Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czytelniczka pyta: Sklepiki w elbląskich szkołach przetrwały pandemię? Sprawdzamy

14.09.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelniczka pyta: Sklepiki w elbląskich szkołach przetrwały pandemię? Sprawdzamy
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Sklepiki już wcześniej zniknęły z wielu elbląskich szkół. Te, które przetrwały, zostały wraz z placówkami zamknięte w marcu. Co się dzieje z nimi, teraz gdy dzieci wróciły do szkół? Czy nadal funkcjonują w szkołach, jeśli tak to na jakich zasadach - pyta Czytelniczka info.elblag.pl

Jeszcze przed powrotem do szkół i rozpoczęciem roku szkolnego ogólnopolskie media, a także media społecznościowe, donosiły, że wiele takich małych biznesów przegrało z pandemią. Szkoły w związku z reżimem sanitarnym i zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa wypowiadają umowy osobom prowadzącym sklepiki w ich placówkach. Jak sytuacja wygląda w Elblągu, pyta Czytelniczka info.elblag.pl.

Nie mamy informacji, żeby któraś z elbląskich szkół wypowiedziała umowę na prowadzenie sklepiku. Takie punkty nie funkcjonują we wszystkich elbląskich placówkach, jednak tam, gdzie działały przed marcem, najczęściej znów działają. Oczywiście w reżimie sanitarnym

- mówi Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Sklepik w naszej szkole znów funkcjonuje. Myślę, że to ważne dla uczniów. W naszej szkole nie ma stołówki, więc to w sklepiku młodzież może coś zjeść. Chyba lepiej, żeby mogli kupić np. kanapki na miejscu w szkole, niż gdyby biegali do sklepów poza szkołą. Oczywiście, tak jak w całym budynku, tak i w sklepiku obowiązuje obostrzenia sanitarne. Przeprowadzana jest dezynfekcja, zachowane są te podstawowe środki bezpieczeństwa

- mówi Marzena Bielecka dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu.

Co na temat szkolnych sklepików w czasie pandemii ma do powiedzenia sanepid. - Nie ma zakazu, takie punkty mogą funkcjonować, oczywiście przestrzegając obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią - mówi Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

Prowadzący takie punkty powinni zadbać o przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych ze względu na pandemię. Sprzedawca, bez względu na to, czy oddzielony jest od uczniów pleksą, powinien obsługiwać minimum w przyłbicy, a najlepiej w maseczce. Po każdej przerwie, kiedy ruch jest największy, umyć i zdezynfekować ręce. Powinien również zwracać uwagę na to, czy uczniowie, czkając w kolejce do sklepiku przestrzegają zachowania dystansu. To nic skomplikowanego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa

- mówi Marek Jarosz.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Handlarz
  Poniedziałek, 14.09

  podobno w sklepikach szkolnych ma być zdrowa żywność dla dzieci a na zdjęciu sama chemia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93617701530457