Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (61)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mojojojo
  Niedziela, 06.02

  von Balk jak najbardziej, ale nie sam, pomnik powinien przedstawiać postać w odniesieniu do całości stosunków polsko-niemieckich, proponuje dlatego von Balka, na jego ramionach stoi dumnie kanclerz Bismarck, a na ramionach Bismarcka stoi Adolf, wszyscy maja wzrok skierowany w przyszłość, wszyscy stoją na Placu Słowiańskim i czekajac na Erice Steibach,

 2. 2
  0
  ~ czytajac wpisy
  Niedziela, 06.02

  argumenty typu "balk to kat" to jakies nieporozumienie. w sredniowieczu kultura wygladala nieco inaczej niz dzis, gdyz smierc byla wszechobecna takze i bez wojen (powszechnosc bandytyzmu, zarazy, pozary, kiepskie warunki zycia, brak BHP)., oraz nie byla najgorszym zlem (bo wedlug powszechnej opinii dobre dusze szly/ida do nieba). tu raczej chodzi o stwierdzenie "balk to niemiec" (co jest glupstwem jak ktos wczesniej zauwazyl). w takim razie dlaczego nikt nie mowi "kopernik to niemiec"? kopernik byl tak samo niemcem jak balk. dlaczego nie mozemy wziac przykladu ze stanow zjednoczonych, gdzie akceptuje sie ludzi takimi jakimi sa, a nie pietnuje sie ich za to ze sa polakiem, niemcem czy meksykaninem?

 3. 3
  +2
  ~ z serca polski
  Niedziela, 06.02

  wy Polaken nie wiedziec, ze kopernick byc deutsch, ale i wy nie znac ze Balck byc Polaken, jest dowoden, ze von Balcen nazywac sie naprawda von BOLEK i jak jechac koniem spiewac szla dzieweczka do laseczka, ona spiewac piosenka co mu matka spiewc jak ona szla spac, a skoro ona spiewac Szla dzieweczka do laseczka to matka byc z Polen!!! ja bardzo prosic aby wy stawiac pomnik von Bolken szybko czyli schnela , schela, schela... och mein Got, wy zabierac sie do robota i budowac, arbeit, arbeit, arbiet, wy tu nie szczekac wy budowac, arbeit, arbeit, meinie libe von Balk, maine libe herman,

 4. 4
  --3
  ~ skuter
  Niedziela, 06.02

  Rozebraliśmy całe nasze miasto ........ ,bo było niemieckie ?

 5. 5
  --4
  ~ Herma
  Poniedziałek, 07.02

  Von Slodownik co wy voksdojczu piszecie za pierdola gupoty wy tu Haimat chcecie razem z Erika Stei nbach

 6. 6
  --1
  ~ ups
  Poniedziałek, 07.02

  Głupota i ignorancja jaką wykazują sie tu niektórzy wskazuje jednoznacznie jakie szkoły pokończyli i jak interesują się historią miasta. Dlatego mam pytanie dlaczego jeszcze nie rozebraliście cmentarza żołnierzy radzieckich którzy (wyzwalali czy zdobywali ?) miasto Elbląg.

 7. 7
  0
  ~ jon
  Poniedziałek, 07.02

  Może już ktoś o tym pisał. Zastanawiam się dlaczego przywrócenie dawnego historycznego wyglądu fontanny, z postacią która jest historycznie związana z założeniem naszego miasta budzi takie kontrowersje? W taki razie dlaczego my dzisiejsi Elblążanie obchodzimy kolejne rocznice założenia miasta, wspominamy te przecież krzyżackie czasy? Nie możemy pisać nowej historii gdyż byłoby to próbą powrotu do niechlubnych praktyk z okresu PRL-u.

 8. 8
  0
  ~ mooon
  Poniedziałek, 07.02

  To moze kompromis?? Taki troche z przekora.... Postawny ten pomnik ZALOZYCIELA MIASTA ELBLAGA, a dla rownowagi moze pomik Sp Lecha, albo modlacego sie Jarka, albo najlepiej pana "ryzyka". Przeciez to takie polskie..... nasze.... partriotyczne.... Troche wiecej zrozumienia dla historii szanowni elblazanie.

 9. 9
  0
  ~ j23
  Poniedziałek, 07.02

  czemu tuskowe syny w stylu moona psują mi poniedziałkowy poranek?

 10. 10
  0
  ~ AborygenMiejscowy
  Poniedziałek, 07.02

  Na szczęście , mam nadzieje bezpowrotnie, odeszli ci, którzy twierdzili, że historia tego miasta zaczęła się w roku 1945 - ekspansją wschodniego i socjalistycznego prymitywu z którym historia za 50 lat raczej nie będzie miała problemów. Miejsce, które wyrzeka się swojej historii i korzeni, jest zawsze źle i podejrzanie postrzegane. Unieśmy się ponad to i zostańmy wreszcie Europejczykami.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1719300746918