Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Jan
  Wtorek, 19.11

  Do Rena- polecam przeczytać komentarze jeszcze raz z tym że ze zrozumieniem tekstu. Nikt nie ocenia funkcjonowania CUW w innych miastach tylko tu cały czas chodzi o Nasze Miasto!!! Które tonie w długach !!! Są bardziej potrzebne inwestycje choćby remonty szkół gdzie w niektórych przypadkach zatrzymały się w czasach Gierka niż tworzenie nowych jednostek. A jeśli chodzi o fantastyczne działanie CUW w innych miastach zapewne chodziło o Gdansk i w tle kontrol CBA lub Toruń potocznie nazwane przez pracowników Bangladeszem.

 2. 2
  0
  ~ Ilona
  Wtorek, 19.11

  Ja bym pomyślała też o pracownikach instytucji kultury. Po co w każdej z tych instytucji księgowy i kadrowy? Zrobić też dla nich ten CUW, a oszczędności można przeznaczyć na inny cel

 3. 3
  +3
  ~ Elblążanka
  Wtorek, 19.11

  To Pan wice od edukacji wpadł na ten " ŚWIETNY" pomysł utworzenia CUW .To chyba spełnienie jego marzeń .Namiesza wszystkim placówką i będzie mydlić oczy ,że nikt nie straci pracy. My zapłacimy wszyscy za remont budynku , nowego oprogramowania wszystkich koniecznych programów, nowe wyposażenie - przetargi , przetargi, przetargi. Placówki mają kupione programy na których pracują. Wydały na to pieniądze . Wszystkie będą nie potrzebne , bo będą nowe wybrane przez Guru . Ciekawe ,kto na przetargach skorzysta ? PANIE i PANOWIE RADNI NIE GOSUJCIE ZA TYM STWOREM.TO JEDEN WIELKI NIEWYPAŁ. Przecież wydane pieniądze na CUW można przeznaczyć na inne WAŻNE cele np. cuchnące stęchlizną przedszkola. Braki w BUDŻECIE MIASTA a tu tak lekką ręką wydaje się nie swoje pieniądze. Panie Prezydencie i ta

 4. 4
  +1
  ~ Elblążanka
  Wtorek, 19.11

  Panie Prezydencie tak Pan się dał wmanewrować w wyrzucenie tyle pieniędzy . miały być konsultacje ,że wszystkimi placówkami . GURU to obiecał .Skończyło się na spotkaniach towarzyskich w wybranych placówkach . Elblążanie będą Panu to pamiętać !

 5. 5
  +3
  ~ oświata
  Środa, 20.11

  PROPONUJĘ BYSMY PRZYBYLI - WSZYSCY PRACOWNICY OŚWIATY - NA SESJĘ RADY MIEJSKIEJ I ZAPROTESTOWALI PRZECIWKO UTWORZENIU CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH!!!! Wypowiedź pana Czyżyka mija się z prawdą!!!! Tak jak wcześniej ktoś napisał, nie było konsultacji z pracownikami oświaty, dla wybranych przekazano tylko informacje że taki twór ma powstać. Jeśli panie przewodniczący trzeba ujednolicić płace, to można to zrobić bez tworzenia drogiego tworu. Mówi pan o brakach kadrowych a zastanowił się pan jaka jest tego przyczyna? Kto będzie pracował za takie głodowe pensje? W centrum planuje się zwiększyć obowiązki dla księgowych o 100%, będą rozliczać dwie placówki na jednym etacie przy 8 h pracy. Taki jest wasz pomysł na braki kadrowe?

 6. 6
  +4
  ~ Iwona
  Środa, 20.11

  Nie ma się co ekscytować. Żadni radni nie odrzucą projektu CUW-u. Jest już przygotowana uchwała na ten cel, można ją przeczytać na stronie BIP. Nikt się nie sprzeciwi, ani radni , ani Dyrektorzy placówek którzy działają w porozumieniu z Urzędem Miasta. Zagłosowanie za uchwała to tylko formalność.

 7. 7
  +2
  ~ cudna innowacja
  Środa, 20.11

  Uważajcie czerepaku z tym CUW budowanym pod siebie, bo może się okazać , że w rurach i zakamarkach w tym budynku żyją zwierzątka chronione niczym minóg w lasach i potokach Bażantarni. Ponawiam ocenę: CUW dla czerepaka i znajomych królika. czy wynajęcie firmy zewnętrznej nie było by tańsze? Zapewne tak, ale wtedy czerepak od marca nie miał by fotela. W dobie super cyfryzacji takie twory nie mają uzasadnienia do ich organizowania, no ale liczą się fotele pod hasłem "jak się nie podoba, to wynocha". Kilka fotek z miną czerepaka postawi się przy wejściu i potencjalni klienci uciekną w popłochu. Budujcie.

 8. 8
  --1
  ~ Do Jan
  Środa, 20.11

  Chodziło mi o cuw w Katowicach. A inne miasta nie maja problemów finansowych. Jeśli tak jest, to znaczy, ze mieszkańcy tamtych miast są pracowici i przedsiębiorczy. Bo miasta maja największe dochody z podatków. Wiem, zaraz napiszesz ze miasto powinno dać prace, bo nam się należy.

 9. 9
  --2
  ~ Przedsiebiorca
  Środa, 20.11

  Wy z edukacji rzeczywiście specyficzni jesteście, i nie dziwi już ze na was plują, bo w sami na siebie plujecie. I bardzo dobrze efekt synergii wszędzie przynosi korzyści, oczywiście nie będzie to dobre dla wielu księgowych, bo trzeba będzie pracować, i dopiero okaże się co potrafią. A ja tez płace podatki i cieszę się ze w końcu zaczęła płacić za prace a nie kawkowanie. Praca jednak przeraża, a to miasto jest specyficzne, wszyscy maja czas na komentowanie.

 10. 10
  0
  ~ Jan
  Środa, 20.11

  Jedna wielka żenada . Jak można porównać Katowice do Elbląga !!!! Mieszkańcy maja być bardziej pracowici ???? Gdzie w biedronce czy lidlu!! Niestety jaka władza taki rozwój miasta i takie podatki. bk

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.