Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (61)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ krzysztof
  Niedziela, 06.02

  Panie Lechu, prozny trud. Zbyt wielu mamy w Elblagu pewnych swoich racji, opartych na emocjach, a pozbawionych podstawowej wiedzy, nie tylko historycznej, wszystkowiedzacych specjalistow. W trzech watkach przedstawiam racjonalne powody powrotu Balka, ciagle slysze tylko histeryczne - hitler, szkop, szwab i temu podobne. A jak wiadomo, dyskusja z emocjami, podobnie jak z wiara sensu ma niewiele. Lepiej niech Pan zorganizuje spotkanie, gdzie wszyscy Ci specjalisci od historii beda mieli okazje podzielic sie swoimi argumentami, nie emocjami. Chetnie spotkalbym sie twarza w twarz z ludzmi ferujacymi sady i wyroki, nie podsiadajacymi podstawowej wiedzy o epoce, na temat ktorej sie wypowiadaja. A duzo chetniej spotkalbym sie z tymi, ktorzy te wiedze maja, a jednak sa przeciwnikami powrotu Balka. O tak, z tymi spotkanie mogloby byc ciekawe. Moze w koncu uslyszalbym choc jeden RACJONALNY argument przeciw odbudowie. Chociaz jeden. Pozdrawiam

 2. 2
  --4
  ~ OW.
  Niedziela, 06.02

  A właśnie, właśnie Panie Krzysztofie, czyż odczucia i emocje przeciętnego Elblążanina, do którego odnosi się Pan z wyraźną wyższością, są bez znaczenia? Zakon Krzyżacki był wrogiem Polski, a o tym jak Krzyżacy traktowali Polaków, każdy może sobie przeczytać w internacie. Czy to nie jest wystarczający argument? Nie dla odbudowy pomnika.

 3. 3
  +1
  ~ jmaniek
  Niedziela, 06.02

  herezja to jest poruszać od paru dni artykuł pomnika nie ma innych ciekawszych artykułów,tak miasto zrobi po swojemu czy ktoś będzie za czy przeciw

 4. 4
  +11
  ~ Wowka
  Niedziela, 06.02

  Autor jest jednym z niewielu, którzy maja prawo i obowiązek zabierać w tej sprawie głos jako rzeczoznawca, historyk, autorytet i mieszkaniec. Gdzie w sposób logiczny przedstawia fakty historyczne bez zbędnych złych emocji. Pozdrawiam serdecznie Panie LECHU!

 5. 5
  +4
  ~ krzysztof
  Niedziela, 06.02

  OW___ z wyzszoscia? raczej z niechecia do historycznej ignorancji. Emocje sa wazne, uwazam jednak, ze odgrywac role wiodaca i pelnic decydujaca moga TYLKO, gdy wyplywaja z wiedzy i zrozumienia. zdecydowana wiekszosc oponentow Balka, co wynika jasno i w sposob oczywisty z ich wypowiedzi, nie ma najmniejszego pojecia o realiach epoki, a propos ktorej sie wypowiadaja. swoja \'wiedze\' opierajac na lekturach szkolnych. Zakon krzyzacki byl wrogiem polski, pewnie. choc nie zawsze i nie wszedzie. wiesz... czesi tez byli wrogami i gdanszczanie a i ksiazeta mazowieccy tez od czasu do czasu na granicy z korona sie kijami pookladali.... czy oznacza to ze mamy, ot tak, decydowac ze wszyscy czesi, warszawiacy sa zli a gdanszczanie to juz w ogole? (no, ci to na bank sa zli, wszak to przez gdansk elblag stracil prestiz i range). Bez proby zrozumienia, dlaczego tak sie dzialo, bez proby zrozumienia ducha epoki? poczytales o krzyzakach w necie? i jak traktowali polakow? zle pewnie.... o tym, jak polacy, w tamtych czasach, traktowali swoich wrogow tez poczytales? Raz jeszcze powtarzam - nie chcemy stawiac pomnika krzyzakowi, chcemy ZALOZYCIELOWI miasta. co w tym oburzajacego?

 6. 6
  --5
  ~ ja
  Niedziela, 06.02

  Jest rozwiązanie na fontannie i na każdym rogu Elbląga zamontujcie herb mazur.JAK SIĘ WSTYDZICIE HISTORII ELBLĄGA.

 7. 7
  +4
  ~ zdumiony
  Niedziela, 06.02

  te ja , a od kiedy Elbląg jest w mazurach?

 8. 8
  --4
  ~ znafca
  Niedziela, 06.02

  Ja proponuję kompromis;) Postawmy na tej fontannie postać rycerza, bez szczegółow wizerunku tak żeby nie mozna go było zydentifikować;) To dzieło należy podpisać "Bezimienny rycerz - być może założyciel Elbląga";) Dla młodzieży to bedzie taki "don kichot";)

 9. 9
  +2
  ~ całkowicie obiektywny
  Niedziela, 06.02

  ludzie wykształceni, oczytani, inteligentni, na poziomie, z dużych miast, oglądający "Szkło kontaktowe" , znawcy historii , ludzie światli, otwarci na prawdę i nowinki wszelkiego rodzaju, ci ludzie są za pomnikiem von Balka kata Prusów, a ludzie niewykształceni, nie oczytani, głupi, nie na poziomie, z malych wioch i wiosek, nie oglądający "Szkła kontaktowego", nie znający historii , ludzie ciemni, zamknięci na prawdę i nowinki techniczne wszelkiego rodzaju, dodatkowo niemcofobii, mohery, zakute łby, niedorozwinięci, kompletnie zaczadzeni nienawiścią , ci ludzie są przeciw, takie wyniki dała sona przeprowadzona przez TFN23 i poł i co wy na to niemający racji?

 10. 10
  +1
  ~ krzysztof
  Niedziela, 06.02

  tak calkowicie obiektywny - i to jest wlasnie REZCZOWY glos w dyskusji, takich nam trzeba. wywazony, rozsadny, wnoszacy nowe spojrzenie i nowe wartosci, dajacy do myslenia. tak trzymac.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3173630237579