Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Czytelnicy info.elblag.pl w roli Prezydenta widzą Andrzeja Śliwkę

12.02.2024, 10:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Czytelnicy info.elblag.pl w roli Prezydenta widzą Andrzeja Śliwkę

7 kwietnia elblążanie podejmą decyzję o tym, komu na najbliższe 5 lat powierzą losy naszego miasta. Za pośrednictwem naszej sondy większość głosujących przyznało, że w wyborach samorządowych zagłosowałoby na Andrzeja Śliwkę. Otrzymał on 35 proc. wszystkich oddanych głosów.
 

 

Na tę chwilę chęć kandydowania na urząd Prezydenta Elbląga zadeklarowało 5 osób. Wiceprezydent Elbląga i przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan, poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Śliwka, miejski rzecznik praw konsumentów Paweł Rodziewicz oraz przedsiębiorcy Stefan Rembelski i Rafał Maszka.


Kto okaże się czarnym koniem nadchodzących wyborów samorządowych? Zapytaliśy naszych czytelników: Kto powinien zostać Prezydentem Elbląga? Głosować można było od 6 lutego, od godz. 9.00, do 12 lutego, do godz. 9.00.

 


Oddano 2372 głosy. Najwięcej, bo 35 proc. (832 głosy) poparcia otrzymał były wiceminister aktywów państwowych, a obecny poseł Andrzej Śliwka.

 


Drugie miejsce i 23 proc. głosów (547) uzyskał startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców „Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim” Stefan Rembelski.

 


20 proc., czyli 484 głosów oddano na Pawła Rodziewicza, byłego kandydata Lewicy na posła, który startować będzie z komitetu wyborczego założonego przez Stowarzyszenie Nowy Elbląg.

 


Michał Missan, który otrzymał już oficjalnie poparcie obecnego Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i Lewicy w naszej sondzie uzyskał 18 proc., czyli 426 głosów.

 


Najmniej osób zagłosowało na Rafała Maszkę z Komitety Wyborczego Wyborców Janosik (83 głosy, czyli 4 proc.).
 


Komitety wyborcze można rejestrować do dziś, 12 lutego, natomiast kandydatów można zgłaszać do 4 marca.

Czy ktoś jeszcze stanie do walki o fotel włodarza naszego miasta? Będziemy obserwować i informować o ewentualnych nowych kandydatach.

 

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 66

%97.0 %3.0


Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Out
  Poniedziałek, 12.02

  Ten czy tamten ale Układ rypnie!

 2. 2
  --10
  ~ Zmiany będą!
  Poniedziałek, 12.02

  Czyli wybrano aparycję, luz, pogodę ducha i optymizm bijący z twarzy oraz program i fakty ktore zna Pan Rembelski i brawo!

 3. 3
  --10
  ~ !!!
  Poniedziałek, 12.02

  No i super oby tylko poszli tak głosować

 4. 4
  +23
  ~ Do Redakcji
  Poniedziałek, 12.02

  Kto wie dlaczego tak naprawdę posunięto dyrektora z ochrony środowiska? A taki był z PO tancerz i przyjaciel kandydata?

 5. 5
  --1
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 12.02

  Pan Paweł i Pan Stefan to najlepszy wybór dla mieszkańców Elbląga. Przygotowani, oddolni, nie dostaną żadnych rozkazów "z góry". Druga tura między nimi to byłaby czysta przyjemność. Przychylam się bardziej ku Rodziewiczowi, bo trzeba odmłodzić nasze miasto, ale życzę powodzenia obu kandydatom

 6. 6
  0
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 12.02

  I co z tego, jak potem pójdą i znowu naiwnie zagłsują na skompromitowaną klikę PO-PSL lub co gorsza Lewicę. Jak mżna bć tak naiwnym, żeby po latach tego co robili naszemu miastu nadal im wierzyć? Byle "na złość mamię odmrożę sobie uszy"

 7. 7
  --6
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 12.02

  Pan Paweł i Pan Stefan to najlepszy wybór dla mieszkańców Elbląga. Oboje dobrze przygotowani, niezależni od rozkazów "góry". Przychylam się bardziej do Pawła Rozdziewicza, ale życzę powodzenia obu kandydatom. Druga tura między nimi to byłaby czysta przyjemność i spokój o przyszłość miasta.

 8. 8
  +7
  ~ Detoks
  Poniedziałek, 12.02

  No przecież Rodziewicz i Missan to papuszki nierozłączki o czym raczył nas poinformować senator Wcisła, ze Paweł Michała poprze. Razem też obrabiali firmę od parkometrów przy biedronce - czyli jedna drużyna na razie dyskretnie a p wyborach jawnie.

 9. 9
  +2
  ~ Polecam
  Poniedziałek, 12.02

  Świetny wywiad pana Zaluskiego na sąsiednim portalu! Przez sport cala prawda o metodach klasyfikacji ludzi

 10. 10
  +5
  ~ ktoś tam
  Poniedziałek, 12.02

  Pan Remblewski to jest dobry wybór jako kandydata na prezydenta, Paweł Rodziewicz tak ale może na początek niech zostanie radnym douczy się trochę i będzie świeżą krwią we władzach miasta później. Słuchy chodzą, że komitet Rodziewicza i tak prędzej czy później przyklei się do Missana i platformy ostatecznie go poprze. Dajcie szansę w tych wyborach tym niepartyjnym osobom i komitetom tych których jeszcze we władzach nie było , dajcie szansę choć raz na 30 lat ... nowym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.76352095603943