Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (82)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +41
  ~ Adam
  Piątek, 15.09

  Takiego knota legislacyjnego mogli stworzyć tylko PiS-owscy mało rozgarnięci, a przepojeni nienawiścią "ideolodzy". Ta ustawa to jak operacja chirurgiczna robiona siekierą. Trzeba było pozbawić nienależnych emerytur oprawców SB-eckich, ale nie w taki sposób. A do tych emerytów co pracując 30 lat na suwnicy, przy tokarce czy w mleczarni, a porównują się do policjantów każdego dnia narażających życie i zdrowie mam radę - zróbcie rachunek sumienia z dokonanych życiowych wyborów. Jeżeli chciało się spokojnie żyć, zasypiając każdej nocy o tej samej porze pod ciepłą kołderką przy żonie, iść z kanapkami do pracy, z myślą jak to się kiedyś mówiło: "czy się stoi czy się leży......." - to emeryturka taka sobie.

 2. 2
  +6
  ~ ikiv
  Piątek, 15.09

  to bardzo zaufana osoba - rozmowy można podsłuchiwać i przekazywać wiadomości dalej.

 3. 3
  +31
  ~ SERP
  Piątek, 15.09

  Jak "miło". W dalszym ciągu to samo. Zazdrość i zawiść i chęć zemsty to jedyne argumenty na zmiany wprowadzone ustawą represyjną :(.

 4. 4
  +36
  ~ obywatel 1960
  Piątek, 15.09

  To zwykła zemsta tego malutkiego chorego człowieczka i jego popleczników nie mająca nic wspólnego ze sprawiedliwością, a każąca bez żadnego procesu wielu niewinnych i uczciwych milicjantów i policjantów oraz ich rodziny. Takie Państwo nie jest ani Prawe ani Sprawiedliwe

 5. 5
  --13
  ~ Gagatek
  Piątek, 15.09

  Jestem człowiekiem apolitycznym.....jednak uważam że tzw. "komuna" stworzyła poteżną ilość tzw. grup uprzywilejowano - roszczeniowych których podejście do pracy i do życia oparte jest na filozofii ...."mi się należy". Te grupy to mundurowi, sędziowie, nauczyciele, górnicy, rolnicy, pielęgniarki, kolejarze, pracownicy branży energetycznej..... Ich działalność polega na ciągłym wrzasku i szantażowaniu uczciwie pracującego społeczeństwa strajkami i protestami, itp. Niestety to co robi PIS - to czubek góry lodowej. Nie może być dobrze w kraju, w którym garstka uczciwe pracujących ludzi pracuje na całą rzeszę nierobów.... Obawiam się jednak że to się nigdy nie zmieni.... bo każdy kto odważy się to zrobić ... przegra następne wybory......

 6. 6
  +42
  ~ Gość
  Piątek, 15.09

  Myślę, że w czasach starego systemu każdy wiedział jakie są zasady przejścia na emeryturę w służbach mundurowych. Nikt nikomu nie zabraniał wstąpić do jednej ze służb. No chyba, że taka osoba była karana. Jak ktoś nie chciał wstąpić to nie musiał. Nie musiał nadstawiać karku za ochronę czyjegoś mienia, życia i zdrowia. nie musiał szarpać się z pijakami, którzy wywoływali awantury i nie dawali żyć spokojnym ludziom. Nie musieli bronić kobiet i dzieci przed pijanymi, znęcającymi się nad nimi ojcami i mężami. Nie musieli walczyć z ***ami. Mieli po prostu spokój. Nikt z Was nie narażał swojego życia i zdrowia w pracy przy tokarce, przy biurku, czy na innym stanowisku pracy. Nikt z Was nie był narażony na zemstę przestępcy.

 7. 7
  --18
  ~ Gagatek
  Piątek, 15.09

  Co do narażania życia.... proszę przejrzeć statystyki....ile ludzi ginie w tzw. służbach mundurowych a ile np. w budownictwie. Także z tym narażeniem życia to bym nie przesadzał..... ;-)

 8. 8
  +33
  ~ Jolik
  Piątek, 15.09

  Do wszystkich,którzy już komentowali ten artykuł. Ja też byłam telefonistką. Najpierw 11 lat na poczcie. Potem 2 lata i 11 miesięcy w milicji w latach (1987-1990) a następnie 17 lat w Policji. Ukończyłam wyższa Szkołę Policji i służyłam naszemu społeczeństwu ( oczywiście tej części, którą trzeba było chronić przed bandziorami). Przepracowała dla tego kraju 30 lat i otrzymałam za to emeryturę w wysokości 2.400 zł. W 2016 banda idiotów ustaliła sobie, że łączność to SB i za 2 lata i 11 miesięcy pracy jako telefonistka zmniejszono mi emeryturę do 1.700 zł dożywotnio bez możliwości jej podwyższenia. Przy tm pomówiono mnie i obdarto z godności. Ci co naprawdę czynili zło nie zostali dotknięci tą debilną ustawą i śmieją się z nas. Taka jest PiSowska sprawiedliwość.

 9. 9
  +34
  ~ precz z socjalizmem i komuną
  Piątek, 15.09

  Większość tu wypowiadających zię za tą ustawą, mam wrażenie, chciałaby równych emerytur dla wszystkich. Wg WAS czy to lekarz, czy nauczyciel akademicki, czy sprzątaczka, wszyscy powinni dostać tyle samo... patologia i komuna

 10. 10
  +40
  ~ Prominenci i Swołocz
  Piątek, 15.09

  do Gagatek - a powiedz nam tu czym ty się zajmujesz, zaraz ci wytłumaczę jak ty jesteś "uprzywilejowany", oszołomie. Ludzie mają prawo do wypracowanej przez lata emerytury, zgodnie z Konstytucją RP i tzw. zasadą praw nabytych; odebrać im ją można - ze względu na np. popełnione przestępstwa wobec innych obywateli czy kraju - wyłącznie (!) na mocy wyroku wydanego przez sąd, po uprzednim rozpatrzeniu ich sprawy zgodnie z prawem. Rząd PiS łamie właśnie tę zasadę kierując się chęcią zemsty i przypodobania niepiśmiennym idiotom, którzy są ich elektoratem. Taka to "drobna" różnica między sprawiedliwością i prawem a państwem rządzonym przez ***ów z Prawa i Sprawiedliwości. PS. A dlaczego ta ustawa nie obejmuje np. PZPRowskiego prokuratora Piotrowicza, ciekawość?

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0734829902649