Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Jak wygląda obecnie sytuacja w Elblągu?

26.10.2020, 19:30:13 Rozmiar tekstu: A A A
Jak wygląda obecnie sytuacja w Elblągu?
Fot. Kadr z filmu

Koronawirus nie odpuszcza. Jak wygląda obecnie sytuacja w Elblągu?


Niestety podobnie, jak i w całym kraju,  sytuacja w naszym mieście jeśli chodzi o COVID-19 jest coraz trudniejsza. Przybywa nam osób zarażonych. Według danych sanepidu w dniu dzisiejszym to 359 osób, które są zarażone koronawirusem. Mamy już ponad 1000, bo 1050 osób w kwarantannie i 22 osoby, które są w nadzorze epidemiologicznym. Patrząc na informacje z poprzednich dni sytuacja jest coraz trudniejsza.


Pod względem organizacyjnym, jak wygląda sytuacja w elbląskich szkołach?


Niestety mieliśmy rację, bo kiedy rozpoczynał się rok szkolny wielu samorządowców, ja również byłem zdania, że należy wprowadzić nauczanie hybrydowe bądź zdalne, w zależności od szkoły. Zaczęliśmy metodą tradycyjną, ale na dzisiaj widzimy, że nie tylko w Elblągu, ale w wielu gminach, samorządach szkoły samoistnie wyłączają się z tradycyjnej, bezpośredniej metody nauczania. W Elblągu mamy 21 placówek, w których wykryto koronawirusa: w 2 żłobkach, 8 przedszkolach, 8 szkołach podstawowych i 3 szkołach ponadpodstawowych. Staramy się w dużej mierze wesprzeć działania. Kupiliśmy  61 ozonatorów. Mamy w sumie 81 placówek oświatowych. Mamy 61 ozonatorów. Staramy się, aby możliwie często przeprowadzać dezynfencję pomieszczeń, w których przebywają dzieci. To żabezpieczyliśmy z budżetu Miasta. Również z budżetu Miasta zabezpieczyliśmy środki na  zakup blisko 500 kamer i mikrofonów. Chodzi o to, że nauka zdalna to m.in,. konieczność posiadania sprzętu. Nie wszystkie dzieci są zabezpieczone w posiadanie takiego sprzętu. Z naszej strony są podjęte działania jeśli chodzi o doposażenie w słuchawki i mikrofony, żeby nauka zdalna mogła się odbyć. To z budżetu Miasta kwota ponad 54 tys. zł.


Jak obecnie pracują placówki takie jak Dom Dziecka czy Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy? Wiemy, że jest tam dość ciężka sytuacja.


Cała załoga, wszyscy pracownicy przebywają non stop i nie opuszczają swoich podopiecznych. Chcę im za to ogromnie podziękować i oddać pełen szacunek dla ich pracy. Sytuacja w tej chwili jest trudna, ale wszyskie te osoby są pod opieką, zabezpieczone. Mam nadzieję, że w niedługim czasie sytuacja w tych placówkach się unormuje.


Pracownicy zostali ze swoimi podopiecznymi i również nocują w placówkach?


Dobrowolnie podjęli się takiej izolacji. To, co jest  najważniejsze to podopieczni są pod opieką, dlatego jestem pełen uznania dla ich podejścia i zaangażowania jako pracowników.


Rząd podjął decyzję o zamknięciu restauracji. Teraz jedzenie może być wydawane tylko na wynos, na odbiór. Czy planuje Pan pomóc elbląskim restauratorom?


Tak. Ten temat poruszaliśmy dziś na sztabie. Chcemy zachęcić elblążan. Lockdown, który mieliśmy na wiosnę dzisiaj powtarzając może być kresem dla firm gastronomicznych. Zależy nam, żeby nasze firmy gastronomiczne funckjonowały, abyśmy jako elblążanie mogli korzystać z ich usług. Postanowiliśmy, że będziemy tworzyli na naszych stonach Urzędu Miejskiego wszystkich tych, którzy będą chcieli skorzystać z apelu "pomóż innemu, kup w naszej  gastronomii na wynos jakiś posiłek". Taki wykaz zostanie przygotowany. To będzie łatwiejszy sposób dotarcia do placówek, które prowadzą gastronomię na wynos. Zachęcam naszych elblążan, aby poprzez robienie zakupów, nie mówię, że codziennie, ale jeżeli każdy z nas w jaki sposób skorzysta z gastronomii od czasu  do czasu, to na pewno pomoże tym firmom przez ten ciężki okres przetrwać.


Warto pomagać, by było do czego wracać po pandemii. Dziekuję bardzo za rozmowę.


Dziękuję bardzo i życzę wszystkim Państwu zdrowia.

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ czyżby
  Poniedziałek, 26.10

  Pod pozorem koronowirusa Pis wyprowadza na ulicę wojsko przeciwko protestującym

 2. 2
  +11
  ~ Exx
  Poniedziałek, 26.10

  A wojsko co bedzie strzelac do swoich żon, sióstr i matek? Panowie macie jaja to wiecie co robić, solidarnie z kobietami,

 3. 3
  +1
  ~ Jak
  Poniedziałek, 26.10

  Cinizna.

 4. 4
  +4
  ~ Basia
  Poniedziałek, 26.10

  "Staramy się w dużej mierze wesprzeć działania" dlatego, żeby chyba było więcej zakażeń, wszyscy nauczyciele (chyba, że są na kwarantannie) gromadzą się w szkole, żeby przeprowadzić zdalne nauczanie, oczywiście w dużej mierze ze swoim sprzętem. dziękujemy panie prezydencie, że zdrowie mieszkańców leży panu na sercu.

 5. 5
  +8
  ~ Ekblag
  Poniedziałek, 26.10

  Miał byc lockdown ale nauczyciele i tak musza pracować ze szkoły chodzi o nauczycieli od 4klasy wzwyż maja ze soba kontakt z dziecmi 1-3 b3zsensu wiec jaki to ma sens...

 6. 6
  --11
  ~ Dama
  Poniedziałek, 26.10

  I bardzo dobrze!!! Gówniary do nauki a nie wyklinać na ulicach.

 7. 7
  --10
  ~ Zakaz
  Poniedziałek, 26.10

  Dlaczego nadal nie ma zakazu wjazdu do ELBLĄGA traktorów i maszyn rolniczych. I jazdy po miescie .Dzisiaj jada traktory ulicami i blokują jezdnię. PREZYDENT, radni sa w tym mieście czy bezpanstwo.

 8. 8
  --19
  ~ Wkur,,,,
  Poniedziałek, 26.10

  Kto pozwolil.na blokowanie ulic Elbląga zgrai gowniarzy. Banda i tyle które jest na utrzymaniu rodziców. Szli bez masek ,odstepow . Policja pozwalała na łamanie prawa.

 9. 9
  +7
  ~ e
  Poniedziałek, 26.10

  a w jakich żłobkach?

 10. 10
  +19
  ~ poiuy
  Poniedziałek, 26.10

  "Jak wygląda obecnie sytuacja w Elblągu?" Zadaliście to pytanie najmniej zorientowanej i kompetentnej osobie w tym mieście. Zadajcie mu to pytanie jeszcze raz, kiedy już odzyska przytomność po upadku z motoru.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5709311962128