prac to 31 października br. 

Gotowy tor w okresie letnim służył będzie wrotkarzom, natomiast zimą zamieniał się będzie w arenę sportów łyżwiarskich. Zadanie obejmuje także przebudowę istniejącego dotychczas wewnątrz toru trawiastego boiska, dzięki czemu powstanie kompleks pięciu placów o nawierzchni syntetycznej do gry: w piłkę ręczną, tenisa, koszykówkę i siatkówkę. Koszt inwestycji to 5 mln 140 tys. zł.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ szkoda
  Wtorek, 18.10

  Tor będzie a gdzie trybuny gdy będą zawody to tylko stać chyba ktoś bez mózgu i myślenia.

 2. 2
  +1
  ~ mundek
  Środa, 19.10

  ty szkoda trybuny masz na stadionie olimpi, tam możesz sobie posiedzieć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.