Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄG DO POPRAWKI

Elbląg do poprawki: Śródmieście (odc. 6 )

13.11.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Elbląg do poprawki: Śródmieście (odc. 6 )
Fot. Adrian Sajko
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 

Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Odwiedzamy różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Tym razem po raz trzeci odwiedziliśmy Śródmieście.

- Niestety patrząc na stan budynków czy ulic nie można powiedzieć, że to jest centrum miasta. Nie za bardzo jest się czym chwalić - mówił p. Józef.

Najczęściej poruszanym problemem, jaki dostrzegają mieszkańcy Śródmieścia to wygląd budynków w tej części miasta. - Wystarczy spojrzeć, by wyciągnąć niezbyt przychylne wnioski - stwierdził p. Bartosz.
 

Tutaj człowiek przenosi się w czasie. Nic tu nie jest nowoczesne, ani po prostu zadbane.  Ludzie przechodząc między naszymi blokami rozgląda się, jakby tu było niebezpiecznie

- dodała p. Dorota.
 

Mieszkańcy często zwracali też uwagę na stan chodników. - Trzecież tu idzie sobie nogi połamać - mówi p. Aneta. - Na spacer z dzieckiem w wózku nie mogę tu wyjść, bo dziecko mi skacze. Ktoś się w końcu powinien tym zająć, bo tak jest, można powiedzieć, od zawsze.
 

Człowiek już się przyzwyczaił, że chodniki są takie powyginane. Od lat takie są i nic nie zapowiada, aby się to miało zmienić, więc jest jak jest

- stwierdził p. Rafał.

- Chodniki i ulice to przecież ważna sprawa. Z nich się korzysta cały czas. O nas to już się zapomniało. Skoro już tyle czasu jakoś dajemy radę to i przez kolejnych ileś lat damy - dodał p. Rafał.
 

Ta część miasta ma dwie twarze. Z jednej strony mamy ładnie odnowione budynki, a z drugiej takie szkaradne. Widać, że są robione wyrywkowo. Ale jak przy budynku z nową elewacją jest krzywy chodnik czy dziurawa ulica to to śmiesznie wygląda i psuje cały efekt. Nie da się robić napraw kompleksowo?

- pyta p. Agnieszka.
 

Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki w Śródmieściu? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląg do poprawki: Śródmieście cz.4 (odc.5 ) ( zdjęć 98 )
Dodano: 2020-11-13 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ prezydenci - byle do emerytury
  Piątek, 13.11

  To wszystko wygląda tak: prezydenci mają piękne, drogie garnitury, koszule, krawaty, grzywkę i perfumy, ale pod spodniami i koszulą bielizna się łamie nie zmieniana od lat. Tak wygląda miasto od ulicy (nie całe) i w "raporcie o stanie miasta" napisanym sobie przez prezydenta, a wystarczy przejść za fasadę i "Alicja w krainie PSL". potrzeba młodej, świeżej i nie skołtunionej układami, krwi. Wybraliście, to się taplajcie.

 2. 2
  +10
  ~ co widać
  Piątek, 13.11

  Wiekszośc zdjęc to tereny ZBK.Jaki pan taki kram.Dlaczego spóldzielnie mają ok.Czysto ,śmietniki ogrodzone.A w ZBK czas zatrzymał się na PRL-u. Jest nowy dyrektor czy nima.

 3. 3
  +8
  ~ ...
  Piątek, 13.11

  Pokazaliście i napisaliście o podwórkach , przejściach gdzieś miedzy blokami , a 1 Maja na wysokości tego betonowego klocka od pomnika Ofiar Grudnia do Hetmańskiej ? Kwiatki od jezdni wiosny nie czynią . Ten betonowy chodnik , pasaż ? to jakiś koszmar .

 4. 4
  +4
  ~ opus
  Piątek, 13.11

  czego wy sie spodziewacie po wroblewski i jeggo kolesiowskiej klice? obraz ich działań to basen przy spacerowej, amfiteatr na dolince jak i wszytskie alejki w tym parku oraz mostek elewow. To wizytowka,wrobla,nowaka,noszowego i czyzyka. bawią się bałwany za wasze pieniadze. Taki sobie marny los wybraliscie elblazanie. oby wam sie wam sraczka odbila wasza patologiczna demokracja

 5. 5
  +2
  ~ Obserwator
  Piątek, 13.11

  Jak to jest? Mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych stać na to, by przy ich blokach było czysto. Chodniki wyremontowane, elewacje nowe. Miejsca parkingowe. A tam gdzie zarządza miasto, to czas zatrzymał się w miejscu tz w latach 70 ubiegłego wieku. Jedna rodzina wybuduje własny dom. Zadba o otoczenie, a kilka rodzin z zasobów komunalnych nie jest w stanie zadbać o to by wyremontować kilka schodków prowadzących do ich własnej klatki schodowej. Ba wielu z nich ma jeszcze pretensje do innych, że im tego remontu nie zrobią. Czy to nie jest myślenie z poprzedniej epoki. Że państwo ma im to zabezpieczyć. Brak wymagań co do własnego życiowego postępowania, ambicji, pracowitości, uczciwości, skutkuje tym, że nawet jak wybuduje się ładne wiaty przystankowe, to to im przeszkadza. trzeba zniszczy

 6. 6
  +5
  ~ Elbląg NIE MA GOSPODARZA
  Piątek, 13.11

  gdzie jest prezydent miasta, czy go ktoś widział ? Tylko vice Nowak, a prezio gdzie ? Gdzie radni bezradni ?Pochowani w domach. UM zamknięty. Ale podatki biurwy miejskie to wiedzą gdzie i do kogo wysłac , nie ?!

 7. 7
  0
  ~ fgdgdf
  Sobota, 14.11

  Aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu trzeba stworzyć dobrze płatne miejsca pracy. Kwiatki i nowe tynki tego nie zrobią. Będzie praca będą mieszkańcy, będą mieszkańcy będzie kasa z podatków, będzie kasa z podatków to będą nowe chodniki, nowe tynki i kwiatki.

 8. 8
  +2
  ~ wszyscy wiedzą
  Sobota, 14.11

  ~fgdgdf - Trzeba. Po to wybrał siczowy elektorat "prezydenta" i "radnych". Jacy oni są każdy widzi - ciężko pracują aby ich konto w banku puchło. Nawet "radni" opozycji (pis) się nie odezwą, bo jak się Witold rozedrze, że "dziwi się" , to jakby Mojżesz wołał z chmur. Wszyscy wiedzą, że "trzeba" , ale antek trzyma ptaszka w garści przez kieszeń (może wróbla) i cieszy się że jest "właściwym człowiekiem na właściwym stanowisku", wróbel "robi dużo", "dziwi się" i ma jeden program dla miasta na kadencję - "z uwagi na ..., NIE!!!". Podobnie standaryzujący Nowak. RM niestety podlega słupującemu wróblowi. Widać brak od lat nowej krwi, ale tego elektorat nie zrobi, bo bliżsi mu są swojacy. Próbę rozwoju podjął Pan Nowaczyk i skończyło się ukąszeniem meszki, bo nie był "nasz" z "47. Po czynach ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8165941238403