Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Zobacz, co w grudniu działo się w Elblągu (materiał filmowy)

16.12.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co w grudniu działo się w Elblągu (materiał filmowy)
Fot. Kadr z filmu
6 grudnia odbyło się otwarcie zrewitalizowanej Dolinki. W parku zamontowano 160 urządzeń i elementów małej architekty (różnego rodzaju zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, miejsca do wspinaczki, trampoliny i zjazd linowy dla najmłodszych, a także stoły do ping-ponga i szachów, stoły piknikowe, grille i plenerowa siłownia dla dorosłych). Przebudowano również dawny Amfiteatr. Inwestycja kosztowała 13,5 mln zł.
 
Prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę dzierżawy na prawie 150 ha gruntów położonych na obszarze tzw. Terkawki z przeznaczeniem pod budowę i eksploatację farmy fotowoltaicznej. Przetarg nieograniczony na dzierżawę tego terenu wygrała firma IPSOLAR.FARMA4 Sp. z o. o. z Warszawy, z kapitałem koreańskim.
 
Elbląg zajął pierwsze miejsce w województwie warmińsko – mazurskim w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2021”. Konkurs zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Elbląg zgłosił do konkursu miejski teren inwestycyjny przy ul. Żuławskiej. Komisja konkursowa uznała go za najbardziej atrakcyjny obszar dla potencjalnych inwestorów w województwie warmińsko - mazurskim.
 
Trwają prace związane z realizacjami kolejnych zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Mowa o budowie torów rowerowych typu „Pumptrack’’, które powstaną przy ul. Piotra Kłoczowskiego oraz w Parku Traugutta. Budową obu torów zajmuje się poznańska firma BT Project Sp. z o.o. Aktualnie trwają prace projektowe.
 
Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan odbyły się trzy charytatywne kiermasze: na rzecz 7-letniej Lilianki, która walczy z guzem pnia mózgu, na rzecz 4-letniego Mikołaja, który w lutym tego roku w czasie pobytu w przedszkolu zakrztusił się winogronem oraz dla podopiecznych Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Dla Lilianki udało się zebrać 6 tys. 145 zł, dla Mikołaja 5 tys. 122 zł, a dla TOZ-u ok. 6 tys. 400 zł.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +36
  ~ Loko
  Czwartek, 16.12

  Aż się zasapał od roboty Szanowny Pan.

 2. 2
  --50
  ~ zadowolony.
  Czwartek, 16.12

  Super .W Elblągu wiele się. dzieje.

 3. 3
  +39
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 16.12

  Nic się nie działo. Co to za proapganda sukcesu? Nawet na jarmarku świątecznym było tylko kilka namiotóww, bo już nawet miasto nie wystawia budek-straganow dla wystawców, jak to bylo do tej pory. Kolejny krok w stronę minimalizmu - mini-tramwaje, mini-autobusiki (niczym w jakiejś Wólce Warmińskiej), mini-amfiteatr itd.

 4. 4
  +49
  ~ w kącie stała
  Czwartek, 16.12

  Znowu mija się z prawdą, bo przecież najważniejsze było podwyższenie na specjalnej sesji RM jego koryta. Reszta , to rzeczywiście "życie" ponad 100 tysięcznego miasta. kto go namówił do takiej formy ośmieszania, poniżania urzędu. By to osiągnąć co "on" nazywa sukcesem, nie trzeba ponad 2000 urzędników. No, ale skopanym projektem budżetu już się nie pochwalił.

 5. 5
  +7
  ~ przykre
  Czwartek, 16.12

  Mogę się kolejny raz tylko domyślać - z Wróblewskim zdrowotnie chyba jest bardzo źle. Wypowiedział kilka zdań 9krótkich), w zasadzie już "po Dolince", ledwo dyszy. czy można na to patrzeć obojętnie? Zajechaliśmy faceta, a on tak tyra, że już ledwo dyszy i chrypie. Panie Missan, doktorat zobowiązuje, rygorystyczne działania dla ratowania "naszego", chyba że wszyscy liczycie na bliską schedę. I jeszcze ta podwyżka tak wielka, że chłop za miesiąc się nie dźwignie. Ratujmy go od niego!!!

 6. 6
  +4
  ~ Do przykre
  Czwartek, 16.12

  Pan Nissan doktorat nie z medycyny tylko z kultury organizacyjnej, teraz będzie kulturalnie w UM a scheda pewnie, No przecież nie po to poszedł i jest jak bezwolne ponoć cie… żeby nie brać schedy. Tak czy owak to już nie ptica ani novak tylko świeży

 7. 7
  +1
  ~ Byliśmy
  Czwartek, 16.12

  Wstyd i tyle .Kiedy miało być oddany ten teren. Dlaczego nie dokończone prac z terenem. A te podłoże na placu zabaw to skandal. Po deszczu błoto będzie.

 8. 8
  +2
  ~ Rodzice
  Czwartek, 16.12

  Dlaczego nadal nie ma dużego miasteczka rowerowego w Elblągu . To co zrobiono na ul. Browarna to kpina.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2270820140839