Poniedziałek, 17.06.2024, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (82)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --21
  ~ Do prominenci i swołocz
  Piątek, 15.09

  Pani niby taki wykształcony .... ? Niestety to wykształcenie nie idzie parze z kulturą, wszak wyraża się pan z wielką pogardą o innych ludziach. A co do wykształcenia - to proszę sobie wyobrazić że jest masa ludzi dużo lepiej wykształconych od tzw. "mundurowych" z których jak mniemam pan się wywodzi....

 2. 2
  +29
  ~ Gość
  Piątek, 15.09

  do robotnik i bezpartyjny. Ciekawe, kto wam takich głupot naopowiadał. Co takiego mieli milicjanci? Konsumy, w których niemal każdy mógł kupić za wyjątkiem artykułów mundurowych? Co było zamawiane i dla kogo? Coś tam sobie wymyśliłeś i to piszesz. Jak was to boli to bardzo proszę, obniżcie wszystkim co pracowali w PRL-u do takiego poziomu jak w tej ustawie bo wszyscy budowali komunizm. Obniżcie wszystkim bez wyjątku, także posłom i senatorom i Prezydentom RP, którzy pracowali w PRL. Obniżcie emerytury rodzinne ich rodzinom, odbierzcie dyplomy wyższych uczelni i doktoraty bo wszyscy co pracowali w PRL-u i wszyscy, choćby pośrednio budowali socjalizm. Także Ci, którzy dzisiaj są przy władzy. Ale sobie nie zabierzecie, o nie. Zabrać innym i dać sobie. To wasza sprawiedliwość.

 3. 3
  --10
  ~ sprytni
  Piątek, 15.09

  tak, jak w PRL, blokujecie łapki nie korzystne dla Was.

 4. 4
  --25
  ~ Nie jesteśmy idiotami .
  Piątek, 15.09

  Niech Ci mundurowi powiedzą ile mają emerytury . Bo są w wielu wypadkach wysokie . I tylko dlatego , że w wojsku przed emeryturą dawano tzw miesięczniki aby naciągnąć podstawę , plus szybki awans przed odejściem to samo w policji , potężne premie w ostatnim roku służby , plus awans . Więc nie żal mi was wcale . Całe szczęście , że z tym zrobiono porządek .

 5. 5
  --21
  ~ ???
  Piątek, 15.09

  A ilu z tych nieszczęśników ( emerytów ) pozatrudnianych jest jako pracownicy cywilni , w placówkach policyjnych lub w przeróżnych jednostkach , komórkach MON ?? Gdzie dalej obowiązuje ich trzynastka , urlopowe , nagrody itd itp ?? Gdzie nie sposób zwykłemu Kowalskiemu znaleźć ..pracę ??

 6. 6
  +23
  ~ Krzyś
  Piątek, 15.09

  To, że zabierają za służbę przed 1990 to może i dobrze, ale to, że zabierają za służbę po 1990 roku na rzecz wolnej Polski to jest draństwo. Nie wierzyłem,że jak jest, ale jak mi znajomy pokazał swoją decyzję to uwierzyłem, on jedynie 5% swojej emerytury miał za prace przed 1990 r., a całą resztę wypracował po przemianach roku 1990. To coś jest nie tak. Mnie też tak potraktują jak przejdę na emeryturę? Co to za Państwo, które łamie swoje przyrzeczenia. Niech zabiorą mu te 5 % za lata tamtej służby, ale te pozostawią, ma je naliczane jak inni pracujący z nim policjanci. To jest chore.

 7. 7
  +19
  ~ Gość
  Piątek, 15.09

  do nie jesteśmy idiotami i ???. Premia nie wlicza się do podstawy emerytury. Jeżeli chodzi o zatrudnienie emerytów to proszę bardzo. Jeżeli jakikolwiek emeryt, obojętnie czy mundurowy czy cywilny pracuje lub prowadzi działalność gospodarczą to nie powinien pobierać emerytury. Jeżeli jednak jednym się pozwala to drudzy też mogą z tego korzystać. Co do zatrudniania emerytów policyjnych w Policji na etatach cywilnych to chyba wiadomo, że pracodawca zatrudnia ludzi z doświadczeniem zawodowym. Jak sobie wyobrażasz zatrudnienie emerytowanego spawacza, pracującego w tym zawodzie całe życie, jako tokarza albo frezera jak nie ma o tym pojęcia. Jeżeli byli mundurowi pracują to i tak ich emerytury nie ulegają zwiększeniu mimo, że składki są odprowadzane do ZUS-u. Korzystają z tych pieniędzy inni.

 8. 8
  +1
  ~ Do " Gość "
  Piątek, 15.09

  Gość w policji zwiększały wysokość wypłaty z której emerytura była płacona .

 9. 9
  --23
  ~ JASNOWIDZ
  Piątek, 15.09

  Naprawdę będzie to przykre , brać do torby wielką kasę , a teraz w dwa paluszki , a my Naród Pracy , który na was tyrał całe życie OBECNIE klepiemy biedę. Pożyjemy zobaczymy i się do tych groszy przyzwyczaicie TAK JAK MY .

 10. 10
  --17
  ~ benek
  Piątek, 15.09

  kto walczył z komuną?-głupi robol kto płacił składki zus - idiota robol kto klepie biede po 50 latach pracy chory robol!!!! A ELITA uprzywilejowana -mundurowa -nie płaciła zus [państwo finansuje-czyli robol] a teraz grzmi że biede będzie klepać ha ha!!

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5554559230804