Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (61)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ spacerkiem po Elblągu
  Poniedziałek, 07.02

  Bez Ściem - pewnie w mrokach sanacyjnej Polski i pomroczności jasnej PRLu kończyłeś powszechniaka?Jeden wpis a błędów jak grochu w kapuście!- - Piekarczyk zatrzymał przed Bramą Targową nie Krzyżaków lecz żołnierzy zaciężnych na ich służbie (Czech Czerwonka, który poddał Malbork był Krzyżakiem, czy licho opłacanym żołnierzem zaciężnym?)- - Nie Fryderyk I, tylko Kayser Friedrich Wilhelm. - - Nie Haketa lecz HAKATA, od pierwszych liter nazwisk jej założycieli. Twoja znajomość dziejów Elbląga to reality Scheiße! - - - Do "Telefere" - dzisiejsza ul. 1-go Maja b. długo nazywała się Mühlendamm a następnie Innerer Mühlendamm (Grobla Młyńska, a następnie Wewnętrzna Grobla Młyńska, w odróżnieniu do Zewnętrznej Grobli Młyńskiej (Ausserer Mühlendamm), czyli dzisiejszej ul. R. Traugutta. Capito?

 2. 2
  +3
  ~ legionista
  Poniedziałek, 07.02

  Ale macie jazdę...Śmiechowa ta wasza batalia. Takie Polactwo z was wyłazi - z tych, co są za i z tych, co przeciw.Ten sam stopień zacietrzewienia.(schemacik przedstawia się następująco: my oświeceni, ci lepsi - krynica mądrości chciałoby się rzec!,- tamci motłoch, reakcja, tłuszcza! I w drugą stronę my patrioci, prawdziwi Polacy, ostatnia reduta polskości, okopy św.Trójcy - tamci zdrajcy, volksdeutsche, V kolumna!). Normalnie śmiech na sali! Uwierzycie, że są ludzie, których grzeje wasz Herman ? Nie wierzę, by naprędce postawiony bałwanek zagroził mojej polskości. (mojej bo bogoojczyźniana reszta widać drży przed Hermanem). Bałwanek będzie sobie stał i porastał mchem lub śniedział, ot i wszystko. Lekceważenie ? A jakże! Do ataku panowie KULTURTRAGERZY, oskarżajcie o brak szacunku dla "historii, której nie da się wymazać" :) Ależ proszę:) Kpie sobie z tego, drwię, szydzę i co tam jeszcze chcecie...:))))))

 3. 3
  0
  ~ Janek
  Poniedziałek, 07.02

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 4. 4
  0
  ~ centurion
  Poniedziałek, 07.02

  Widzę, że maszeruje w tą samą stronę co leginista :D

 5. 5
  0
  ~ BEZ SCIEM, proszę
  Wtorek, 08.02

  SPACERKIEM PO ELBLĄGU>>>oczywiscie Hakata. To tylko zwykla literówka. Natomiast słowo Kaiser pisze sie bez y. Gdzie Was uczyli niemieckiego? Na Wieczorowym Uniwerstytecie Marksistowsko-Leninowskim, jak sądzę po stylu wypowiedzi, z której wynika, ze nie zrozumieliscie nic i nic nie macie do powiedzenia, więc czepiacie sie duperelnych błędów literowych. Nie jest tez istotne kogo zatrzymał Piekarczyk, bo nie o popis erudycji mi chodzi. Nie zatrzymał wojsk polskiej Korony, a wypędzenie krzyzaków z miasta otworzyło droge do poddania go Koronie, co opłaciło sie i przyczyniło do rozkwitu miasta. Muszę was jednak pochwalic za poprawną pisownię słowa Scheisse (Wielka litera, lange S - wirklich ausgezeichnet). Widzę że Scheisse to jest coś, na czym znacie się najlepiej! :

 6. 6
  0
  ~ męczy już ta farsa
  Wtorek, 08.02

  Jak można przypisywać rozkwit Elbląga temu że trafił do polskiej Korony, co prawda Batory kazał zbudować galeon, który i tak zgnił przy rzece, ale raczej ten okres nie zwiększył znaczenia tego miasta. Po za tym zakończył się wielkim pożarem wywołanym co prawda przez piorun uderzając w wieże katedry. Intensywny rozwój nastąpił miasta dopiero gdy trafił pod władze Królewca, choć to też nie jest obiektywne ponieważ wtedy do miasta wkraczała rewolucja przemysłowa

 7. 7
  --2
  ~ wicie, rozumicie....
  Wtorek, 08.02

  ten od ściem pisany przez "s", o jakim poddaniu Koronie bełkoczesz? Królowi Polski! A przecież Elblążanie szukali najpierw możliwości oddania się pod zwierzchnictwo Królestwa Danii, następnie Królestwa Węgier i dopiero na końcu zwrócili się do króla Polski! Zastanowiłeś się dlaczego w l. 1454-1772 żaden dokument w korespondencji między władzami Elbląga a królem Polski nie został sporządzony po polsku? Repetitio est Mater Studiorum! Pewnie WUML znasz od swego protoplasty? Schowaj mu ten dyplom, bo a nuż każą ci go tak skonsumować jak w znanej scenie filmu "Ogniomistrz Kaleń".

 8. 8
  +2
  ~ student
  Wtorek, 08.02

  błagam was kochani pomóżcie mi, pisze pracę magisterską o eksterminacjach narodów na terenie Europy, wskażcie mi chociaż jedną różnicą pomiędzy tym co robił von Balk z Prusam, a tym co robiono w okresie II wojny światowej np. z Romami, błagam was pokażcie mi różnice,

 9. 9
  +2
  ~ janos
  Wtorek, 08.02

  Przede wszystkim trzeba będzie zmienić nazwę placu. Bo przy Balku nazwa Słowiański nie bardzo pasuje

 10. 10
  0
  ~ BEZ SCIEM do tow. ziomka
  Wtorek, 08.02

  Towarzyszu, wyczuwam w was swojaka, więc zdradzę wam, że mogą kazac mi zjeśc, jako osoba przezorna załatwiłem sobie ekskluzywny dyplom z okładkami z żelatyny. Wy natomiast, jako personel posredni na WUML, wykładajacy tam linoleum bądż papier w kabinach, macie ten dyplom w pospolitej tekturze. Współczuje wam, gdy Wy będziecie zjadac swój! A na pewno musicie miec piękne owrzodzenie żołądka, co wnoszę po tonach żółci wylewających sie z Waszych naukawych polemik. PS. Nie czepiajcie się literówki, tym razem o to chodziło. Wasza wiedza NAUKAWA ma się tak do NAUKOWEJ jak kwas siarkawy do siarkowego.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94085597991943