Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Przebadano ponad 100 pracowników Fabryki Meble Wójcik. Dyrektor sanepidu: Co 10 osoba była zakażona

08.10.2020, 19:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przebadano ponad 100 pracowników Fabryki Meble Wójcik. Dyrektor sanepidu: Co 10 osoba była zakażona

W połowie sierpnia, gdy w Elblągu było 40 przypadków zakażenia koronawirusem, w Fabryce Meble Wójcik wykryto jedno zakażenie. Dwa miesiące później nie tylko znacząco wzrosła liczba zakażonych w naszym mieście (95), ale także i liczba zakażonych pracowników największej elbląskiej firmy meblowej.


Przypomnijmy, że pierwszą osobę zakażoną koronawirusem w Fabryce Meble Wójcik wykryto 17 sierpnia. To była kobieta w średnim wieku, która zarażona została od członka rodziny.


Pracownicy elbląskiego sanepidu skontaktowali się wówczas ze wszystkimi osobami, z którymi zakażona miała kontakt.- Mamy wytypowane osoby, które miały kontakt z zakażoną kobietą i były narażone na ewentualną możliwość zarażenia - potwierdził nam w sierpniu Marek Jarosz. - Na liście jest kilkanaście osób. Wszyscy to pracownicy zakładu Meble Wójcik.
 
Wszystkie osoby z listy kontaktowej zostały objęte kwarantanną. Jak przyznał dyrektor elbląskiego sanepidu nie było potrzeby, aby cały zakład został zamknięty. - To duży zakład, a kobieta pracowała na jednym stanowisku, na jednej linii. Musieliśmy ustalić z jakimi osobami faktycznie miała kontakt, który mógłby rodzić podejrzenia o możliwym zakażeniu - wyjaśniał w sierpniu Marek Jarosz. - Listę kontaktową do pracowników otrzymaliśmy bardzo szybko. Właściciele zakładu mają duże poczucie odpowiedzialności i odpowiedzialnie podeszli do tematu.
 
Dwa miesiące minęły, a w naszym mieście zaczęto wykrywać coraz to nowe przypadki. Obecnie jest ich 95.

 

Jak na wielkie, masowe zachorowania o jakich słyszymy w zakładach pracy to liczba osób zakażonych w Fabryce Meble Wójcik jest nie duża. Wygląda na to, że udało nam się wejść we właściwym momencie i koronawirus nie rozprzestrzenił się na połowę zakładu

- stwierdził Marek Jarosz, dyrektor Pawiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.


Wczoraj, 7 październia, przebadana została kolejna grupa pracowników. Tym razem 37-osobowa. - Tu mieliśmy 3 zakażone osoby. To była grupa osób, które przebywały na zwolnieniach lekarskich i nie było ich w pracy - dodał Marek Jarosz. - Obawialiśmy się, że tu może być duża ilość zakażonych. Na szczęście tak nie było.

 

W sumie przebadanych zostało  ponad 100 pracowników.  Można powiedzieć, że co 10 była zakażona

 

- dodał Marek Jarosz.

 

Czy kolejni pracownicy będą badani? - W tej chwili nie. Na razie będziemy starali się kierować na badania tylko te osoby, które będą miały objawy - stwierdził Marek Jarosz. - Chcemy również wyeliminować te osoby, które są w najbliższym otoczeniu zakażonych pracowników, mimo że one nie mają objawów. Skierujemy je na kwarantanne.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Zrwy
  Czwartek, 08.10

  Ciekawe ile Pan z sanepidu dostal w łapę za pierdolenie takich farmazonów

 2. 2
  +19
  ~ Były pracownik
  Czwartek, 08.10

  W marcu gdy zachorowań było dużo mniej niby (na pokaz) zamykał fabrykę (ludzie i tak pracowali w ramach postojowego), teraz gdy rzekomo co 10 osoba jest zakażona, fabryki nie będzie zamykał?? Oj tylko pijar i kasa się liczy w tej firmie.

 3. 3
  +23
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 08.10

  Ta firma daje miejsca pracy- utrzymanie wielu elbląskich rodzin...... Szacunek !!!

 4. 4
  --6
  ~ Lelum Polelum
  Czwartek, 08.10

  Potęga - minimalna krajowa wśród ćpunów i dilerów. Rzeczywiście - szacun ! Elbląg to nie miasto - to stan umysłu(, a raczej jego poślad.

 5. 5
  --4
  ~ opus
  Czwartek, 08.10

  Pracuja tam za miske ryżu i jeszcze zadowoleni. Niezle wytresowane pieski. Nic dziwnego ze tu wygrał Wróblewski . Jak widać elblążanie uwielbiają bylejakość i tandete. Jeszcze sa za to wdzieczni.

 6. 6
  +4
  ~ Gjjjjj
  Czwartek, 08.10

  Za miskę ryżu? Operator pily bierz 4000tys, rzeczywiście ochlapy

 7. 7
  +13
  ~ tywieszkto
  Czwartek, 08.10

  opus a co tam słychać u turbana?zdrowy?

 8. 8
  +12
  ~ bluselka
  Czwartek, 08.10

  Można powiedzieć, że co 10 była zakażona - dodał Marek Jarosz. TO DLACZEGO JESZCZE TAM LUDZI WPUSZCZACIE?

 9. 9
  --13
  ~ opus
  Czwartek, 08.10

  4 tys zł? co to dzis jest 4 tys zl? jak za to przezyc miesiac? za taka sama robote na wyspach dostalby 16-18 tys zl na nasze. dziwie sie ze ktos tam chce tyrac jak niewolnik u tego wojcika

 10. 10
  +15
  ~ lol
  Piątek, 09.10

  @Były pracownik, jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem tekstu to w marcu Piotr Wójcik udzielił mediom wywiadu w którym powiedział że 90% odbiorców, czyli klientów Wójcika, z powodu pandemii zawiesza sprzedaż mebli, co za tym idzie nie będą zamawiać z Wójcika kompletnie nic. Wtedy zamknięcie fabryk i wprowadzenie postojowego było najlepszym rozwiązaniem aby w firmie nie było masowych zwolnień. Teraz klienci mimo pandemii ciągle zamawiają meble, dlaczego więc miałby zamykać fabryki skoro jest dla kogo produkować? Spowodowało by to tylko potężne opóźnienia i kary. @Redaktor mógłby dodać że kobieta która była zarażona z 17 sierpnia spowodowała że część pracowników udała się na kwarantannę i u żadnego z nich po tym okresie nie stwierdzono koronawirusa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.