Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Aleksandra Dulkiewicz w Elblągu: Rozwój opiera się na współpracy

16.04.2024, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Aleksandra Dulkiewicz w Elblągu: Rozwój opiera się na współpracy
Fot. AK

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przyjechała dziś (16.04.) do Elbląga, by zadeklarować chęć współpracy. - Możecie sobie zadawać pytanie, po co Prezydent Gdańska przyjeżdża do Elbląga, przecież my powinniśmy konkurować. Dzisiaj rozwój opiera się na współpracy. Rozwój zarówno Elbląga, jak i Gdańska – mówiła Aleksandra Dulkiewicz.
 

 


21 kwietnia elblążanie zadecydują komu powierzą losy Elbląga na kolejne pięć lat. W drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Michał Missan i Andrzej Śliwka. Dziś (16.04.) do naszego miasta przybyła Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, by okazać wsparcie kandydatowi z Koalicji Obywatelskiej.
 

 

To jest coś bardzo, bardzo ważnego, żeby włodarze lokalni umieli ze sobą współpracować. Dlaczego to jest ważne? Możecie sobie zadawać pytanie, po co Prezydent Gdańska przyjeżdża do Elbląga, przecież my powinniśmy konkurować. Dzisiaj rozwój opiera się na współpracy. Rozwój zarówno Elbląga, jak i Gdańska

– zaznaczyła Aleksandra Dulkiewicz.

 


W jakich obszarach Elbląg i Gdańsk mogą współpracować? - Jest ich bardzo, bardzo wiele – zapewniała Aleksandra Dulkiewicz. - Wiemy, o decyzjach, które zapadły i zostały ogłoszone przez pana premiera Donalda Tuska dotyczące portu w Elblągu. To też bardzo ważne dla portu w Gdańsku.
 

 

Jak wiecie port w Gdańsku dynamicznie się rozwija, ale potrzebuje portu towarzyszącego, jakim ma szansę zostać port w Elblągu

– dodała Aleksandra Dulkiewicz.

 


Kolejną kwestią są połączenia kolejowe. - Te połączenia z Gdańskiem powinny zmienić swoje trasy – zauważyła Aleksandra Dulkiewicz. - Będziemy wspólnie zabiegać o to, żeby powstała linia kolejowa, która będzie wiodła do Gdańska przez Nowy Dwór Gdański. To jest coś bardzo ważnego. Skróci to dojazd pomiędzy dwoma miastami do pół godziny, a nie tak, jak dzisiaj trasa trwa prawie 90 minut.
 

 

My, jako Pomorze, bardzo mocno zabiegamy, lobbujemy o powstanie obszaru metropolitarnego. W poprzedniej kadencji parlamentu ustawa została przyjęta przez Senat. W tej ustawie pojawił się wytrych, aby nie dotyczyła ona tylko jednego województwa. Dzisiaj jesteśmy na etapie prac legislacyjnych, które trwają od nowa, bo nowa kadencja Sejmu to na nowo opracowywanie projektów. Dla wzajemnego rozwoju obszaru metropolitarnego Gdańska, ale także dla Elbląga ta współpraca jest czymś bardzo potrzebnym

– podkreśliła Aleksandra Dulkiewicz.
 


- Zostały opublikowane badania, które wskazują na to, iż wszyscy, którzy są blisko obszarów metropolitarnych się rozwijają dużo bardziej dynamicznie niż inne obszary w Polsce i to jest nasz cel – mówił Michał Missan.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (57)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Dobry bajer pół sukcesu
  Wtorek, 16.04

  Może się opowisdać po partyjniacku o czym chce, problem w tym że uzależnieni jesteśmy od Olsztyna i nikt tego nie zmieni a do Gdańska pozostaje jezdzic nam rekreacyjnie i na zakupy! Myślę że jeszcze niech Tuski tu wpadnie jeszcze.....-:)))

 2. 2
  +21
  ~ No właśnie!
  Wtorek, 16.04

  A czy u Pani Dulkiewicz pracownicy też muszą walczyć o ochłapy??? Ktoś zadał to pytanie???

 3. 3
  +21
  ~ no tak
  Wtorek, 16.04

  Myślałam, ze przyjechała ratować Szpital i wprowadzać jakieś modernizacje i ochronę, bo człowiek wypadł.Zaproszona pani Dyrektor Szpitala to pewnie wysłucha.

 4. 4
  +24
  ~ Truso
  Wtorek, 16.04

  Ona jest prezydentem Gdańska,więc co może mieć do elbląskiego szpitala?Z tą koleją to zwykła ściema,PO to oszuści i ludzie niesłowni,taka inwestycja może być finansowana z budżetu centralnego,a obecny rząd raczej zwija inwestycje.Patrzmy na wszystko realnie i nie dajmy sobą manipulować,panie Missan,niech pan weźmie się za robotę.

 5. 5
  +12
  ~ do Truso
  Wtorek, 16.04

  Ona jest prezydentem Gdańska więc co może mieć do Elbląga, a skoro zaprosiła panią Gelert to i niech jej sprawy rozpatrzy. Niech się zapozna co się dzieje, a dopiero występuje, Najpierw dokładna analiza całościowa, potem wystąpienie.

 6. 6
  +12
  ~ Ściema, ściema, ściema
  Wtorek, 16.04

  straszne rzeczy, może chcą dobrze, ale ich najgorszą cechą jest to, że przyjeżdżają w ciemno, bez najmniejszej próby zrozumienia tego, że prezydent i wiceprezydent dostali namiastki głosów w wyborach, jaka jest tego przyczyna? Jeżeli sięga się do takich metod, to naprawdę skóra cierpnie, co nas czeka

 7. 7
  +27
  ~ tutejszy
  Wtorek, 16.04

  Widać Protas już jest spalony w Elblągu, przysyłają innych funkcjonariuszy PO... :-)

 8. 8
  +30
  ~ POlak
  Wtorek, 16.04

  Jeszcze brakuje Tuska w Elblągu. On obieca wszystko aby dostać stołek dla KO. Ale my juz wiemy ze 100 konkretów to jest 100 kłamstw,

 9. 9
  +17
  ~ Jajo
  Wtorek, 16.04

  Jak Missan wgrać , tyle od razu budowa kolej z elektryczna z Elblągu do Gdańska przez Nowy Dwór Gdański .

 10. 10
  +9
  ~ uiy22
  Wtorek, 16.04

  Przyjechała po co ot tak sobie ,o nie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1095480918884