Wtorek, 24.05.2022, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Odwiedzamy elbląskie ulice

Odwiedzamy elbląskie ulice: Stefana Żeromskiego (odc. 4)

20.06.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odwiedzamy elbląskie ulice: Stefana Żeromskiego (odc. 4)
Fot. Adrian Sajko
Rozpoczynamy nowy cykl „Odwiedzamy elbląskie ulice”. W każdą sobotę i niedzielę będziemy prezentować różne ulice naszego miasta. Pokażemy zarówno te mało znane, jak i te często uczęszczane przez elblążan i turystów. Jak obecnie się prezentują? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
 
W naszym mieście są ulice znane wszystkim. Są i takie, które kojarzymy z nazw choć niekoniecznie kiedykolwiek tam byliśmy albo takie, których nazwy znają tylko nieliczny (czyli osoby przy nich mieszkające, taksówkarze i znawcy historii Elbląga).
 
Postanowiliśmy sprawdzić je wszystkie (a przynajmniej większość). Kwiecień i maj br. poświęciliśmy na stworzenie galerii do naszego cyklu. Jak prezentują się ulice, chodniki, budynki? Co znajduje się przy poszczególnych ulicach?
 
Dziś prezentujemy ul.  Stefana Żeromskiego.
 
Uwaga!
 
Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami elbląskich ulic sprzed lat! Jeśli macie zdjęcie ulicy, na której np. kiedyś mieszkaliście (lub Wasi rodzice, dziadkowie) i chcielibyście pokazać je na łamach naszego dziennika prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcja@info.elblag.pl - w tytule wpisując „Odwiedzamy elbląskie ulice”, a w treści podając nazwę ulicy, autora i rok zrobienia zdjęcia (a jeśli to możliwe okoliczności, w jakich zostało zrobione).
 
Poznawajmy wspólnie Elbląg!
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Ulica Stefana Żeromskiego ( zdjęć 57 )
Dodano: 2021-06-20 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Folk
  Niedziela, 20.06

  W Elblągu nie ma ulicy Żeromskiego... ale numer.

 2. 2
  0
  ~ nord
  Niedziela, 20.06

  Bardzo przyjemna ulica o dwóch obliczach , tak ,jak Komeńskiego , tylko pawilony na rogu z Kochanowskiego wymagają przeniesienia ,a w tym miejscu budynek mieszkalny z dzialalnoscią handlowa na parterze .

 3. 3
  --3
  ~ Nie kumam
  Niedziela, 20.06

  Czy autorowi cyklu zależy na wyłapaniu najbrzydszych zakamarków każdej ulicy? Nie bardzo rozumiem sens tego cyklu zdjęć

 4. 4
  +3
  ~ Jak dziś pamiętam.
  Niedziela, 20.06

  Z dzieciństwa pamiętam jak przy tej ulicy istniało targowisko miejskie, które obecnie jest na Płk Dąbka. Wtedy to było prawdziwe targowisko, na którym sprzedawali produkty rolnicy osobiście przez nich wyprodukowane. Największym powodzeniem cieszyła się wtedy rąbanka, czyli świeże mięsko oraz wszelkie wyroby mleczne. Były też stoiska przemysłowe, przede wszystkim z obuwiem i odzieżą. Po likwidacji tego targowiska obiekt ten przejęły Zakłady Mięsne pod ich bazę transportową. Ten zakład też był zlokalizowany na tej ulicy. Oj wtedy w dni targowe tj. we wtorki i piątki wesoło i gwarnie było na tej ulicy.

 5. 5
  +2
  ~ zenon
  Niedziela, 20.06

  Jak dziś pamiętam. - ja z kolei pamiętam , że byly równoczesnie dwa targowiska miejskie w Elblągu . Jedno duźe na robotniczej , drugie mniejsze na Zeromskiego . I było to najwygodniejsze dla kupujących i sprzedających . Oczywiście wladzy to się nie podobalo i Zeromskiego zmniejszono i pozostal tam tylko handel golębiami

 6. 6
  0
  ~ Iza
  Niedziela, 20.06

  Do nord... absolutnie nie popieram. Wszędzie blokowiska okno w okno. Ludzie w mieszkaniach zero światła. Poza tym te pawilony bardzo dobrze tam prosperują od x lat i niech tak zostanie.

 7. 7
  +6
  ~ Fajne, ale...
  Niedziela, 20.06

  Redakcji, same zamieszczanie zdjęć bez opisu dziejów historycznych danej ulicy , to nie tędy droga. Sens tych foto-artykułów jest taki- zapchajhdziura by nie było białych plam w prasie, dopracujcie to

 8. 8
  +3
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 21.06

  Skoro już jesteśmy przy Żeromskiego to może nich redakcja zada pytanie kiedy zostanie dokończona budowa parkingu przy nowy Lidlu, bo właśnie przy samym rondzie jest część która nie została dokończona i tak to trwa odkąd został otwarty sklep

 9. 9
  +1
  ~ Kasia
  Poniedziałek, 21.06

  super pomysł na przedstawienie elbląskich ulic, ale... no właśnie jest jedno ale; brakuje mi historii tych ulic.. pozdrawiam

 10. 10
  0
  ~ Pilar
  Poniedziałek, 21.06

  Najlepsze jest to podwórko z gołębnikami.Widać ktoś tam trzyma koper po 2 zł pod kij.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0992140769958