Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ gośćxxx
  Czwartek, 10.08

  Ta represyjna, niezgodna z konstytucją, pisowska ustawa dotyczy w znakomitej części ludzi, którzy pracowali w policji po 1990 r.a wcześniej zaczynali służbę w sb i innych formacjach wymienionych w ustawie. Ci ludzie przeszli ustaloną wtedy przez Państwo weryfikację i tylko dlatego mogli nadal pełnić służbę w Policji, UOP, Straży Granicznej czy innych służbach. Pisowska ustawa odbiera tym ludziom prawa nabyte, zeszmaca, pokazuje że w naszym kraju nie liczy się prawo a wola większości. Za chwilę MON zrobi to samo z żołnierzami w stanie spoczynku, wdowami po żołnierzach LWP itp. Proponuję jeszcze np. pozabierać wszystkim tytuły naukowe uzyskane w latach PRL / właściwie zwolennicy pisu powinni sami się ich zrzekać /. Normalność kiedyś wróci. Wytrzymajcie.

 2. 2
  +12
  ~ Witek
  Czwartek, 10.08

  Szkoda ,że ustawą nie są objęci tajni współpracownicy służb bezpieczeństwa ,bo dopiero byłby jazgot w mieście gdzie co drugi w tamtych czasach był kapusiem !

 3. 3
  --8
  ~ mayk
  Czwartek, 10.08

  Gum im jeszcze dać na plecy

 4. 4
  --6
  ~ Adam
  Czwartek, 10.08

  Witam ponownie. Niestety, nad czym ubolewam, nie ma na swiecie 100% uczciwego prawa idealnego. Ta ustawa tez nie jest idealna. Napisales, ze ta ustawa odbiera emerytury funkcjonariuszom innych sluzb, ale nalezy zaznaczyc ze tylko w przypadku gdy wczesniej sluzyli w SB. Zdajemy sobie chyba sprawe z tego ile jest ofiar tego systemu. Nikt nie byl przymuszony do sluzby w tej formacji, a motywacja. To ze dzis ofiary czesto spotykaja swych oprawcow na ulicy, to to jest przerazajace. Szanuje poglady kazdego i nie zamierzam sie klocic. Mam takie zdanie . Wszystkim czy za czy przeciw zycze zdrowia i milego dnia. Pozdrawiam.

 5. 5
  +9
  ~ Karol 1950
  Czwartek, 10.08

  Te opluwanie PRLu i jego służb jest niesprawiedliwe. Bo po pierwsze nie tylko walka z tamtą opozycja te służby się zajmowały. Zajmowały się też zabezpieczeniem interesów państwa i jego gospodarki również. A przecież wszystkie służby takowe na całym świecie robią to samo obecne w naszej obecnej ojczyźnie też. Opozycja to był margines. Mo oprócz "palowania Solidarności" zajmowała się głównie ściganiem zwykłych złodziei, przestępców gospodarczych, morderców kryminalnych, oraz innych jak chociażby "damskich bokserów". Obecna ustawa jest po prostu zwykłą zemstą polityczną z jednej strony z drugiej zaś tematem zastępczym.

 6. 6
  +9
  ~ jan-49
  Czwartek, 10.08

  wszyscy sie zdziwia jak za 20-30 lat by sie jakby zamienili kapitalizm na cos innego i zabiora emrytury teraz pracujacym policjantom i zolnierzom to tez bedzie sprawiedliwosc dziejowa? przeciez tamci milicjanci oficerowie innych sluzb pracowali dla tego kraju i nie powinno sie im niczego odbierac prawo nie moze dzialac wstecz jak im zabiora to zloza pozem w trybunale miedzynarodowym i sprawe wygraja juz raz macierewicz zwolnil oficerow sluzb scecjalnych i sprawe wygrali dostali jeszcze wysokie odszkodowania ALE O TYM FAKCIE JUZ ZAPOMNIANO POINFORMOWAC OBYWATELI i tak samo bedzie i tym razem podatnicy zaplaca za glupote rzadzacych

 7. 7
  +10
  ~ Do Adama
  Czwartek, 10.08

  Dziękuje za Twoj komentarz , ale musze Cię jednak wyprowadzić z błędu. To że nazwali ustawę dezubekizacyjna nie znaczy że dotyczy funcjonariuszy tej służby.Właśnie dlatego jest tak niesprawiedliwa że Ci funkcjonariusze SG(WOP)Żandarmerii(WSW),BOR ,Policji a wczesniej Milicji (wydz .łączności) nie przesłużyli nawet jednego dnia w SB. Po prostu te służby zostały przez tą ustawę zrównane z SB.Tysiące nie przepracowały jednego dnia w SB.stąd dramat tych ludzi.pozdrawiam.

 8. 8
  --1
  ~ jurek w.
  Czwartek, 10.08

  Trzeba mieć dobre samopoczucie ! 15 - 20 lat służby, najczęściej za biurkiem w ciepełku, przy kawie czy herbacie. Gość na rusztowaniu w mrozie i upale harując musi pracować min. 45 lat. A służba ? np. Ratownicy Medyczni dzień, noc, święta, zima lato, piętra, nosze, pijacy, agresywni "obywatele" mają przywileje -nie, to też "Służba" do 65 roku i to tylko dzięki PiS, bo inaczej w wieku 66 lat znosili by 100 kg chłopa z IV piętra w zimowym ubraniu. Pytanie ile niedziel, Świąt i Sylwestrów Pan Osik przepracował ? Likwidacja wszystkich przywilejów to jest wyjście

 9. 9
  --1
  ~ elblązanin
  Czwartek, 10.08

  Pan Osik jak jego tatuś mjr. Osik z LWP to komuchy Rysiek jego tatuś w stanie wojennym był aktywnym członkiem grup operacyjnych

 10. 10
  +4
  ~ rejtan
  Czwartek, 10.08

  a tu jednego h,a poje..ło bo w rodzinach różnie bywało!!! w mojej rodzinie mój stryj z Wołynia w 39 roku był wywieziony na Kołymę póżniej z Andersem poszedł przez Persję[Iran do Angli i walczył w 308 dywizjonie.Mój ojciec z rodzicami został zesłany w 1940 roku na Syberię mieli 15 minut na opuszczenie swojego majątku,Wywieżli ich do Kazachstanu dziadek tam zmarł z głodu i chorób,ojca mego następnie wzieli do kopalni na Uralu po nzerwaniu kacapów stosunków z rządem Londyńskim.uciekł z kopalni i załapał sie do I brygady pancernej im. Bohaterów Westerplate doszedł do Łaby w 1946 roku był zdemobilizowany .Nie mógł wrócic do domu bo Wołyń za ***li kacapy!!! zamieszkał w Malborku ,jego brat nie wrócił z Anglii do ojczyzny i dzieki Bogu bo by zginął w ubeckich więzieniach!!!!!!!!!!!!!!

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0145869255066