Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na prezydenta Elbląga? Głosowanie tylko do godziny 9.00

09.04.2024, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na prezydenta Elbląga? Głosowanie tylko do godziny 9.00

Elblążanie za dwa tygodnie podejmą decyzję o tym, komu na najbliższe 5 lat powierzą losy naszego miasta. 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której spotkają się Andrzej Śliwka i Michał Missan.W drugiej turze wyborów spotka się dwóch z pięciu kandydatów, którzy ubiegali się o fotel Prezydenta Elbląga. Wśród nich jest przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan, który przez ostatnie lata współrządzi Elblągiem wraz z Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. Michał Missan, poza oficjalnym wsparciem Witolda Wróblewskiego, do wyborów wystartuje z poparciem Lewicy. W wyborach prezydenckich na Michała Missana zagłosowało 17 tys. 146 osób (44,36 proc.).

 


Mieszkańcy zdecydowali, że w drugiej turze będzie także kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Śliwka. Do niedawna Andrzej Śliwka pełnił funkcję Wiceministra Aktywów Państwowych, który zaangażowany był m. in. w temat walki o nie wygaszanie Przedszkola nr 8 czy rozwoju elbląskiego portu. Obecnie sprawuje mandat posła okręgu elbląskiego (zagłosowało na niego 32 895 osób). W wyborach prezydenckich zdobył 13 tys. 408 głosów (34,69 proc.).

 


Przed wyborcami poważna decyzja. Już 21 kwietnia okaże się, jak będą kształtowały się losy naszego miasta przez najbliższe 5 lat. Zwracamy się zatem z pytaniem do naszych czytelników: Na kogo zagłosujesz 21 kwietnia w II turze wyborów na prezydenta Elbląga?

 


Głosowanie potrwa do piątku 19 kwietnia, do godz. 9.00.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (74)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Marcel
  Wtorek, 09.04

  My młodzi chcemy zmiany na dynamicznego i chcącego zmian Śliwkę! Nie chcemy dziadka Missana!

 2. 2
  +14
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 09.04

  Oddam głos na Pana Śliwkę. Jedyny rozsądny kandydat. Missan był 5 lat. Co zrobił ? Widać . Śliwka nowa krew . Zapał do pracy i do zmian. Zaufam jemu . Za pięć lat jego podsumujemy i rozliczymy.

 3. 3
  +11
  ~ To proste
  Wtorek, 09.04

  Stary przepocony uklad dostal nokaut bezapelacyjnie i wyborach do rady i do sejmiku !! To bezdyskusyjne i świadczy ze to byly złe lata i złe otoczenie wspierające w złych decyzjach, ktorych skutkiem jest totalna ich porażka ! Ktoś byl częścią tego układu niestety i tym będę się kierować !

 4. 4
  +6
  ~ Dorian
  Wtorek, 09.04

  Tylko Andrzej Sliwka! Przecież w ciagu dekady w czasie kiedy rzadzil Missan z Wroblem mlodzi wyjeżdżali. Problem ze spolkami, z atmosfera w miescie. Kultura I sport ledwo zipią. Nawet sylwestra nie ma. Dyrektorzy bez konkursu! I co to wina PiSU? I oczywiście wrobel sie nie dostal do sejmiku czyli co zamienia sie miejscami??? Czy wy tego nie widzicie? Nie dajcie sie zaslepic banerami Missana. Glosujcie na Sliwke!!

 5. 5
  +4
  ~ Dumni inaczej
  Wtorek, 09.04

  A jak sampoczucie Mireczku, Lesia , Wladzia? Waszej lewicy juz nie ma? Tyle z waszej wycieczki do Wladzia neandertala w Warszawce!

 6. 6
  +4
  ~ Andrzej!!
  Wtorek, 09.04

  Tylko Andrzej Sliwka

 7. 7
  --2
  ~ Seba
  Wtorek, 09.04

  Jedynie Andrzej Śliwka to realna, dobra zmiana dla naszego Elbląga. Pan Nissan to Wróblewski bis...

 8. 8
  0
  ~ Do Arek 12
  Wtorek, 09.04

  W jakie obce ręce człowieku? Jak już to w ręce polskiego rządu z udziałem miasta. Będziesz przeciw tylko dlatego że jest z PIS? No to świetny argument. Proponuję spytaj zatem pana Missana jakie są zapisy w porozumieniu z rządem w sprawie portu które niedawno przywiózł z Warszawy. Podobno za półtora roku do Elbląga mają wpływać statki morskie. Ktoś widział to porozumienie? Jakie tam są konkrety? Jaka jest data rozpoczęcia prac? Jaka kwota jest przewidziana? Z jakiego budżetu? A może nie chcesz wiedzieć? Bo a nuż okaże się że to porozumienie to tylko kartonowy czek który tak chętnie kiedyś krytykowano? (Słusznie zresztą))

 9. 9
  0
  ~ Polakk
  Wtorek, 09.04

  Jak będzie ciepło głosuje na działkę i grilla.

 10. 10
  --13
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 09.04

  Wiadomo na kogo zagłosuję w II turze (na tego samego co w I) więc nie będę się powtarzał, ale... chciałem wyjaśnić tego dziaderskiego troll-przygłupa, który w peowskim troll-POrt*lu ujada w komciach na młodzież. Dziaderski tumanie, młodzi dlatego nie poszli do wyborów i olali gremialnie platfusów patodeweloperskich w tych wyborach, bowiem faszyzująca i banksterska Koalicja 13 grudnia nie zrobiła dla nich kompletnie nic, napychając jedynie kieszenie otłuszczonym wieprzom POlitycznym z PO, 3D i pseudo-lewicy, czyli szujom, wśród których występuje największy odsetek rentierów żyjących z wynajmu mieszkań i ludowego wyzysku, a którzy przegłosowują sobie dziś kredyt 0% napychający kabzę banksterce, flipperom i rentierskim pasożytom jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że POmogłem. #trueStory; 🖤🚩

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2616081237793