Środa, 5.08.2020, Imieniny: Oswald, Emil, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pierwszy dzwonek na stadionie. Sportowa podstawówka rozpoczęła działalność

03.09.2018, 23:30:27 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwszy dzwonek na stadionie. Sportowa podstawówka rozpoczęła działalność
Fot. Ryszard Biel

Na stadionie, jak na szkołę sportową przystało, nowy rok szkolny i funkcjonowanie rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Na razie będą się tu kształcili przyszli piłkarze i tancerze. Jednak "trójka" w przyszłości poszerzy swoją ofertę o inne dyscypliny sportu.

3 września 2018 roku. Zmaterializowało się marzenie. Sportowa Szkoła nr 3 im. Polskich Olimpijczyków właśnie rozpoczyna swoją działalność. Dziękuję rodzicom za zaufanie. Jestem przekonana, że nie zawiedziemy go, otoczymy wasze dzieci najlepszą opieką, wyposażymy je w to, co pozwoli im w przyszłości odnosić sukcesy w różnych dziedzinach życia. Drodzy uczniowie jest mi niezmiernie miło rozpoczynać razem z wami tę drogę. Pamiętajcie, to wy będziecie zapisani w annałach tej szkoły, jako ci, którzy rozpoczynają pierwszy rocznik sportowej szkoły nr 3

- tymi słowy Hanna Szuszkiewicz, dyrektor szkoły sportowej, rozpoczęła działalność placówki i nowy rok szkolny.

Po latach przerwy do budynku przy ul. Agrykola wróciła szkoła sportowa. - W tym miejscu jeszcze przed wojną działała szkoła sportowa. Potem, starsi to pamiętają, działała tu szkoła sportowa o profilu lekkiej atletyki. Dzisiaj rozpoczyna działalność szkoła sportowa, w innym charakterze, wielu dyscyplin. Jestem przekonany, że przy tak dużym zaangażowaniu pani dyrektor, ta szkoła będzie szkołą, która będzie należała do najlepszych - przypominał Marek Burkhardt, elbląski radny.

W poniedziałek (3 września) wieczorem na stadionie przy ul. Agrykola odbyło się oficjalne otwarcie szkoły, połączone z rozpoczęciem roku szkolnego. W trakcie uroczystości zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich klas, w szkole funkcjonują wszystkie oddziały z wyjątkiem klasy III, w towarzystwie elbląskich sportowców m.in.: piłkarek ręcznych, tancerek, piłkarzy nożnych i judoków. Nie zabrakło również przemówień okolicznościowych, życzeń na przyszłość oraz oprawy artystycznej w wykonaniu dzieci.

Równo rok temu zaczęliśmy myśleć o powołaniu Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. Minął rok i to stało się faktem, ośrodek powstał przy tej szkole. Jesteśmy na rozpoczęciu roku, widzimy jak wielu młodych zawodników tutaj stoi. Na osiem klas udało się otworzyć siedem klas. To jest naprawdę niebywały wyczyn. Powołanie takiej szkoły to jest bardzo dużo pracy. W tym roku będą się tu szkolili piłkarze, tancerki, ale cieszę się, że są tutaj przedstawiciele praktycznie wszystkich dyscyplin, bo to świadczy o tym, że szkoła będzie się rozwijała, integrowała środowisko sportowe Elbląga i będzie tu miejsce dla różnych sportów

- mówił Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Dzisiaj wracamy do tradycji, do szkoły sportowej przy ul. Agrykola. Myślę, że w przyszłości wielu sportowców z naszego miasta będzie rozpoczynało swoją naukę, karierę sportową właśnie tutaj. Mam nadzieję, że hymn RP, który dzisiaj rozpoczął naszą uroczystość, adepci tej szkoły usłyszą kiedyś, osiągając najwyższe laury. Tego im życzę

- dodał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / Sportowa podstawówka rozpoczeła działalność. ( zdjęć 84 )
Dodano: 2018-09-04 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ b0ss
  Wtorek, 04.09

  Czemu szkoły się upolitycznia? Teraz otworzysz lodówkę a tam prezydent. Po co politycy w szkole? Muszą odrobić swoje wagary w szkole.

 2. 2
  +2
  ~ Likki
  Wtorek, 04.09

  Szopka przedwyborcza i tyle!

 3. 3
  --1
  ~ nauka i sport
  Wtorek, 04.09

  Dobrze, że wrócono do tradycji tej szkoły, bo zdrowy sport pomaga w kształtowaniu człowieka. Powodzenia w nauce i sukcesów w sporcie. Niemniej należy przypomnieć ku przestrodze, że w dużym mieście , gdzieś w Polsce dyrektorka szkoły fałszuje dokumenty i pozostając pod opieką "władz", ześwinia prezydenta, RM, KO, 2 prokuratorów, sędzinę. Jednak odór ześwinienia pozostaje i zeświniający oraz zeświniani spotykając się mają zawsze odruchy mafijne - jeden ma haka na drugiego, bo wszyscy są ześwinieni. Ani ilość minusów, ani patrzenie w obiektyw nie zmienią faktu ześwinienia - na ASF nie ma leku. Kto raz się ześwinił, świnią pozostanie do końca. Sytuacja z Polski ku pokrzepieniu świniących. Sponsor kampanii towarzyszy wszędzie kandydatowi.

 4. 4
  +1
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 04.09

  Zaraz odezwą się pajace, że jest to szopka wyborcza, kiedy człowiek robi swoje i zapewne to jego wina, że wybory są 21 października?! W końcu Elbląg ma Prezydenta, który zna się na ekonomi i wie jak i kiedy co robić w przeciwieństwie do bajkopisarzy i chciejców.

 5. 5
  --3
  ~ :)
  Wtorek, 04.09

  Wspaniała uroczystość, rewelacyjne dzieciaki i super rodzice. A "fala" była cudna. Kto był ten wie. Pozdrawiam Super Hanię.

 6. 6
  +4
  ~ Ela
  Wtorek, 04.09

  To typowa szopka wyborcza. Mogli zrobić to w nocy byłoby jeszcze fajniej. Tylko problemy mieszkańców pozostały ZBK, EPEC, wodociągi ,tramwaje. Ot i cała prawda. A lans i pijar a syf dalej pudrowany.

 7. 7
  +2
  ~ TWOJNICK
  Wtorek, 04.09

  Czy jakość będzie porównywalna do jakości gry Olimpii??

 8. 8
  +1
  ~ wist
  Wtorek, 04.09

  Czy pan Wróblewski jest tak wiarygodny jak to jego zdjęcie / z jakiego to roku / umieszczone na reklamie? To se ne wrati pane Wróblewski?

 9. 9
  +3
  ~ kolo
  Wtorek, 04.09

  A czy pan Wiercioch ma odpowiednie kwalifikacje do bycia nauczycielem w SP 3? Jaką to uczelnię sportową ukończył, czy tylko zaocznie EUHE w Elblągu i kursy w Olsztynie?

 10. 10
  +1
  ~ Realista
  Wtorek, 04.09

  Dla mnie to jest hipokryzja. To jest prezydent, ktory oddłuża miasto poprzez ciecia w edukacji, a taki lans w szkołach? Honoru człowiek nie ma, takl wiec podziekuje mu w wyborach na pewno.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.