Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ czas siania czerepaków
  Środa, 20.11

  Pewien użyteczny idiota mówi o CUW-ach w innych miastach , i podaje "trafiony" przykład. Zapomniał, że te podatki to PIT, CIT i lokalne. PIT ucieka z Elbląga - pozostaje budżetówka i sklepiki. CIT - większość firm rejestruje się poza Elblągiem. To nie jest wina mieszkańców tylko kozłów i czerepaków. Gdy słyszę jednego dnia , że są kolosalne braki w budżecie , a następnego dnia to samo źródło informuje, że tworzy ciepłe posady dla kumpli i czerepaka, to odwiedzam stoisko z taczkami w Castoramie. Gdziekolwiek powstają CUW, to w większości na bazie MZEAS. Nasi czerepakowie i kozły remontowali budynki, tworzyli MZEAS, likwidowali go upychając księgowość i kadry w szkołach by je teraz na potrzeby czerepaka umieścić w CUW. Tylko biedny i ekonomicznie patologiczny może wpaść na taki pomysł.

 2. 2
  --3
  ~ Kasia
  Środa, 20.11

  Do Przedsiębiorcy - znalazł się ten co nie pluje jadem . Przewodniczący mówi o brakach kadrowych co świadczy ze nie każda ksiegowa chce ich do oświaty ... nic nie robić i pic ta kawkę

 3. 3
  +3
  ~ boczuś, arnoldzik
  Środa, 20.11

  Takie CUW ma sens o ile obejmie wszystkie miejskie instytucje oświatowe, kultury, sportu, itp. Dla samej oświaty - to tylko zabawka dla czerepaka.

 4. 4
  +4
  ~ osoba zainteresowana
  Środa, 20.11

  Fajne te nasze władze... projekt uchwały nie przegłosowany jeszcze bo sesja RM dopiero w przyszłym tygodniu a przetarg na remont pomieszczeń już ogłoszony... wygląda na to że głosowanie na ECUW to tylko formalność... szkoda tylko, że nikt nie myśli o pracownikach oświaty którzy naprawdę ciągną ten cały wózek pt. księgowość kadry i płace czasami za niecałe 2000 złotych miesięcznie na rękę. Odpowiedzialność finansowa ogromna a wynagrodzenia śmieszne. Najlepiej pozostawić Dyrektorów placówek oświatowych samym sobie (przepraszam zostają jeszcze intendentki i pomoce kuchenne) a księgowym za te same pieniądze dorzucić do taczki jeszcze po 2-3 placówki bo przecież dadzą radę!!!!! Panie Wróblewski Pietrulewicz i Czyżyk... kto zarobi na tym TWORZE i przetargach na remont, sprzęt, oprogramowanie???

 5. 5
  +2
  ~ to jest przejrzyste
  Środa, 20.11

  ~osoba zainteresowana - kto zarobi? Wymieniasz ich przed znakiem zapytania. Zapłacą mieszkańcy, bo CUW się zlikwiduje lub sprywatyzuje (wyposażony i wyremontowany) a usługi będzie świadczył czerepak za solidną kasę mieszkańców. Nie znam w historii miasta po 1945 takiego dojarza jak czerepak - zamiast rąk ma cyniczne grabie.

 6. 6
  +3
  ~ Marek P.
  Środa, 20.11

  Kolejna okazja do utworzenia nowych stanowisk dyrektorskich i kierowniczych i obsadzenia na nich swoich popleczników. Władza w tym mieście ma mieszkańców za głupich i naiwnych, wciskając Nam potrzebę utworzenia takiego Centrum. Stanowiska będą się dublowały. Pan prezydent nie zdążył jeszcze obsadzić wszystkich wobec których ma zobowiązania. A co nowego w Elbląskim Parku Technologicznym. O przewrocie jaki miał nastąpić nie słychać. Zorganizowano konferencję, jakich wiele w innych zakładach. która nic nie wnosi w rozwój. Temat konferencji "wytarty". Pozdrawiam elblążan.

 7. 7
  +1
  ~ czysty zysk
  Środa, 20.11

  paru zaprzyjaźnionych zarobi na remoncie i adaptacji inni sprzedadzą trochę sprzętu i oprogramowania wielu dostanie ciepłe bezpieczne posadki a w szkołach i reszcie nadal ktoś będzie musiał pilnować kosztów bo przecież ci utalentowani z tego czegoś nie będą się fatygować

 8. 8
  0
  ~ Janina
  Środa, 20.11

  Myślę że w cuw zatrudnią miejscowego Ferdka vel boczek, my mamy..., duża wyspa itd

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.