Niedziela, 26.06.2022, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Odwiedzamy elbląskie ulice

Odwiedzamy elbląskie ulice: ulica Bosmańska (odc. 1)

12.06.2021, 17:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odwiedzamy elbląskie ulice: ulica Bosmańska (odc. 1)
Fot. Adrian Sajko
Rozpoczynamy nowy cykl „Odwiedzamy elbląskie ulice”. W każdą sobotę i niedzielę będziemy prezentować różne ulice naszego miasta. Pokażemy zarówno te mało znane, jak i te często uczęszczane przez elblążan i turystów. Jak obecnie się prezentują? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
 
W naszym mieście są ulice znane wszystkim. Są i takie, które kojarzymy z nazw choć niekoniecznie kiedykolwiek tam byliśmy albo takie, których nazwy znają tylko nieliczny (czyli osoby przy nich mieszkające, taksówkarze i znawcy historii Elbląga).
 
Postanowiliśmy sprawdzić je wszystkie (a przynajmniej większość). Kwiecień i maj br. poświęciliśmy na stworzenie galerii do naszego cyklu. Jak prezentują się ulice, chodniki, budynki? Co znajduje się przy pokazywanych ulicach?
 
Dziś prezentujemy ul. Bosmańską.
 
Uwaga!
 
Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami elbląskich ulic sprzed lat! Jeśli macie zdjęcie ulicy, na której np. kiedyś mieszkaliście (lub Wasi rodzice, dziadkowie) i chcielibyście pokazać je na łamach naszego dziennika prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcja@info.elblag.pl - w tytule wpisując „Odwiedzamy elbląskie ulice”, a w treści podając nazwę ulicy, autora i rok zrobienia zdjęcia (a jeśli to możliwe okoliczności, w jakich zostało zrobione).
 
Poznawajmy wspólnie Elbląg!
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Ulica Bosmańska ( zdjęć 21 )
Dodano: 2021-06-12 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Mol Lutorniak
  Sobota, 12.06

  I pomyśleć, że kiedyś na tej ulicy mogłem mieszkać i tam byłby mój dom rodzinny. Jednakże rodzice obawiali się tam zamieszkać, bo w pobliżu była komenda milicji i urząd bezpieczeństwa. A wtedy jeden z kuzynów powiedział, że w nocy tam słychać jak krzyczą torturowani przez UB. Potem zresztą sam tam zamieszkał i okazało się, że nie było tam słychać tych krzyków. No cóż propaganda zawsze miała siłę. A rodzice zamieszkali w spokojnym miejscu, bo w pobliżu kościoła, gdzie co prawda nie było słychać krzyków, a jedynie kojący duszę odgłos dzwonu kościelnego.

 2. 2
  +3
  ~ Umpladumpla
  Sobota, 12.06

  Zdjęcie nr 3 dotyczy w sumie ulicy Żeglarskiej a numer 4 ulicy Owocowej.

 3. 3
  +3
  ~ widz
  Niedziela, 13.06

  a ja pamiętam lody na bosmańskiej.to był smak.

 4. 4
  0
  ~ Umpladumpla
  Niedziela, 13.06

  widz: lody są na Żeglarskiej no chyba że kiedyś były na Bosmańskiej ale gdzie ?

 5. 5
  0
  ~ Wiem
  Niedziela, 13.06

  Lody były tam gdzie lodziarnia Tradycja. Od zawsze. I to nie jest Żeglarska. Ta ulica jest od drugiej strony tam gdzie kotwica. Na tych zdj. nigdzie kotwicy nie widzę.

 6. 6
  0
  ~ Zła
  Poniedziałek, 30.08

  Dlaczego fotografowane są prywatne domy? Czy jest zgoda na coś takiego? Zamiast zdjęcia ulicy widzę sfotografowaną moją prywatną posesję. O co chodzi? Musicie tak ludziom w okna zaglądać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1905090808868