Niedziela, 14.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Odwiedzamy elbląskie ulice

Odwiedzamy elbląskie ulice: Kwiatowa (odc. 5)

26.06.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odwiedzamy elbląskie ulice: Kwiatowa (odc. 5)
Fot. Adrian Sajko
Rozpoczęliśmy nowy cykl „Odwiedzamy elbląskie ulice”. W każdą sobotę i niedzielę będziemy prezentować różne ulice naszego miasta. Pokażemy zarówno te mało znane, jak i te często uczęszczane przez elblążan i turystów. Jak obecnie się prezentują? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
 
W naszym mieście są ulice znane wszystkim. Są i takie, które kojarzymy z nazw choć niekoniecznie kiedykolwiek tam byliśmy albo takie, których nazwy znają tylko nieliczny (czyli osoby przy nich mieszkające, taksówkarze i znawcy historii Elbląga).
 
Postanowiliśmy sprawdzić je wszystkie (a przynajmniej większość). Kwiecień i maj br. poświęciliśmy na stworzenie galerii do naszego cyklu. Jak prezentują się ulice, chodniki, budynki? Co znajduje się przy poszczególnych ulicach?
 
Dziś prezentujemy ul.  Kwiatową.
 
Uwaga!
 
Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami elbląskich ulic sprzed lat! Jeśli macie zdjęcie ulicy, na której np. kiedyś mieszkaliście (lub Wasi rodzice, dziadkowie) i chcielibyście pokazać je na łamach naszego dziennika prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcja@info.elblag.pl - w tytule wpisując „Odwiedzamy elbląskie ulice”, a w treści podając nazwę ulicy, autora i rok zrobienia zdjęcia (a jeśli to możliwe okoliczności, w jakich zostało zrobione).
 
Poznawajmy wspólnie Elbląg!

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ulica Kwiatowa ( zdjęć 48 )
Dodano: 2021-06-26 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Bywszyj stupajka.
  Sobota, 26.06

  To jedna z ulic, która posiada niezbyt ciekawą historię. Mimo pięknej nazwy, w przeszłości kojarzona była jako jedna z najbardziej niebezpiecznych. Głównie z uwagi na niektórych mieszkańców o podejrzanej profesji. Na tej ulicy istniało największe skupisko tzw. melin z alkoholem, a także drobnych paserów zbywających łupy zdobyte na kradzieżach. Efekty tych działań były widoczne w pobliskim parku, gdzie po "wytężonej" pracy grupowo spożywano alkohol. W godzinach wieczornych spacer tą ulicą wymagał dużej odwagi. Podobno teraz tam się poprawiło. Czy aby na pewno?. Chyba nie do końca.

 2. 2
  +4
  ~ Pismen
  Sobota, 26.06

  Ależ to nasze miasto jest zapyziałe !

 3. 3
  +2
  ~ Ona84
  Sobota, 26.06

  Nie cierpialam za dzieciaka ( i do teraz ) tamtędy chodzic.moja mama zawsze mowila"idziemy kwiatowa" jak wracalismy od babci , a ja " onieeee"

 4. 4
  +3
  ~ Niegospodarność władzy
  Sobota, 26.06

  Wstyd dla Urzędu Miasta, który jest kilka kroków dalej. Oto dowód, że Elnląg nie ma gospodarza tylko jakiegoś ciecia w niedopinającej się marynaece, bo wokół Um czysto a z tyłu nasr....ane.

 5. 5
  +2
  ~ Zdziwiona
  Niedziela, 27.06

  Kolejny cykl zdjęć ukazujących najbrzydsze zakamarki kolejnej ulicy. Czy o to chodzi w tym cyklu? Obrzydzić mieszkańcom to miasto?!

 6. 6
  +2
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 27.06

  do Zdziwionej; Może wprost przeciwnie, chodzi o to aby oprócz urokliwych miejsc pokazać te, gdzie oko Prezydenta ani jego urzędników nie sięga a czas zatrzymał się w 1945 roku. Do niedawna w budynku komunalnym pomiędzy ul. Grunwaldzką a Polną tzw. toaleta mieściła się w budynku gospodarczym stanowiącym między innymi składzik na węgiel. Lato to lato ale zima dla mieszkańców była bardzo przykra. Ten budynek jeszcze stoi , mam nadzieję , że problem został rozwiązany jak na ten czas przystało.

 7. 7
  +1
  ~ Tadeusz
  Niedziela, 27.06

  Obejrzyjcie proszę Legionów 8. Pięknie i jednocześnie obrzydliwy poszarpany parawan, z którym my mieszkańcy musimy żyć, bo na "miejskie układy" nie ma rady.

 8. 8
  0
  ~ stefano
  Poniedziałek, 28.06

  Niegospodarność władzy - nie do końca , bo gdzie byś nie dał to towarzystwo ,to i tak nowy apartamentowiec będzie wyglądał za chwilę jak budynek Czerniakowska 27.

 9. 9
  0
  ~ olar
  Poniedziałek, 28.06

  Kwiatowa ma także drugą stronę ulicy, bardziej przyjazną, zwłasza wyglądem. Czemu nie została zaprezentowana na zdjęciach??

 10. 10
  +1
  ~ marabi
  Poniedziałek, 28.06

  Mieszkańcy zaniedbanych domów i posesji z ulicy Kwiatowej nie uważają ze należy posprzątać i uporządkować swoje otoczenie. Przeważa myślenie że ktoś z zewnątrz ma za nich posprzątać i odnowić budynki i podwórka. Być może lubią tak żyć. Dobrze ze Redakcja pokazuje jacy jesteśmy i jak mieszkamy. Być może odniesie to pozytywny skutek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1525518894196