Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Władysław Mańkut: Po czterech latach wracamy do Sejmu z przytupem

14.10.2019, 01:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Władysław Mańkut: Po czterech latach wracamy do Sejmu z przytupem
Fot. Ryszard Biel
Pozytywne nastroje panowały w elbląskim sztabie Lewicy. Wieczór wyborczy kandydaci i sympatycy tej partii spędzili w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy ul. Mącznej.
 
Według wyników sondażowych Prawi i Sprawiedliwość zdobył 43,6 proc poparcia (239 mandatów), Koalicja Obywatelska – 27,4 proc. (130 mandatów), Lewica – 11,9 proc. (43 mandaty), Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6 proc. (34 mandaty), a Konfederacja 6,4 proc. (13 mandatów).
 
Jak te wyniki skomentował kandydat Lewicy do Semu, Andrzej Zielonka? - Nastroje są dobre, bo wynik w granicach 12 proc. jest dobrym wynikiem. Nie ukrywam, że oczekiwałem, że będzie jednak trochę lepszy. Zobaczymy, jaki wynik będzie w okręgu elbląskim. Liczę, że będzie lepszy – przyznał.
 
- Podczas kampanii odbyłem wiele spotkań z mieszkańcami naszego województwa. Wielokrotnie słyszałem, że ludzie chcą, aby Lewica była w Sejmie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że tak się stało. Chciałabym bardzo podziękować tym, którzy głosowali na Lewicę – mówił Andrzej Zielonka.
 
 
Cały czas mówiłem, że wynik w granicach 12 proc. będzie dla nas satysfakcjonujący, a wszystko, co będzie powyżej będzie bardzo dobrym wynikiem. Według sondażowych wyników mamy 11,9 proc. Mam nadzieję, że w poniedziałek będzie już więcej. Z głosów, które do nas docierały, w Elblągu powinno być to więcej i oby tak było
 
– zaznaczył Janusz Nowak, szef elbląskich struktur SLD i wiceprezydent Elbląga.
 
Polska Lewica to połączenie trzech partii - Razem, Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Na pewno na taki wynik miało znaczenie fakt, że zawarliśmy trójporozumienie. To zdało egzamin. Fajnie współpracujemy. Każdy ma jakieś dobre pomysły – zapewniał Andrzej Zielonka. - Na pewno dalej będziemy współpracować jako Polska Lewica, bo jest to bardzo dobry organizm.
 
 
Lewica i w Elblągu i w Polsce dzisiaj ma swój bardzo dobry dzień. Po czterech latach wracamy do Sejmu z przytupem. Przekroczyliśmy 10 proc. Byłem przekonany, że wejdziemy do Sejmu. To premia za zjednoczenie. Potrafiliśmy udowodnić, że jedność buduje, że jest to kierunek, który jest niezbędny
 
– stwierdził Władysław Mańkut, Przewodniczący warmińsko-mazurskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 
- Nie było nas w Sejmie przez ostatnie cztery lata, więc są powody do zadowolenia. Tym bardziej, że udało się zjednoczyć trzy partie. Mam nadzieję, że po tych wyborach powstanie nowa partia lewicowa, która zjednoczy wszystkie te grupy – mówił Janusz Nowak. - To do młodych powinien należeć głos wiodący i to oni powinni wziąć na siebie odpowiedzialność za kraj. My, ludzie, którzy już trochę popracowaliśmy dla kraju, możemy być głosem doradczym, ale to oni powinni to ciągnąć. Powinna być nowa, odświeżona lewica.
 
Jak przez Lewicę odbierany jest wynik PiS-u?
 
Spodziewałem się, że będzie mniejszy. Poczekajmy na oficjalne wyniki, bo one mogą jeszcze ulec zmianie
 
– dodał Andrzej Zielonka.
 
- Sondaże pokazywały przewagę PiS, więc ciężko tu powiedzieć o zaskoczeniu. Zapewne opozycja miała nadzieję, że PiS zdobędzie mniej głosów, a PiS miał nadzieję, że opozycja zdobędzie ich mniej – dodał Janusz Nowak. - W zasadzie potwierdziło się to, o czym mówiły sondaże już od paru dni.
 
- Można było się tego spodziewać – dodał Władysław Mańkut. - Programy socjalne proponowaliśmy jeszcze przed 2015 r. i szkoda, że wtedy nas nie wysłuchano, bo zupełnie inaczej wyglądała by scena polityczna. To już przeszłość i nie ma się co nad tym rozczulać, ale to właśnie m.in. programy socjalne spowodowały, że duża część społeczeństwa przyznała, że otrzymała wsparcie w postaci 500+ czy trzynastej emerytury.
 
 
Należy pamiętać, że rządy większości to poszanowanie woli mniejszości. O tym rządzący często zapominają. Lewica o tym nie zapomina
 
– dodał Władysław Mańkut.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (59)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 14.10

  Lewica wraca do Sejmu! ✊❤️ Dziękujemy za Wasz wysiłek, wsparcie i głosy. Przed nami 4 lata na przypomnienie społeczeństwu po co jest lewica a sejm następnej kadencji będzie czerwony. I czas po temu najwyższy:) PS. Rano będzie więcej. A Korwinowi zabraknie promila albo dwóch, jak zwykle;

 2. 2
  +40
  ~ Left
  Poniedziałek, 14.10

  Przez kolinskieho lewica w Elblągu to dno. Żegnamy towarzysza

 3. 3
  +34
  ~ Jurek
  Poniedziałek, 14.10

  Co wy piep, jestescie podzieleni, zaklamani i jeden drugiego utopilby w szklance wody, gdzie liderzy? Za chwile zachlannosc i konflikt interesów was zgubi, gdzie wspolne foto ! Lewica wraca i co z tego? Pis ma to gdzies a ktos od was pobierze trochę kasy !

 4. 4
  +41
  ~ Knypek
  Poniedziałek, 14.10

  Wladzio motasz kombinujesz i nic nie uzyslales? Wiec z czego ta radocha? Ludzie pis wygral, przez was , bo to wy zniszczyliscie lewice , przez PO !jesteście podzieleni i bedziecie dalej i co możecie?

 5. 5
  +34
  ~ Poli oj boli
  Poniedziałek, 14.10

  Zastanawiam się Panie jakie trzeba miec parcie na szkło, aby po powrocie z waszego wiecu jeszcze udzielać się na elbląskich portalach. Najpierw napisał Pan komentarz na portel.pl a teraz kopiuj wklej na info.elblag. to się nazywa trollingiem i chęcią bycia ciągle zauważalnym. Dobranoc

 6. 6
  +26
  ~ Paweł
  Poniedziałek, 14.10

  Spokojnie Robert, nie podniecaj się. Nawet jak dostaniesz stołek w Warszawie, to Cię media zgrilluja za Twoje słowa o płonącym zabytku Europejskim. Zrzuty Twoich "serdecznych" słów do Elblazan też trzymane są w pogotowiu. Im bardziej będziesz osobą publiczną, tym bardziej media pochwyca temat. A jak słupki zaczną lecieć, to i dla pieniędzy Twoi partyjni koledzy odwròcą się od Ciebie.

 7. 7
  --2
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 14.10

  Gratuluję wszystkim, którzy dostali się do Parlamentu. Lewicy przede wszystkim. Brawo!

 8. 8
  +2
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 14.10

  Lewica zrobiła pierwszy krok na drodze do wygrywania w przyszłości, ale czy potrafi to utrzymać?

 9. 9
  +6
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 14.10

  No i co ? Przez wasze motanie w partii Falejowa wygrala,a nie swojak ! I dobrze Wam tak

 10. 10
  +6
  ~ makary i okulary
  Poniedziałek, 14.10

  redakcjo a gdzie są wyniki waszego sondażu z 3 października? bo jakoś nie można znaleźć? a tam KO miało ponad 40%

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.