Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Robert Biedroń: Dla Lewicy Elbląg jest ważnym miastem. To miasto, które zawsze było otwarte

30.09.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Robert Biedroń: Dla Lewicy Elbląg jest ważnym miastem. To miasto, które zawsze było otwarte
Fot. Ryszard Biel
W sobotę, 28 września, do Elbląga przyjechali liderzy trzech lewicowych partii - Robert Biedroń (Wiosna), Adrian Zandberg (Razem) i Włodzimierz Czarzasty (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Zapytaliśmy Roberta Biedronia o to, jakie znaczenie dla Lewicy ma nasze miasto oraz jak ocenia działania prowadzone obecnie w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej.
 
Elbląg jest ważnym miastem dla Lewicy?
 
Jest. Elbląg jest miastem specyficznym. To miasto, które zawsze było otwarte, w którym jest obecna Lewica, ale nie ma swojej reprezentacji w polskim Parlamencie. Dobrze by było to zmienić. Lewica zawsze udowadniała, że ma serce do tych, którzy są zostawieni z tyłu, potrzebują wsparcia, większej atencji. Dlatego tak ważna jest reprezentacja poselska, senacka elbląskiego okręgu w polskim Parlamencie. Na trasie lewicobusa nie mogło zabraknąć Elbląga. Dla Lewicy Elbląg jest ważnym miastem. Tutaj są ludzie nowocześni, otwarci, europejscy, którzy są wrażliwi społecznie. Wierzę, że 14 października obudzimy się w kraju, w którym będziemy mieli swoją reprezentację w polskim Parlamencie także z Elbląg.
 
Na jaki wynik Pan liczy?
 
Jak najlepszy. Lewica w przeszłości popełniła wiele błędów. Dzisiaj zjednoczona nie musi tego błędu popełniać. Dzisiaj zjednoczona Lewica może wprowadzić swoich przedstawicieli do Parlamentu, który jest jedynym Parlamentem w Europie nie mającym postępowej siły. Nie ma w polskim parlamencie żadnej Lewicy. To nie jest sytuacja normalna. To sprawiło, że rządzi Kaczyński. To sprawiło, że wiele problemów zostało zostawionych z tyłu. Dlaczego jakakolwiek to by nie była reprezentacja, to będę z tego dumny. Nawet jeśli to będzie jeden poseł to będę bardzo, bardzo dumny. Ale wierzę, że może być więcej.
 
Podczas konferencji wspomniał Pan, że wyborcy zostali oszukani przez Prawo i Sprawiedliwość. Może Pan podać jeden konkretny przykład?
 
Mierzeja Wiślana. To jest temat oczywiście do dyskusji, ale ja pamiętam, że PiS obiecywał przekopywać Mierzeję Wiślaną już dawno temu. Dzisiaj nadal jest to nie zrobione. Są wykarczowane drzewa, ale żadne środki na utrzymanie tego nie są przeznaczone. Wiemy, że ta inwestycja się ślimaczy, że budzi wiele kontrowersji, więc nie można już ufać Prawu i Sprawiedliwości. Oni oszukali kolejnych mieszkańców, kolejnego miasta. I tak jest w wielu innych kwestiach, gdzie PiS nie dotrzymał słowa. Pamiętam, co PiS obiecywał słupszczanom, kiedy byłem Prezydentem, i wiem niestety, że z tego nic nie zostało zrealizowane. Jesteśmy tutaj po to, żeby o tym przypomnieć. My jako Lewica może nie będziemy robić spektakularnych rzeczy, ale będziemy dbali o zwykłego człowieka i jego problemy.
 
Przekop Mierzei Wiślanej to ważny temat dla elblążan. Co Pana zdaniem powinno się zrobić teraz w tym temacie?
 
Powinno się usiąść do stołu i jeszcze raz przemyśleć cały projekt, zastanowić się nad wszystkimi argumentami za i przeciw. Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość w tej sprawie oszukało mieszkańców Elbląga. Nie dotrzymało słowa. Nie ma przekopu Mierzei Wiślanej. Budzi to wiele kontrowersji. Budzi to spory. My w Lewicy jesteśmy za dialogiem. Uważamy, że to mieszkańcy powinni decydować. Razem powinniśmy rozwiązywać problemy, a nie prezes na Nowogordzkiej, bo jak widać za bardzo mu to nie wychodzi.
 
Dziękuję za rozmowę.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Prorok Igor
  Poniedziałek, 30.09

  Tak jak pisałem wielokrotnie wcześniej SLD i Lewica cała zrobiła słusznie, że nie jest razem na liście z Platforma Obywatelską bo po wyborach zostali by wchłonięci przez PO, a tak wejdą do sejmu i odbudują się! Przy okazji przygotujcie się wszyscy z Totalnej Opozycji że PIS wygra te wybory i będzie rządzić samodzielnie ! Czy wtedy dotrze do zakłamanych osób i otrząsną się z letargu? Czy dojdzie do zmian przewodniczących którzy przyspawani do stołków żyją w wyimaginowanym świecie?

 2. 2
  +2
  ~ KonfedeRosja
  Poniedziałek, 30.09

  30.09.2019 - KonfedeRosja to złodzieje i malwersanci: "Fakt dotarł do nagrania z tajnej narady liderów ugrupowań tworzących Konfederację Wolność i Niepodległość. Z analizy ich wypowiedzi wynika, że uczestnicy dzielą między siebie pieniądze podatników pochodzące z subwencji partii KORWiN. Narodowcy, którzy kreują się na ideowców, twardo negocjują stawkę, a Janusz Korwin-Mikke (77 l.) w końcu oferuje im „transfer” 2,5 mln zł na kampanię wyborczą Konfederacji. Eksperci nie mają wątpliwości: takie finansowe manewry są nielegalne. Za takie finansowe malwersacje politykom grożą surowe kary." - więcej: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tasmy-korwina-tak-szasta-subwencja/9tjrc2f?fbclid=IwAR3H5kczvYD53KSWo8QRTJo3bMPeJ29agH_Xzld4HmbiJVRIcTCOvkFe37k

 3. 3
  +4
  ~ Mayk
  Poniedziałek, 30.09

  Dość komuny do nędzy lud doprowadziła.

 4. 4
  +2
  ~ New beginning
  Poniedziałek, 30.09

  Elbląg staje na skraju przepaści, czas na nową, świeżą krew nieskaloną przepoconym pisem ktory tu w Elblagu przegra oraz uwikłaną w kombinacje PO! Ci ludzie powinni juz zejść ze sceny polityki elbląskiej i wkrótce do tego dojdzie, pomalu pojawiają się na horyzoncie nowe pomysly i twarze , wystarczy chęć, trochę pieniędzy i otwarcie na przyszłość!

 5. 5
  +12
  ~ Zapłakana Kuzynka
  Poniedziałek, 30.09

  Czy Biedroń już wyjaśnił swojemu naiwnemu elektoratowi dlaczego go okłamał w sprawie swojego rzekomego złożenia mandatu posła do PE, czy naiwni wciąż wierzą temu hochsztaplerowi podającemu się za lewicowca?

 6. 6
  +13
  ~ Politolog
  Poniedziałek, 30.09

  Jedno jest pewne aby to miasto ruszyło do przodu to do sejmu i senatu powinni wejsc ludzie nieskalani Starym , wieloletnim i zlym Ukladem politycznym ! Wszystko zalezy od mądrości elblązan! Nikt z nich nie podniosl Elblaga z upadku i nie wskrzesil jako miasta! Trzeba raz na zawsze przegnać tych zasiedziałych ludzi i ocenić ich co przez te lata uczynili oprócz tego ze tylko byli!

 7. 7
  --4
  ~ Wazne???
  Poniedziałek, 30.09

  Co krok te pędził lub lesba. Miasto komuchow i wsiokow.

 8. 8
  --5
  ~ Spadaj
  Poniedziałek, 30.09

  Od porządnego miasta Elbląg, może wreszcie elblazanie przejrza i pogonią komunę. Lesby i pedzie do Koszalina.

 9. 9
  +1
  ~ Kaznodzieja
  Poniedziałek, 30.09

  Biedron i tak ma odwagę przyjezdzac do tak malo tolerancyjnego na poziomie Rancza miasta, nawet Slups wykazal większa normalność ! Ale coz na Skostniałe i Stare Uklady i mentalność jeszcze chwilę nie da rady ale tylko jeszcze chwilkę

 10. 10
  +2
  ~ Janusz
  Poniedziałek, 30.09

  Ponad 1,1 mln czasowych imigrantów przyjechało w 2017 roku do Polski - wynika z danych OECD. W tym samym czasie do USA trafiło ich niespełna 700 tys., a do Niemiec - ponad 400 tys. O tym się pos...na lewica nawet nie zająknie bo to taka lewica chciałoby się rzec lewizna

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.18323802948