Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Wycieczki w czasie pandemii? Większość szkół mówi "nie", są też uczniowie, którzy już taki wyjazd mają na swoim koncie

17.09.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wycieczki w czasie pandemii? Większość szkół mówi "nie", są też uczniowie, którzy już taki wyjazd mają na swoim koncie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Początek roku szkolnego w tym roku jest wyjątkowo trudny. Dzieci co prawda wróciły do szkół, ale nadal jest wiele wątpliwości dotyczących tego, jak placówki oświatowe mają funkcjonować w czasie pandemii i reżimu sanitarnego. - Czy są jakieś jasne wskazania dotyczące organizacji wycieczek i wyjazdów szkolnych - pyta pani Magda, mama uczennicy podstawówki.

Odgórnego zakazu nie ma. Decyzję o organizacji wycieczek podejmują dyrektorzy szkół, po konsultacjach z rodzicami

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Placówki, które takie wyjazdy planują, stanowią wyjątki. Są jednak w Elblągu i takie przypadki. Wyjazd zagraniczny na swoim koncie mają już uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.

Odbyła się wycieczka, która była przełożona z marca. Część rodziców uznała, że chce, aby ten wyjazd doszedł do skutku. Przychyliliśmy się do ich woli. Oczywiście wycieczka odbyła się z zastosowaniem zasad sanitarnych, bez łamania jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa. W najbliższym czasie nie planujemy jednak nowych wycieczek

- mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

W większość elbląskich szkołach temat wyjazdów odłożono na później. 

Wycieczki są wstrzymane. Nawet integracja klas pierwszych, która do tej pory odbywała się na wyjazdach, w tym roku jest organizowana dla poszczególnych klas, w innej formie - na boisku szkolnym, w Bażantarni. Nie będą obywały się również wyjazdy w ramach wymiany międzynarodowej. Mieliśmy teraz jechać do Hiszpanii, ale to zostało odwołane. To nie było rozsądne wysyłać teraz dzieci do Hiszpanii

- mówi Jerzy Kawiecki, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Na temat organizacji wyjazdów szkolnych niedawno wypowiedział się również minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. - Szkoły mogą organizować wycieczki dla uczniów przy zachowaniu określonych rygorów. Nie ma na razie przeszkód epidemicznych, by wycieczki nie mogły się odbywać - poinformował szef resortu edukacji podczas konferencji zorganizowanej w miniony czwartek.

Pojawiają się pytania, czy mogą być organizowane wycieczki szkolne. My oczywiście mówimy, że tak. W pierwszych dniach roku szkolnego raczej tych wycieczek nie ma, ale przed nami druga połowa września, październik, kiedy często wycieczki w szkołach były organizowane. Na razie nie ma przeszkód epidemicznych, które by zabraniały

- dodał minister Piontkowski.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Mama
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 17.09

  Ja bym chciała żeby redakcja zwróciła się z zapytaniem do odpowiednich jednostek dlaczego dzieci uczęszczające do przedszkola mogą wychodzić tylko na plac zabaw na terenie przedszkola. Dlaczego nie mogą iść na spacer do parku, na plac zabaw czy poprostu przespacerować się po mieście.

 2. 2
  0
  ~ do mama
  Tydzień temu, Czwartek, 17.09

  do mama może dlatego, żeby ograniczyć ilość osób mających kontakt z dziećmi w razie "W"? a może dlatego, że tak jest bezpieczniej, a może dlatego, ze takie są ustalenia? a może zwyczajnie trzeba POMYŚLEĆ I zapytać w placówce a nie anonimowo na portalu?

 3. 3
  --1
  ~ Mama przedszkolaka
  Tydzień temu, Czwartek, 17.09

  A mnie wkurza to że niby jest taki reżim sanitarny a jak przychodzi co do czego to pod koniec dnia grupy są mieszane bo Panie idą do domu. Jak będzie jakieś dodatnie dziecko to całe przedszkole pójdzie na kwarantanne

 4. 4
  +1
  ~ aga
  Tydzień temu, Czwartek, 17.09

  tak, czy inaczej nie upilnujecie w przedszkolu zasad dystansu i bezpieczeństwa, wyluzujcie i zacznijcie myśleć pozytywnie, a nie czekać na wirusy. A wiecie co jest największym wirusem? Odp. lęk

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.