Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będzie bal? Pandemia stawia organizację studniówek pod znakiem zapytania

15.09.2020, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie bal? Pandemia stawia organizację studniówek pod znakiem zapytania
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Do tej pory trudno było wyobrazić sobie szkolny kalendarz bez tradycyjnego balu na 100 dni przed maturą. Pandemia jednak wszystko stawia na głowie. Tegoroczni maturzyści i ich rodzice martwią się, czy w tym roku bale w ogóle się odbędą. Jak sytuacja wygląda w elbląskich szkołach?

Do studniówek pozostały blisko cztery miesiące. Normalnie przygotowania do nich właśnie ruszałyby pełną parą. Komitety rodzicielskie skupiałby się na wynajęciu sali, zadbaniu o catering, kamerzystę, czy oprawę muzyczną, a setki maturzystek i maturzystów powoli zastanawiałoby się, co na siebie założyć na ten wyjątkowy bal. Jak to wygląda tym razem? Czy w związku z pandemią i zapowiadaną drugą falą zakażeń zrezygnowano z ich organizacji?

Nie wiemy, jak sytuacja będzie wyglądała w styczniu. Ze studniówki jednak nie rezygnujemy. Nasi rodzice planują bal, ale mając świadomość, że ten plan trzeba będzie zweryfikować, jeśli będzie taka potrzeba

- mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

Podobnie sytuacja wygląda w innych szkołach, choć w nie wszystkich decyzje w sprawie studniówek już zapadły.

Optymistycznie zakładamy, że studniówki się odbędą, tak naprawdę jednak trudno cokolwiek przewidzieć. Nikt z nas nie jest wróżbitą i nie wiemy jakie obostrzenia, wytyczne będą obowiązywały za kilka miesięcy. Na razie, tak jak co rok, planujemy studniówkę. Trwają rozmowy z wychowawcami klas czwartych. Niebawem odbędą się spotkania z rodzicami tegorocznych maturzystów. Powołany zostanie komitet studniówkowy. To rodzice podejmą ostateczną decyzję czy organizować studniówkę, czy też nie. Moja opinia na ten temat, jako dyrektora, będzie zależała od aktualnej sytuacji

- tłumaczy Jerzy Kawiecki, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

Przepisów, które zakazywałyby organizacji studniówek, nie ma. Decyzja należy do dyrektora szkoły i rodziców. To jednak może się zmienić i trudno w tej chwili powiedzieć, czy i kiedy bale się odbędą.

To może być smutny rok szkolny dla uczniów. Obawiamy się, że studniówki mogą w ogóle się nie odbyć. Na razie jesteśmy po rozmowie z rodzicami w tej sprawie. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podęto. Decyzja dyrekcji, w naszej szkole, będzie zależała od decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego w tej sprawie. Wiadomo jaki problem jest z weselami, ile osób się zaraziło. Przecież studniówki to także imprezy, tylko jeszcze dużo większe

- mówi pracownica Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Edmund Szwed
  Wtorek, 15.09

  Infoelblag oszalało!!! Dzisiaj czwarty artykuł o koronowirusie Infoelblag oszalało! Hii hii dzisiaj czwarty artykuł o koronowirusie ...od początku mówiłem i pisałem, że potrzebny Polakom jest rozum, by rozumowo podejść do tzw. PANDEMII COVID-19, niestety nieliczni z niego korzystali i dotychczas korzystają. Całe szczęście, że są dowody na to, że inni GO mają i używają. HIT. Profesor Gut nareszcie się wygadał o co chodzi z pandemią.2 biliony na szczepionkę od USA. https://www.youtube.com/watch?v=wKSOtHzX8oA&feature=emb_share&fbclid=IwAR1V5ePbGe8-FTrQ-VTCcCq_T_UxAmxXDN--07IOG-caQIFRwPeq5RBxPvQ

 2. 2
  +1
  ~ Edmund Szwed
  Wtorek, 15.09

  Heej, heej młodzi ! Wam nic nie zaszkodzi ….. a tym bardziej koronowirus podczas Balu na 100 dni przed maturą nie zaszkodzi ! HIT. Profesor Gut nareszcie się wygadał o co chodzi z pandemią.2 biliony na szczepionkę od USA. https://www.youtube.com/watch?v=wKSOtHzX8oA&feature=emb_share&fbclid=IwAR1V5ePbGe8-FTrQ-VTCcCq_T_UxAmxXDN--07IOG-caQIFRwPeq5RBxPvQ

 3. 3
  --4
  ~ I dobrze
  Środa, 16.09

  Stracą nie uczniowie lecz nauczyciele bo przychodzili na darmowa imprezę z rodzina .

 4. 4
  0
  ~ TakoRzeczeJa
  Środa, 16.09

  Biedna ta młodzież we wsi podolsztynowo. Jak nie samobójstwo Pawełka, to wirus. I tak co parę lat.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9766530990601