Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2023

Donald Tusk w Elblągu. „Nadal jest 2 proc. przewagi PiS-u nad KO. To mi nie wystarcza”

28.09.2023, 21:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Donald Tusk w Elblągu. „Nadal jest 2 proc. przewagi PiS-u nad KO. To mi nie wystarcza”
Fot. Agnieszka Klatt

Informacja o dzisiejszej (28.09.) wizycie Donalda Tuska w Elblągu została opublikowana jedynie na łamach naszego dziennika i na kontach społecznościowych lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej. Większość z nich siedziała z resztą w pierwszym rzędzie podczas dzisiejszego spotkania. Dlaczego wiadomość o wizycie tak znanego polityka nie zaistniała w mediach lokalnych nawet jako reklama? Odpowiedź nasuwa się sama.Dało się odczuć, że dzisiejsze otwarte spotkanie Donalda Tuska z elblążanami zostało zorganizowane głównie dla sympatyków Koalicji Obywatelskiej. Każde słowo polityka było nagradzane gromkimi brawami, a spotkanie było transmitowane na żywo przez stację TVN 24.


Nie obyło się bez obietnic i zapewnień, że jak wygra Koalicja Obywatelska to w Polsce będzie lepiej oraz mocnych słów skierowanych w stronę partii rządzącej.


Donald Tusk wychwalał niektórych kandydatów PO do Parlamentu, co nie dziwi w przypadku takich przedwyborczych spotkań. Podczas swojego, prawie godzinnego, przemówienia były premier głównie mówił o... Prawie i Sprawiedliwości. Oczywiście nie padło żadne pozytywne słowo, choć słów w kierunku PiS-u z ust Donalda Tuska padło wiele.


Były premier podzielił się wynikami najnowszego sondażu wyborczego, jaki zlecił przeprowadzić. - To jest moje ostatnie tak duże spotkanie przed niedzielnym marszem. Ciągle czytamy jakieś prawdziwe, nieprawdziwe informacje, często „wypuszczane” celowo przez sztaby wyborcze. A ci mają tyle procent przewagi, a tamci nie wchodzą. Ale nigdy nie powiedzą wam jaka to pracownia jest. (…) Poprosiłam, aby przed przyjazdem do Elbląga podano mi dane z ostatnich dni. My badamy to na bardzo dużej próbie - mówił Donald Tusk. - To są badania, których nie publikujemy, więc one są prawdziwe. Nie organizowałbym, nie finansowałbym jako partia polityczna badań po to, żeby mnie ktoś okłamywał.
 

 

Te wyniki, które do mnie przyszły dokładnie jak wjeżdżałem do Elbląga, one pokazują bardzo wyraźnie, jak wielkie wyzwanie przed nami stoi, że szansa jest na wyciągnięcie ręki, ale nic nie jest pewne. W tych badaniach, to jest średnia z grupy 1500 osób, trzydniowa, niezwykle profesjonalne i naprawdę rzetelne badanie, oni mają 34,9 proc., my mamy 32, 8 proc. To jest niecałe 2 proc. różnicy. Mi to nie wystarcza. Wam pewnie też. To jest nadal 2 proc. przewagi PiS-u nad Koalicją Obywatelską

 

– podkreślił Donald Tusk.


 


Jak wypadły w tym sondażu inne ugrupowania?

 

 

Pozostałe trzy partie, które się liczą w rozgrywce – 9,8 proc. ma Lewica, 9,5 proc. ma Trzecia Droga, 9,3 proc. ma Konfederacja . Gdyby tak się wybory skończyły to słowa, które wybrzmiały tu przed chwilą, w „Października piętnastego pogonimy Kaczyńskiego” się spełnią

 

– zaznaczył Donald Tusk.Donald Tusk poruszył m.in. temat przekopu i elbląskiego portu, a po przemówieniu przyszedł czas na zadawanie pytań. O tym więcej w następnych materiałach.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 16

%6.2 %93.8


Galeria / Spotkanie otwarte z Donaldem Tuskiem ( zdjęć 52 )
Dodano: 2023-09-28 | Fot. Agnieszka Klatt
3

Komentarze do artykułu (56)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +134
  ~ Czekamy na PIS
  Czwartek, 28.09

  O widzę że Tusk popiera ćwierka na którego wszyscy w Elblągu już narzekają bo prowadzi białoruski systemu sprawowania władzy. I wy mówicie że jesteście normalni? Że wy przywrocicie normalność? Normalność to według was cwierk i motorówka? Dwa największe szkodniki i hamulcowi? Chyba jaja sobie robicie?

 2. 2
  +114
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 28.09

  Tusk nie zdaje sobie sprawy z tego, co wyprawiają jego ludzie w Elblągu. Gdyby wiedział, to by ze wstydu nie przyjechał.

 3. 3
  +74
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 28.09

  Dzięki, że podaliście informację o wizycie kłamcy Tuska w E-gu, bowiem to właśnie od Was się dowiedziałem. Szkoda tylko, że nie było wiadomo o transmisji na żywo w gadzinowym tvn, iż wtedy bym może poszedł rzec nieco prawdy, a tak to celowo się nie wybrałem - po 1., żeby nie słuchać kłamstw i matactw tego zaprzańca, zwł. sondażowych i dot. przekopu (nie myliłem się), a po 2., żeby nie patrzeć na załgane facjaty hiPOkrytów z elbląskiej, kunktatorskiej RM oraz pseudo-lewicowej nomenklatury, która stawiła się tam niemal w komplecie oklaskiwać swego lib-Führera. I dobrze zrobiłem, bo uniknąłem w ten sposób jeszcze widoku księżycowej fizys wł. Wróblewskiego, który jako wierny zausznik elbląskiej patodeweloperki, spekulantów i burżuazyjnych wyzyskiwaczy również się na tym spędzie zjawił. Fuj!

 4. 4
  +144
  ~ Bezproblemowy
  Czwartek, 28.09

  Koń jaki jest - każdy widzi, ale smutny widok Wróblewskiego, uśmiech przez łzy... Czyżby to właśnie była ta trzecia droga, którą całym sercem popiera?

 5. 5
  --32
  ~ Pisiorek
  Czwartek, 28.09

  Donald Tusk, zwyciężymy!

 6. 6
  +95
  ~ czarno jak na białym
  Czwartek, 28.09

  wygląda na to ze DONALDEK popiera mobbing, mściwość , despotyzm , arogancję , brak szacunku do ludzi??? oj to chłopina nie wie czy udaję ???

 7. 7
  +36
  ~ too late
  Czwartek, 28.09

  Donaldek najeździ się po kraju bo wie ze i tak przegrają a to jego zasługa i jego kolesi! teraz chce się rehabilitować ze niby coś robi , pewnie chodzi o honor! to już stary dziad i pokolenie które odchodzi i nie porwie ludzi a zwłaszcza młodego pokolenia ! może Trzaskowski cos by jeszcze zdziałał ale stare capy nie dopuszczają bo to karierowicze ! jeden gość na sali wyzwała szczególnie złe emocje i spotkanie na tym straciło!

 8. 8
  +45
  ~ POlak
  Czwartek, 28.09

  Tusk. Ty Kłamco i oszuście i zdrajco Polski zabieraj Wcisle i won z Elbląga do Niemiec.

 9. 9
  +42
  ~ NIE DLA PO
  Czwartek, 28.09

  jak widzę kogo tam PO PRZYWLEKŁO to straciło mój głos! jeżeli popierają to co się tu wyprawia a jednocześnie Tusk opowiada o dyskryminacjach, chamstwie, mściwości , podłych metodach stosowanych przez PIS to faktycznie albo taka wielka hipokryzja albo komuś psychiatra naprawdę potrzebny! widać od razu ze takie metody odziedziczy następca z PO! DLATEGO w tych wyborach i kwietniowych PO głosu nie otrzyma! dziś czerwona kartka lub nagana!

 10. 10
  +29
  ~ nigdy wiecej PO,PSL,SLD
  Czwartek, 28.09

  nie pij bo cie przeglosuja? czy ja dobrze widze? Roland gnusk popiera to elblaskie dziadostwo? ten marazm, niegospodarnosc i beznadzieje w wykonaniu tawariszy z PO,PSL,SLD? To gwozdz do trumny donka.Elblazanie juz maja dosc tych towarzyszy z obecnej rady bezradnych no i maja dosc motocyklisty. Jestescie odpowiedzialni za likwidacje kolei nadzalewowej, mosty w ruinie, komunikacje miejska w ruinie, najwiekszy basen w europie doprowadzony do ruiny, ciagla walke z rzadem przeciwko budowie przekopu i portu. My was juz nienawidzimy i zyczymy wam wszystkiego najgorszego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0819759368896