Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Biedroń, Zandberg i Czarzasty przyjechali do Elbląga. „Lewica zrobi wszystko, żeby połączyć Polki i Polaków”

28.09.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Biedroń, Zandberg i Czarzasty przyjechali do Elbląga. „Lewica zrobi wszystko, żeby połączyć Polki i Polaków”
Fot. Ryszard Biel

Do Elbląga przyjechali liderzy trzech lewicowych partii -  Robert Biedroń (Wiosna), Adrian Zandberg (Razem) i Włodzimierz Czarzasty (Sojusz Lewicy Demokratycznej). - Lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy idzie połączona – mówił Robert Biedroń podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 

- Jak super do was wracać. Jako Lewica mamy dużo dobrych wspomnień z Elblągiem i mieszkańcami, z tym wspaniałym miastem. Tutaj, w Elblągu spotykają się trzy pokolenia Lewicy, które zrobiły coś, na co polska polityka czekała zbyt długo, a co wyszło nam całkiem nieźle. Połączyliśmy się dla przyszłości. Dzisiaj przyjeżdża do was Razem, Wiosna i SLD w jednej postaci, Polskiej Lewicy – mówił Robert Biedroń.
 

Lider Wiosny podkreślał, że Lewica nie odnosi sukcesów, kiedy jest podzielona. - Dzisiaj idziemy zjednoczeni. Nie chcemy się jednoczyć jedynie jako trzy siły polityczne, ale chcemy się także jednoczyć jako polskie społeczeństwo – zaznaczył  Robert Biedroń.
 

 

Jesteśmy w Elblągu, w mieście otwartym, nowoczesnym, tolerancyjnym, europejskim, żeby wysłać jasny sygnał do Polski - Lewica zrobi wszystko, żeby połączyć Polki i Polaków. Koniec wojny Polko-Polskiej. Musimy usiąść do stołu i zacząć ze sobą rozmawiać

– dodał.


Politycy zgodnie przyznawali, że liczą na dobry wynik Lewicy.

 

Jakby zapytano mnie cztery miesiące temu o to, jaki wynik przewiduje, kiedy byliśmy oddzielnie bez Adriana (Zandberga – przyp.red.)  i Roberta (Biedronia – przyp.red.) miałbym skwaszoną minę. Gdyby ich wtedy zapytano też pewnie nie mieliby zadowolonej miny. Ale teraz jest nas trzech, są trzy partie, trzy pokolenia. Jest lista Lewicy, jest w co wierzyć. (…) Ja będę szczęśliwy z każdego wyniku. Przez głupotę mojej partii cztery lata temu wypadliśmy z Sejmu (…)  PiS przestanie rządzić, kiedy Lewica wróci do  Sejmu 

 

- zaznaczył Włodzimierz Czarzasty.


- Od 13 października od godz. 21.00, kiedy zobaczycie dobry wynik Lewicy przystąpimy do pracy, zakasamy rękawy i uporządkujemy ten dom, Polskę, tak, by każdy się tu dobrze czuł – stwierdził Robert Biedroń. - Doprowadzimy do tego, że nikt nie będzie wykluczony, że miasta takie jak Elbląg, mające swoją dumę, swój ogromny potencjał w końcu wstaną z kolan i odzyskają swoją godność.
 

- Wielu obiecywało także Elblągowi wstawanie z kolan. Wielu, cztery lata temu, obiecywało złote góry. Byli tacy, którzy mamili, że Elbląg będzie miał swoją szansę. I słowa nie dotrzymali przez te cztery lata, a za chwilę znowu wrócą i będą obiecywać. Lewica zawsze jest po stronie tych, którzy są wykluczeni, pozostawieni z tyłu – mówił Robert Biedroń.
 

Podczas konferencji Robert Biedroń podkreślił, jak ważnym dla Lewicy miastem jest Elbląg. - Elbląg zawsze był świetny i dlatego dzisiaj z dumą prezentuję tu naszą drużynę. Cieszę się, że na trasie Lewicobusa spotykamy się w Elblągu. W mieście, które jest miastem symbolicznym dla naszego kraju, w mieście, które musi dostać swoją szansę, mieście, które ma energię, którą trzeba w końcu wykorzystać – wymieniał Robert Biedroń. - Tylko Lewica jest w stanie to zagwarantować.
 

W konferencji udział wziął udział m.in. elblążanin Andrzej Zielonka. - Dlaczego startuje z listy Lewicy? Bo ona daje nam wolność. Nikt nie będzie mówił nam jak mamy żyć. Nikt nie będzie wtrącał się do miłości, bo miłość nie zna strachu. Nikt nie będzie cofał nas do konserwatywnego kraju, bo chcemy być nowoczesnym państwem – zapewniał. - PiS obiecuje nam reformy, które ciągle nie wypalają. (…) PiS czego się nie dotknie obraca w chaos.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%62.5 %37.5


Galeria / Biedroń,Zandberg i Czarzasty w Elblągu ( zdjęć 48 )
Dodano: 2019-09-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --19
  Robert Koliński
  Sobota, 28.09

  Wielka szkoda, że nie zacytowano w materiale mocnych słów kandydatki Lewicy Razem dot. haniebnej sprawy lokautu (bezprawnego, grupowego zwolnienia) pracowników elbląskiego salonu Media Expert przy ul. Teatralnej - była o tym skandalicznym przypadku również mowa, że nie będzie przyzwolenia na takie łajdackie zachowania pracodawców w odnowionej, pro-pracowniczej, lewicowej Polsce! #lewica, #LewicaRazem, #praca, #płaca, #godność, #postęp, #SolidarnośćNasząBronią

 2. 2
  +23
  ~ 4:20
  Sobota, 28.09

  A kto to ta Zielonka? Jedyna porządna zielonka, jaką pamiętam z tego mityngu, to był ten wielki krzak maryśki, który przyniósł Koliński z konopiarzami wolnymi;) Panie Koliński, co się stało z tym krzaczorem? Pewnie jaracie go teraz? xD

 3. 3
  +23
  ~ Kroos
  Sobota, 28.09

  Uporządkujecie Polske haha! Rozwalicie do końca! Sprzedacie wszystko! Pozamykacie zakłady, kopalnie i elektrownie. Bedziemy kupować prąd od niemiec bo ekologia a niemcy wkońcu bedą zadowoleni bo będą mieli wzrost gospodarczy! Biedroń jedź na zachód i tam szukaj głupich.

 4. 4
  --10
  Robert Koliński
  Sobota, 28.09

  @4:20 - Dementuję, prosto z krzaka jest jeszcze mokre, takiego się nie pali;) Droga Redakcjo - piękne zdjęcia, naprawdę:))

 5. 5
  +17
  ~ Qwer
  Sobota, 28.09

  Hahaha. Ale "tłumy".

 6. 6
  +12
  ~ Tedd
  Sobota, 28.09

  Lewica ma bardzo duży apetyt i bardzo ambitny program, bo są tam przecież i zwolennicy Armii Czerwonej, ZSRR, Putina i wszelkiej maści zboczeńców. Jak się nie da z Polski zrobić od razu ponownie elementu Wspólnoty Niepodległych Państw i jeździć po instrukcje co i jak do Moskwy, za czym cała lewica tęskni, a tęsknota owa wywołuje u nich wręcz niewypowiedziane męki, to niech chociaż jakieś związki partnerskie, możliwość adopcji dzieci przez zboczeńców, legalizacja pedofilii się uda. A jak i to nie będzie możliwe w tym strasznym, faszystowskim ciemnogrodzie, to się podniesie podatki. Bo nic tak dobrze nie wychodzi lewicy, jak podnoszenie podatków przy jednoczesnym obniżeniu stopy życiowej Kowalskich. Ale przecież nie o to chodzi, żeby stopa Kowalskim rosła, tylko im.

 7. 7
  +12
  ~ Pamiętajcie
  Sobota, 28.09

  Bolszewiki zawsze rozgłaszają same sukcesy. Nawet gdy leżycie na barach. Tylko kiedy w mordę dostajecie, to błagacie o litość, a sami nigdy jej nie udzielacie.

 8. 8
  +1
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 28.09

  Wiarygodną lewicą w sensie programu społeczno gospodarczego jest dzisiaj PiS i nie dorastacie im niestety do pięt, bo za waszych rządów premiera Millera liberalizm kwitł w najlepsze łącznie z likwidacją Funfuszu Alimentacyjnego co było wymierzone w osoby najsłabsze czyli matki samotnie wychowujące dzieci. Dzisiaj wasza lewicowość sprowadza się do promocji wszelkich zboczeń i obrony sowieckiej armii okupacyjnej - trochę to obrzydliwe. Ale cóż żyjecie w wolnej Polsce i macie prawo - wasz wybór.

 9. 9
  +17
  ~ Ppp
  Sobota, 28.09

  Prrcz z czerwoną zaraza

 10. 10
  +21
  ~ Stańczyk
  Sobota, 28.09

  Stefan, znowu zmieniłeś pryncypia. Ile to już tych wolt ? Na Twoim furgonie ze zdjęciem wypisz nazwy wszystkich partii i będzie o.k. Będziesz politykiem uniwersalnym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.