Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ink
  Środa, 10.10

  drogi ink- odpowiedzi ciąg dalszy- jeśli chodzi o muzea, to w samej Polsce są takie co wypracowują ok. milion złotych zysku rocznie, myślę, że Luwr i inne wielkie na świecie cieszą się dużo większymi dochodami,

 2. 2
  +4
  ~ obiektywny
  Środa, 10.10

  Szanowna Pani Kandydatko. Na Panią z pewnością nie zagłosuję, ponieważ nie podzielam Pani poglądów. Pani argumenty mnie nie przekonują. Batalia o muzeum, a raczej o środki na muzeum i cała Pani postawa z tym związana była wyjątkowo żenująca. Czy gdyby jakiś szaleniec chciał wybudować nowe muzeum w Elblągu za 500 mln zł lub więcej, a miasto miałoby wyłożyć 10% wkładu własnego czy wtedy też Pani byłaby zwolenniczką takiego pomysłu? Proszę mnie źle nie zrozumieć. W Elblągu powinno być muzeum, ale szyte na miarę naszych możliwości, a nie być wytworem przesadnych ambicji nielicznych pasjonatów. A jak się czegoś nie wie, to wystarczy zapytać mieszkańców, ponieważ to oni, a nie Pani za to płacą. Życzę zdrowia i więcej wyobraźni.

 3. 3
  +1
  ~ złamać samodzielnego
  Czwartek, 11.10

  wyjątkowa wartość krytyki dyr. muzeum jest charakterystyczna dla naszego miasta. Wypowiedź dyr. jest sensowna i spójna i oponenci jej nie podważają. Krytyka dotyczy walki dyr. o samo muzeum i ta krytyka jest słaba i żałosna, choć cechująca mentalność miejskiej kliki. Pani przedstawia wizję pracy w samorządzie województwa i pracy dla miasta i regionu, a pomyje leją się za kaczyńskiego i za to iż jasno widać jak władze miasta ciężko pracują. Pytanie mieszkańca czy ma być muzeum, szkoła teatr, basen - żenujący poziom dyskursu w mieście ubiegającym się o bycie stolicą półkuli. Nikt nie pyta mieszkańca czy chce przekop czy drogę, tańsze ciepło, ... ale o muzeum tak. Krytycy dobrego działania bez udziału tutti najlepiej się czują w swojej wizytówce - basen poniemiecki, Syrena - plac, Nowowiej

 4. 4
  +11
  ~ To przyklad wazeliniarstwa
  Czwartek, 11.10

  Czy Kasprzycka czytała to z kartki i stał obok słoik wazeliny dla Missana.Wstyd Pani dyrektor !!!!

 5. 5
  +1
  ~ nik
  Czwartek, 11.10

  nikt tu przecież nie atakuje muzeum i nie stawia na szali czy ma być czy nie, kwestia dotyczy faktu wydanych pieniędzy na jego remont i to bez zgody prezydenta, który mając zadłużone miasto i inne potrzeby mieszkańców nie chciał zgodzić się na jego remont i rozbudowę. Pani dyrektor wówczas zgłosiła temat do radnych pis, którzy na przekór prezydentowi zaopiniowali pozytywnie. Dlatego teraz pani popiera pana Wilka jako dług wdzięczności? Czy zadłużone miasto powinno w takiej sytuacji wydawać pieniądze na niszowe projekty, a uzyskano dofinasowanie więc wejście bezpłatne, czyli koszty utrzymania tego obiektu wzrosną. I to jest nie fajne pani dyrektor, bo to tak jak by pani mąż zamówił nowe porche, na które was nie stać bo macie dużo kredytów, a teściowa kazała pani za nie zapłacić.

 6. 6
  +1
  ~ suwerę
  Czwartek, 11.10

  Ale pani ma parcie na władzę...jakoś do tej pory mało było panią widać...przynajmniej tam,gdzie można by się spodziewać.Jakie są pani poglądy?I po co kandydować do Rady,skoro tak wspaniale pani sobie radzi w muzeum(zdania są podzielone-bardzo)

 7. 7
  +2
  ~ wierny fan
  Czwartek, 11.10

  Szanowna Pani Dyrektor, Najważniejsze polskie muzea wpisane są do Państwowego Rejestru Muzeów. Są to muzea rejestrowane. O rejestrację mogą ubiegać się jedynie muzea gromadzące zbiory o wyjątkowym znaczeniu dla kultury narodowej, zatrudniające wykwalifikowanych pracowników naukowych, posiadające odpowiednią infrastrukturę oraz stałe źródło finansowania. Dlaczego Muzeum w Elblągu nie ma w tym dość licznym (123 muzea) gronie? Czyżby muzea np. w Kolbuszowej czy z całym szacunkiem Łomży były bardziej wartościowe? Czyżby w ferworze polityki zapomniała Pani o czymś powiedzieć?

 8. 8
  +3
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Czwartek, 11.10

  Czytam sobie komentarze i oczom nie wierzę. Krytyka osoby dyrektor Muzeum za to, że osmielila się zrobić coś dla instytucji, którą kieruje. Bo przecież miasta nie stać zatem powinna siedzieć cicho i kroić muzeum na miarę możliwości budżetu. Skoro tak to w Elblągu nie powinno być wiaduktu na Lotniczej tylko nadal przejazd ze szlabanami, bo miasta nie stać. W żadnym wypadku zwodzonych mostów na Starym Mieście, trasy Unii Europejskiej, odrestaurowanej Biblioteki Elblaskiej, bramy targowej i ulic w centrum. Remont basenu wykluczony! Każde działanie w tym kierunku od razu powinien ścigać prokurator. A już nie daj Boże zrobić cokolwiek z udziałem ludzi z PiSu, FUJ! Wziąć choćby grosz z kasy państwa zawlaszczonego przez Kaczora. Czasami tracę optymizm i jasność myślenia i czytając takie posty dochodzę do wniosku że Elbląg likwiduje się rękami jego mieszkańców. Ale nie, jeszcze nie zginął, póki są tu ludzie pokroju pani Kasprzyckiej. I proszę mi nie pisać, że jestem klakierem tej pani, ani ja ją, ani ona mnie nie znamy się, nigdy osobiście się nie zetknelismy. Ale mam 100 procentową pewność, że tacy ludzie na tle społeczności wypisującej hejty w elblaskich portalach internetowych świecą jasnym światłem. Jak brylanty rzucone między wieprze.

 9. 9
  +4
  ~ smutek i żal
  Czwartek, 11.10

  Wpisy pochwalne pisane według tego samego schematu. Już lepiej byłoby gdyby autorka/autor się pod nimi podpisał. Pięknie wypowiada się pani o "świetnym parlamentarzyście" panu Wilku. Co na to przewodniczący Wcisła i wspierający listę członkowie KOD manifestujący pod sądami i siedzibą PiS. Widzę, że prywatna wojenka z Wróblewskimi zwyciężyła.

 10. 10
  --1
  ~ K8
  Piątek, 19.10

  Muzeum jest fantastyczne i mega nowoczesne. Ci co nie byli niech siedzą cicho. Brawo Pani Dyrektor za odwagę i szczerość!

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.