Wtorek, 16.10.2018, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Maria Kasprzycka, dyrektor elbląskiego muzeum: Nikt mi nie płaci za to, żeby mi było wygodnie

10.10.2018, 16:00:31 Rozmiar tekstu: A A A
Maria Kasprzycka, dyrektor elbląskiego muzeum: Nikt mi nie płaci za to, żeby mi było wygodnie
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
Zakończyliście projekt „Z muzeum w przyszłość”. Informacje o niedługim otwarciu były, a tu cisza.
 
Cały czas ciężko pracujemy. Przygotowujemy i uzupełniamy całkowicie nowe i ciekawe ekspozycje. Oficjalne otwarcie planujemy na 8 listopada. Ta data nie jest przypadkowa, zależy nam na tym, by w ten sposób włączyć się w uświetnienie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski oraz nie chcemy włączać Muzeum w wyborczy galimatias.
 
Pani przecież też kandyduje do Sejmiku Wojewódzkiego.
 
To moja całkowicie prywatna decyzja, dlatego tym bardziej nie chcę do tego mieszać pracy. Muzeum jest dla wszystkich elblążan i elbląskich gości. To nasze wspólne dobro, wspólne dziedzictwo i nie powinno być przyporządkowane jakiejś opcji politycznej oraz wykorzystywane w igrzyskach wyborczych. Właśnie z tego powodu nie należę do żadnej partii politycznej. Samo jednak kandydowanie, czy uczestniczenie w strukturach samorządowych uważam za rzecz naturalną i każdy, kto coś chce zmienić w swoim otoczeniu powinien sam się angażować - a ja chcę. Gdyby to ode mnie zależało, wprowadziłabym zakaz prowadzenia w samorządach kampanii politycznych i wystawiania w wyborach samorządowych partyjnych komitetów ogólnokrajowych. To wypacza sens samorządności.
 
Czy kandydowanie z listy Koalicji Obywatelskiej nie jest przypadkiem rewanżem wobec Prezydenta Wróblewskiego za naganę, którą Pani od niego otrzymała?
 
Nie mam się za co rewanżować. Za każdym razem, w przypadku rozmaitych niedogodności czy problemów, powtarzam sobie – nikt ci, kobieto, nie płaci za to, żeby ci było wygodnie – bierzesz pieniądze za to, żeby rozwijać muzeum i dbać o nie. Gdybym była prezydentem Elbląga, dbałabym o całe miasto, a nie Ełk, czy Olsztyn. wojewodą czy marszałkiem – o cały region. Jestem dyrektorem muzeum, więc to jest moje oczko w głowie, moja miłość i moja radość. Dlatego w interesie muzeum potrafię zaprzeć się nieprzytomnie, nie licząc się z osobistymi konsekwencjami. Ale właśnie dzięki temu pozyskaliśmy środki z Funduszy Europejskich, a dzięki radnym miejskim także wkład własny na dofinansowanie projektu modernizacji. Remont budynku Gimnazjum pomyślnie zakończyliśmy, mamy wszystkie atesty i odbiory, a nowe ekspozycje niebawem zostaną udostępnione. Wszystko, na czym nam zależało, zostało zrealizowane. Naprawdę mam nadzieję, że elblążanie, którzy kochają nasze miasto, jego historię i kulturę, będą dumni ze swojego muzeum.
 
Dla większości mieszkańców kultura nie jest priorytetem.
 
To nie jest do końca prawda. To raczej nieuświadamianie sobie na co dzień, czym jest kultura i jak blisko nam towarzyszy. Elementem kultury może być nawet sposób wiązania sznurowadeł, czy witania się z drugim człowiekiem. Kultura definiuje i różnicuje rasę ludzką. W końcu to kultura odróżnia nas od zwierząt – bez niej stajemy się stadem człekokształtnych. Winston Churchill w czasie wojny przeglądał przedstawiony mu budżet kraju i zauważył brak wydatków na kulturę. Na pytanie, dlaczego ich nie ma, usłyszał, że przecież jest wojna, są znacznie ważniejsze sprawy. „Ale… to o co my mamy walczyć?” – zapytał. I w tym się wszystko zamyka – jeśli nie tworzymy i nie pielęgnujemy własnej kultury – nie ma o co się bić. Możemy być częścią jakiegokolwiek państwa, czy narodu.
 
Wrócę jednak do kandydowania. PO i PiS mają za złe prezydentowi, że na listach są dyrektorzy szkół. Pani też jest dyrektorem miejskiej instytucji.
 
Problem polega chyba na tym, że jeśli stałoby się tak, że weszłabym do sejmiku wojewódzkiego, nie muszę wybierać między sejmikiem a muzeum. Nie bałamucę więc wyborców. Mogę łączyć jedno z drugim, tak jak do tej pory z powodzeniem, chociaż odwrotnie, robi dyrektor CSE Światowid. W przypadku dyrektorów szkół jest inaczej. Oni będą musieli podjąć trudną decyzję, związaną również z uposażeniem. Mandat radnego to zaszczytna funkcja i wielka odpowiedzialność wobec wyborców, choć nisko opłacana. Dyrektor szkoły – to konkretna, nieźle płatna praca. Nie chciałabym być zmuszona do takiego wyboru. To mało komfortowa sytuacja. Jeśli wybiorą szkołę – wyborcy mogą czuć się oszukani.
 
Dlaczego więc Pani kandyduje?
 
W trakcie realizacji projektu dobrze poznałam mechanizm pozyskiwania i wykorzystywania środków UE i doszłam do wniosku, że tę wiedzę powinnam wykorzystać nie tylko dla muzeum, ale przede wszystkim dla Elbląga i całego regionu elbląskiego. Jestem nieuleczaną entuzjastką elbląszczyzny. Uważam, że od wieków ziemia ta emanuje niesłychanym potencjałem. Nie przypadkowo lokowały się tu i przemieniały rozmaite kultury. Traktowana dziś po macoszemu ziemia elbląska powinna być perłą regionu – z morską przeszłością, technicznym rozwojem i piękną kartą polskości, bowiem to tu zbuntowały się przeciw krzyżakom stany pruskie, dzięki czemu Elbląg i część Prus znalazły się w Koronie Polskiej. Do tego warunki przyrodnicze – niech ktoś wskaże w Polsce drugie miasto, gdzie w zasięgu wzroku jest morze i góry, gdzie są idealne warunki żeglarskie, rowerowe, biegowe i narciarskie, gdzie nieskażona przyroda wdziera się największym lasem miejskim w zabudowaną przestrzeń. Nie mogę patrzeć, jak marnuje się ten potencjał, lekceważy dziedzictwo kultury i natury. Chcę powalczyć o to, by władze regionu zrozumiały, jak wyjątkowa jest nasza kraina i doprowadzić do znacząco większego finansowania regionu elbląskiego ze środków marszałkowskich i unijnych. By to się jednak powiodło, potrzebny będzie podobnie myślący partner w mieście – Rada Miasta i przede wszystkim prezydent. Najbardziej perspektywiczny z tego punktu widzenia jest dla mnie program Michała Missana. Michał Missan często odnosi się do walorów historycznych i przyrodniczych, tak jak w przypadku basenu odkrytego, czy Bażantarni, ale widzi też praktyczne wykorzystanie tego potencjału. Mam na myśli np. dążenie do wykreowania Elbląga jako całorocznego ośrodka sportowo-wypoczynkowego. Jest to konkretny pomysł, który wymaga co prawda sporych inwestycji w infrastrukturę turystyczną, ale pozwala na podjęcie konkretnych działań skutecznie rozwijających i promujących miasto. I właśnie w takich działaniach chciałabym uczestniczyć, wspierając je z drugiej, czyli wojewódzkiej strony, pomagając w pozyskiwaniu zewnętrznych środków.
 
Kandydując z listy Komitetu Obywatelskiego i tak oficjalnie popiera Pani kandydaturę Michała Missana na prezydenta.
 
Popieram kandydaturę Michała Missana, ale z innych powodów niż koalicyjna wspólnota. Po pierwsze jego wiek. Michał Missan jest wystarczająco młody, żeby czuć przed sobą życie i chcieć kreować lepszą przyszłość ze zrozumieniem dla młodszych pokoleń oraz wystarczająco dojrzały, by tego nie spaprać. Po drugie wrażliwość i otwartość – pracuje wśród ludzi, nie papierów, rubryk, dokumentów i to właśnie ludzie są dla niego najważniejsi. Po trzecie – cechy osobiste – wytrwałość, konsekwencja, decyzyjność i stanowczość. Mnie urzeka historia Michała Missana – ciężka praca, w tym praca nad sobą - od noszowego do doktoranta ekonomii i zarządzania. Taki amerykański sen, coś na miarę naszych czasów i naszych marzeń. Zupełnie odmienny od życiorysu typu „od 27 lat jestem urzędnikiem samorządowym”. Jestem pewna, że Michał Missan zawsze będzie szanował i rozumiał ciężko pracujących ludzi. Ale gdybym miała dwa głosy – drugi dostałby Jerzy Wilk. Za jego stosunek do miasta, kultury i do muzeum. W czasie prezydentury Jerzego Wilka powiedziałam kiedyś, że pracownicy muzeum czują się dowartościowani tym, że Prezydent często uczestniczy w naszych działaniach. Riposta była natychmiastowa: „ co też pani mówi - to ja czuję się dowartościowany mogąc z wami przebywać”. Nie sposób nie czuć sympatii, mimo że to PiS. Dlatego właśnie myślę, że w sprawach miejskich wszyscy powinni zakopać wojenne topory i zacząć się wzajemnie wspierać. Mieszkamy w jednym mieście, kochamy je, powinniśmy wzajemnie się lubić. Jak mówi Michał Missan – Elbląg jest jeden i cel jest jeden – dobro jego mieszkańców. Nie pozwólmy się antagonizować i polaryzować. Dlatego na koniec powiem tak - gdyby Jerzy Wilk został Prezydentem Miasta stracilibyśmy życzliwego orędownika naszych elbląskich spraw w parlamencie. Jeśli zostanie nim Michał Missan, Elbląg będzie miał i swojego parlamentarzystę, i świetnego prezydenta. Głęboko wierzę - bo potrzebuję wierzyć w dobro i zdrowy rozsądek - że akurat obaj panowie, dla dobra naszego miasta, będą potrafili w przyszłości zostawić politykę za drzwiami urzędu i wspierać wszystko, co jest dobre dla naszego miasta i dla elblążan.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
 
Z Marią Kasprzycką rozmawiała
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ karol
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Piękny wywiad, piękny.

 2. 2
  +2
  ~ że jest taka Baba
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Z prawdziwą przyjemnością zapoznałem się z poglądami tej Pani. Szczerze się wzruszyłem, bo myślałem, że w Elblągu są tylko "bredzisławy". Nie wiedziałem, że ta Pani ma tak rzeczowe i proste spojrzenie na miasto niczym większość z nas. jak się mają do człowieka czynu opowieści WW? Wystarczy chcieć być uczciwym na swoim miejscu. Szkoda, że Pani nie kandyduje na urząd prezydenta. Jeżeli Pani może, to proszę o więcej takich "wywiadów" wtedy uwierzę też w przydatność tego portalu. jestem zaskoczony, że to "poszło" bo cenzura ze strony UM jest tragiczna i niemądra. Pan Missan ma jedną niedoskonałość - nie "bywa" i nie umie przyp... . Raz tylko powiedział część prawdy o aktualnym prezydencie. Życzę Pani powodzenia w Muzeum i realizacji planów dla regionu - wierzę, że Pani to zrobi. Powodzenia.

 3. 3
  --5
  ~ Marcel
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Jedyna która widać ze ma jaja. Mądrze odważnie i z sensem. Aż miło się czytało

 4. 4
  +4
  ~ Ink
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Przeraża mnie pani, doktorantem można być a niekoniecznie obronić ten tytuł dr, doświadczenie w pracy w samorzadzie jest bardzo ważne a nie tylko stosunek do ludzi. Muzeum pomimo wydanych ogromnych pieniedzy i tak jest niszowe, świeci pustkami i dopłacamy na jego utrzymanie, choć nie korzystamy. W ocenie dbałosci o innych biore pod uwage rowniez jak dba się o siebie, a szczegolnie o swoj wizerunek, a tu ma pani braki. Pytajac elblążan o wybór miedzy muzeum a kinem, basenem czy parkiem rozrywki odpowiedz jest jasna i nie byloby to muzeum. Pani bajka i fajnie ale jednak mało popularna. Pan Missan nie zachwyca niczym szczegolnym, nawet rekama w tv truso jest niewyraźna i nie slychac co on mówi, ktos kto akceptuje spot takiej jakosci nie może byc dobrym fachowcem.

 5. 5
  0
  ~ dyskutuj nie minusuj
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Zaczęło się - żadnego głosu tylko minus. Jedyna w dotychczasowej kampanii (w ogóle od lat o Elblągu) sensowna i konkretna wypowiedź na temat miasta i regionu, a dyżurni klakierzy jedynie słusznego komitetu tylko potrafią minusować. To miasto zgnije, bo ludzie tacy są. Niepokoi 4 letniego lenia, że widać miasto i pracę dla niego często z odległych pozycji. Ta Pani pewnie została ukarana za samodzielność, asertywność i niechęć do zapisania się na listę dyrektorów. Nie miał na nią haka , jak na dyr. szkół, to ukarał mimo, że Kobiecie nie dorasta do pięt. A o dyrektorach szkół - słuchajcie dyrektorzy co o was mówi miasto i wstydźcie się o ile macie odrobinę przyzwoitości. Pani podała program dla miasta, tylko go realizujcie "wybrańcy". Z wykopalisk lepiej widać. Ecik kwasonos - co ty na to?

 6. 6
  0
  ~ ink
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Pani bezmyślność mnie przeraża: doktorantem można być, a niekoniecznie obronić tytuł dr, po drugie doświadczenie jest ważniejsze od uzyskanych tytułów, po trzecie wydała pani ogromne pieniądze na niszowy projekt muzeum, do którego wszyscy dopłacamy, a nie korzystamy. Panią to kręci, ale proszę poddać dane ilu mieszkańców odwiedza muzeum rocznie! Oceniając osobę patrzymy też na jej wizerunek, a tu ma pani braki. Pan Missan nie przedstawia się jako osoba godna zaufania ( brak doświadczenia w pracy w samorządzie, a samo lubi ludzi to za mało) Reklama Missana w Tv Truso to jeden wielki niewyraźny bełkot, nie można zrozumieć o czym on mówi i jak osoba, która zaakceptowała taką jakość spotu ma być wiarygodnym fachowcem? Patrz: minimalizm, brak profesjonalizmu, bylejakość, aby było

 7. 7
  --3
  ~ ktoś na pustyni
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Pięknie. Choć jeden z podwładnych trędowatego jest asertywny i ma nabiał. Kobieta z j a j a m i . A poglądy spójne, merytoryczne , uzasadnione. Konkretna. Takiego prezydenta potrzebuje to miasto. Dyrektor a ma honor, przyzwoitość, odwagę. Co na to dyr. szkół na listach? Wytrwałości. Cenzorze zechciej puszczać dyskusję - nie bój się tutti.

 8. 8
  +10
  ~ porażające, wstyd
  5 dni temu, Środa, 10.10

  ~ink - w mieście zapisanych jest ponad 130 000 dusz, a ty wszystkich traktujesz jak traktorzystów z pgr. Teatr też jest dofinansowywany, komunikacja też. Musisz być przerażonym jasnością wywodu tej Pani, bo z miasta chcesz uczynić gułag - słuszny strażnik, kibel, objazdowe kino. Przestudiowałem wypowiedź Pani Kasprzyckiej i zderzenia z twoja złośliwością spowodowało, że poczułem się jak w nazizmie - minimum do michy i koja. Kim trzeba być by wytykać istnienie muzeum? Wypowiadasz się za te 130 000 i wiesz, że wolą basen i nie chodzą do muzeum - to nie jest wina muzeum tylko poziom kultury i potrzeb tego ludu który trzymasz za twarz - wolą browara niż muzeum, ale nie wszyscy. Relatywnie - po co spędy na skwerkach, przy krzyżach, spotkania ww, skoro przychodzi 5 mieszkańców na imprezę. Sicz

 9. 9
  +1
  ~ podwojna moralnosc
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Ale dyrektorzy szkół startowali najpierw z list Po i to Pani nie przeszkadzało? A Grazynka Kluge też startuje do rady sejmiku i to Pani nie przeszkadza?

 10. 10
  +1
  ~ bez obawy
  5 dni temu, Środa, 10.10

  cenzorze - puść ripostę do ink

 11. 11
  +6
  ~ młotkowy
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Szanowna Pani Dyrektor, od co najmniej dwóch miesięcy na pięknie odrestaurowanym obiekcie muzeum / od strony rzeki/ wisi brudna szmata udająca flagę narodową. Wydaje się, że wysoko kwalifikowani pracownicy muzeum potrafią odróżnić flagę narodową od podróbki bandery. Zgodnie z przepisami flaga narodowa powinna być wieszana i zwieszana tylko i wyłącznie z okazji świąt o charakterze narodowym i/lub na najwyższych urzędach PAŃSTWOWYCH na co dzień.Jako żywo, żadna z tych okoliczności nie ma tu zastosowania. Banderę wieszać można wyłącznie na okrętach wojennych i placówkach dyplomatycznych za granicą. Niestety dla Pani, to brudne "coś" nie jest polską banderą. Może mniej autokreacji i politykowania a więcej dbałości o sprawy o charakterze symbolicznym dla naszej państwowości!? Serdeczności

 12. 12
  +3
  ~ znać umiar
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Te piękne słowa we wpisach o kandydatce są bardzo podobne. Jeden wpis byłby OK, pięć podobnych pachnie samouwielbieniem. Dlatego proszę nie przesadzać ("jedyna od lat sensowna i konkretna wypowiedź na temat miasta"),w każdej sytuacji należy zachować umiar. Przesadne zachwyty stają się komiczne i mało wiarygodne.

 13. 13
  +4
  ~ i kto to mówi
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Dyrektorzy z Po startowali do rady w 2014 I 2010 teraz do sejmiku startuje Grażyna Kluge dyrektor delegatury _ czy to Pani nie przeszkadza Pani dyrektor? Żenada

 14. 14
  +10
  ~ przesada
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Ktoś się tu wygłupia z peanami na cześć pani dyrektor. Po stylu sądząc jedna i ta sama osoba.

 15. 15
  +2
  ~ Fan Gargamela
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Ta jasne, a tak naprawdę? Może teraz publicznie tu i teraz pani po historii doktor nauk nam wszystkim odpowie czy jest za przywróceniem postaci założyciela miast Hermana von Balk lub upamiętnienia go w inny sposób? Pytania jak i odpowiedzi przygotowane pod kampanie.

 16. 16
  +4
  ~ boder
  5 dni temu, Środa, 10.10

  To mnie najbardziej zabolało. Missan i Wilk gdyby miała dwa głosy zagłosowałaby na obu, czyli na posła który bez zmrużenia oka głosuje jak mu Kaczyński każe, który swoimi głosami przyczynił się do rozwalenia Trybunału, SN i wielu innych rzeczy. Nie wiem jak osoba z Komitetu Obywatelskiego może mówić takie rzeczy. Co się dzieje? Osobista niechęć do Wróblewskiego nie może zwalniać z przestrzegania pewnych wartości.

 17. 17
  --3
  ~ Rado
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Pani Mario! Jest Pani zarąbistą babką! Więcej takich ludzi nam potrzeba!! Ps. Kogoś strasznie musi żółć zalewać, albo zazdrość dusić, że aż dwa razy zamieścił swój negatyw :D

 18. 18
  --9
  ~ tak jak ~ Ink
  5 dni temu, Środa, 10.10

  W stu procentach zgadzam się z tą opinią.

 19. 19
  0
  ~ drogi ink
  5 dni temu, Środa, 10.10

  ~ink - prezentujesz głupotę . Do muzeum nikt nie idzie z przymusu i nie ma muzeum na świecie, które się samofinansuje. Poddaj krytyce meritum a nie, zwyczajem elbląskim, potępiaj tylko dlatego, że jest to ktoś nie należący do kliki. Cenzor też dziwnie reaguje - puszcza wywiad Pani dyr. i blokuje pozytywną jego krytykę. Tak wygląda demokracja w naszym mieście. Lepiej dryfować i gnić niż szukać prostych rozwiązań. Ponadto proponujesz wybór : muzeum czy basen. To dziwne zestawienie potrzeb. Muzeum jest dla koneserów i buduje kulturę człowieka, a basen uzupełnia siłownię. Zawodnika MMA nie zobaczysz w muzeum a na basenie tak. Zresztą jaki ma to związek z wypowiedzią dyr. muzeum. Może zamieńmy muzeum na pub. Sam przekop nas nie ucywilizuje. Od wielu lat Elbląg nie ma gospodarza więc każdy...

 20. 20
  --4
  ~ ink
  5 dni temu, Środa, 10.10

  drogi ink- nikogo nie obrażam, wyrażam swoją opinię, więc dyskutuj, a nie obrażaj! Nie równam muzeum z basenem i nie neguję jego istnienia, tylko oceniam wydane środki na potrzeby nas mieszkańców, pani dyrektor dopięła swego nie patrząc na potrzeby mieszkańców. Gdyby zadano takie pytanie mieszkańcom podjęli by inną decyzję niż radni, którzy robią wszystko przeciw prezydentowi, o mieszkańcach zapominają, jak ktoś tego nie widzi to znaczy, że nie wie co się w mieście dzieje. Polityka górą, brak rozsądku , a dobro mieszkańców jest na drugim planie. Muzeum tak, ale nie za wszelkie pieniądze, tylko adekwatne do możliwości finansowych danego miasta. O potrzebach powinni wypowiadać się mieszkańcy, nigdy nie słyszałam, aby ktoś narzekał na brak muzeum, tylko na brak akwenu wodnego.

 21. 21
  +1
  ~ ink
  5 dni temu, Środa, 10.10

  drogi ink- odpowiedzi ciąg dalszy- jeśli chodzi o muzea, to w samej Polsce są takie co wypracowują ok. milion złotych zysku rocznie, myślę, że Luwr i inne wielkie na świecie cieszą się dużo większymi dochodami,

 22. 22
  +4
  ~ obiektywny
  5 dni temu, Środa, 10.10

  Szanowna Pani Kandydatko. Na Panią z pewnością nie zagłosuję, ponieważ nie podzielam Pani poglądów. Pani argumenty mnie nie przekonują. Batalia o muzeum, a raczej o środki na muzeum i cała Pani postawa z tym związana była wyjątkowo żenująca. Czy gdyby jakiś szaleniec chciał wybudować nowe muzeum w Elblągu za 500 mln zł lub więcej, a miasto miałoby wyłożyć 10% wkładu własnego czy wtedy też Pani byłaby zwolenniczką takiego pomysłu? Proszę mnie źle nie zrozumieć. W Elblągu powinno być muzeum, ale szyte na miarę naszych możliwości, a nie być wytworem przesadnych ambicji nielicznych pasjonatów. A jak się czegoś nie wie, to wystarczy zapytać mieszkańców, ponieważ to oni, a nie Pani za to płacą. Życzę zdrowia i więcej wyobraźni.

 23. 23
  +1
  ~ złamać samodzielnego
  4 dni temu, Czwartek, 11.10

  wyjątkowa wartość krytyki dyr. muzeum jest charakterystyczna dla naszego miasta. Wypowiedź dyr. jest sensowna i spójna i oponenci jej nie podważają. Krytyka dotyczy walki dyr. o samo muzeum i ta krytyka jest słaba i żałosna, choć cechująca mentalność miejskiej kliki. Pani przedstawia wizję pracy w samorządzie województwa i pracy dla miasta i regionu, a pomyje leją się za kaczyńskiego i za to iż jasno widać jak władze miasta ciężko pracują. Pytanie mieszkańca czy ma być muzeum, szkoła teatr, basen - żenujący poziom dyskursu w mieście ubiegającym się o bycie stolicą półkuli. Nikt nie pyta mieszkańca czy chce przekop czy drogę, tańsze ciepło, ... ale o muzeum tak. Krytycy dobrego działania bez udziału tutti najlepiej się czują w swojej wizytówce - basen poniemiecki, Syrena - plac, Nowowiej

 24. 24
  +11
  ~ To przyklad wazeliniarstwa
  4 dni temu, Czwartek, 11.10

  Czy Kasprzycka czytała to z kartki i stał obok słoik wazeliny dla Missana.Wstyd Pani dyrektor !!!!

 25. 25
  +1
  ~ nik
  4 dni temu, Czwartek, 11.10

  nikt tu przecież nie atakuje muzeum i nie stawia na szali czy ma być czy nie, kwestia dotyczy faktu wydanych pieniędzy na jego remont i to bez zgody prezydenta, który mając zadłużone miasto i inne potrzeby mieszkańców nie chciał zgodzić się na jego remont i rozbudowę. Pani dyrektor wówczas zgłosiła temat do radnych pis, którzy na przekór prezydentowi zaopiniowali pozytywnie. Dlatego teraz pani popiera pana Wilka jako dług wdzięczności? Czy zadłużone miasto powinno w takiej sytuacji wydawać pieniądze na niszowe projekty, a uzyskano dofinasowanie więc wejście bezpłatne, czyli koszty utrzymania tego obiektu wzrosną. I to jest nie fajne pani dyrektor, bo to tak jak by pani mąż zamówił nowe porche, na które was nie stać bo macie dużo kredytów, a teściowa kazała pani za nie zapłacić.

 26. 26
  0
  ~ suwerę
  4 dni temu, Czwartek, 11.10

  Ale pani ma parcie na władzę...jakoś do tej pory mało było panią widać...przynajmniej tam,gdzie można by się spodziewać.Jakie są pani poglądy?I po co kandydować do Rady,skoro tak wspaniale pani sobie radzi w muzeum(zdania są podzielone-bardzo)

 27. 27
  +2
  ~ wierny fan
  4 dni temu, Czwartek, 11.10

  Szanowna Pani Dyrektor, Najważniejsze polskie muzea wpisane są do Państwowego Rejestru Muzeów. Są to muzea rejestrowane. O rejestrację mogą ubiegać się jedynie muzea gromadzące zbiory o wyjątkowym znaczeniu dla kultury narodowej, zatrudniające wykwalifikowanych pracowników naukowych, posiadające odpowiednią infrastrukturę oraz stałe źródło finansowania. Dlaczego Muzeum w Elblągu nie ma w tym dość licznym (123 muzea) gronie? Czyżby muzea np. w Kolbuszowej czy z całym szacunkiem Łomży były bardziej wartościowe? Czyżby w ferworze polityki zapomniała Pani o czymś powiedzieć?

 28. 28
  +3
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  4 dni temu, Czwartek, 11.10

  Czytam sobie komentarze i oczom nie wierzę. Krytyka osoby dyrektor Muzeum za to, że osmielila się zrobić coś dla instytucji, którą kieruje. Bo przecież miasta nie stać zatem powinna siedzieć cicho i kroić muzeum na miarę możliwości budżetu. Skoro tak to w Elblągu nie powinno być wiaduktu na Lotniczej tylko nadal przejazd ze szlabanami, bo miasta nie stać. W żadnym wypadku zwodzonych mostów na Starym Mieście, trasy Unii Europejskiej, odrestaurowanej Biblioteki Elblaskiej, bramy targowej i ulic w centrum. Remont basenu wykluczony! Każde działanie w tym kierunku od razu powinien ścigać prokurator. A już nie daj Boże zrobić cokolwiek z udziałem ludzi z PiSu, FUJ! Wziąć choćby grosz z kasy państwa zawlaszczonego przez Kaczora. Czasami tracę optymizm i jasność myślenia i czytając takie posty dochodzę do wniosku że Elbląg likwiduje się rękami jego mieszkańców. Ale nie, jeszcze nie zginął, póki są tu ludzie pokroju pani Kasprzyckiej. I proszę mi nie pisać, że jestem klakierem tej pani, ani ja ją, ani ona mnie nie znamy się, nigdy osobiście się nie zetknelismy. Ale mam 100 procentową pewność, że tacy ludzie na tle społeczności wypisującej hejty w elblaskich portalach internetowych świecą jasnym światłem. Jak brylanty rzucone między wieprze.

 29. 29
  +3
  ~ smutek i żal
  4 dni temu, Czwartek, 11.10

  Wpisy pochwalne pisane według tego samego schematu. Już lepiej byłoby gdyby autorka/autor się pod nimi podpisał. Pięknie wypowiada się pani o "świetnym parlamentarzyście" panu Wilku. Co na to przewodniczący Wcisła i wspierający listę członkowie KOD manifestujący pod sądami i siedzibą PiS. Widzę, że prywatna wojenka z Wróblewskimi zwyciężyła.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.