Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Kampania na finiszu. Lewica podsumowała... obietnice Prawa i Sprawiedliwości

11.10.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kampania na finiszu. Lewica podsumowała... obietnice Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Ryszard Biel

Lewica podsumowała kampanię przed wyborami parlamentarnymi. Nietypowo, bo punktując rząd PiS, za niezrealizowane obietnice. - Tych obietnic jest bardzo dużo. Niestety nie są nic warte, bo niedotrzymane. Zachęcamy do oddania głosu na Lewicę, która dużo robi i robić będzie nadal - przekonywała Monika Falej, liderka listy Lewicy w okręgu elbląskim.

Ostatnie chwile kampanii komitety wykorzystują na podsumowanie i zachęcenie do głosowania na swoich kandydatów. Dziś o północy, rozpocznie się cisza wyborcza, a w niedzielę Polacy pójdą do urn i zdecydują, kto w nowej kadencji będzie reprezentował ich w Sejmie i Senacie.

W piątek, 11 września, przed południem kampanię w Elblągu zakończyła Lewica (SLD, Wiosna i Razem). Kandydaci, startujący w okręgu elbląskim z listy nr 3 KW SLD, spotkali się z dziennikarzami przed Bramą Targową. Oprócz standardowego podsumowania przedwyborczej działalności swojego komitetu podsumowali również niezrealizowane obietnice, które w trakcie swoich rządów składało Prawo i Sprawiedliwość.

Rząd PiS w 2019 roku obiecał 100 tys. mieszkań. Tymczasem od momentu rozpoczęcia pierwszej edycji programu, na przełomie 2015/2016 roku, do dnia 16 czerwca 2019 roku zakwalifikowano 146 wniosków obejmujących budowę 7004 mieszkań. Liczba zakończonych inwestycji to 2056 mieszkań. Chciałem pokazać ten rozdźwięk. 100 tys. planowanych i 2 tys. zrealizowanych

- mówił Mirosław Szulc.

Skrócenie kolejek do lekarzy. To kolejna obietnica, która nie została zrealizowana. Tylko w czterech specjalnościach te kolejki uległy skróceniu. W pozostałych jeszcze się wydłużyły. Lewica ma realny program jak skrócić te kolejki do 30 dni

- podkreślal, Andrzej Zielonka.

Zdrowa gospodarka to trzy pracujące silniki: konsumpcja, eksport i inwestycje. O ile dwa pierwsze, jako tako pracują, o tyle trzeci silnik inwestycyjny nie zaskoczył. Nie inwestuje się, nie produkuje, ceny towarów rosną. Dramatycznym wskaźnikiem jest utrzymanie inwestycji na poziomie 18 proc. PKB, założenia były 25 proc. - dodał Ryszard Klim.

Takich przykładów, niezrealizowanych obietnic PiS, kandydaci połączonych sił SLD, Razem i Wiosny Roberta Biedronia, podali dużo więcej. Jak przekonywali, praktycznie w każdej z tych dziedzin, Lewica jest w stanie po wygranych wyborach podjąć konkretne działania.

My mamy silną drużynę. Cała lista nr 3 to osoby godne polecenia. Dziesiątki, a nawet tysiące przejechanych kilometrów podczas tej kampanii pokazują skalę zaangażowania. To zaangażowanie nie minie po wyborach. Od poniedziałku będziemy razem z wami. To obiecujemy jako Lewica. Jesteśmy z ludźmi i zawsze z nimi będziemy. Dlatego zachęcamy wszystkich do tego, aby 13 października byli w swoich komisjach obwodowych, oddali glos na Lewicę, na drużynę, która dużo robi i robić będzie

- podkreśliła Monika Falej.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ gucio
  Piątek, 11.10

  Lewica i platforma już pokazała co potrafi.Był Nowaczyk i co ?.Was to trzeba przegonić na siedem wiatrów.Przez was nigdy w Polsce nie będzie dobrze.

 2. 2
  +26
  ~ Halo , halo ..?
  Piątek, 11.10

  A gdzie liderzy lewicy ?? Nowak , Rudnicki ?? POpierają inne ..partie ?? Te , co Prezydent Wróblewski ?? Jak to w końcu z tą elbląską lewicą jest ??

 3. 3
  --3
  ~ Becia M.
  Piątek, 11.10

  Lewica - szczęściarze aborcyjni własnych rodziców.

 4. 4
  +13
  ~ Sympatyzujacy
  Piątek, 11.10

  Lewicę w Elblagu zniszczyly partykularne intetesy , zachlannosc na stanowiska jej członków! Przez nich lewica stracila swoją mocną pozycję, pozbyli się mocnych kandydatow bo im przeszkadzali w lizaniu tyłka i kadzeniu i trzymania palca w du.... ! Dzis lista ma nazwiska przypadkowe, nieznane i bez lewicowego dorobku! Do podzialu przyłączyła się nastepna część członków popierajac goscia z przypadku i dlatego są żałosni , niestety za błędy się płaci

 5. 5
  +9
  ~ Ptysio
  Piątek, 11.10

  Podstawil kuzyna 😁

 6. 6
  +2
  ~ polak
  Piątek, 11.10

  bo się z rzygam

 7. 7
  +10
  ~ do grabarzy
  Piątek, 11.10

  Wodzowie LSD gdzie jesteście? Wy chyba nie popieracie Lewicy? Wasz brak wymowny.

 8. 8
  +1
  ~ 1234
  Piątek, 11.10

  Wiadomo na kogo nie głosować.

 9. 9
  --3
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 11.10

  Hm, no mówiłem jeszcze o kilku innych interesujących rzeczach, jak np. uwłaszczaniu się kościoła kat. na 750 tys. hektarów gruntów wydartych Skarbowi Państwa (i to już po likwidacji przez rząd Donalda Tuska haniebnej tzw. Komisji Majątkowej, dzięki której kościół kat. zrabował drugie tyle ziemi) czy też o zakazie "odzyskiwania" latyfundiów przez potomków arystokratycznych rodzin możnowładczych, które zrujnowały I-szą i II-gą Rzeczpospolitą, który wprowadzimy w Dużej Ustawie Reprywatyzacyjnej za rządów Lewicy, ale najwyraźniej redakcja nie uznała tego za temat nurtujący obywateli;) #lewica #ElblągNaSwoich #KolaDoSejmu #StopIPN

 10. 10
  +3
  ~ stefan rembelski
  Piątek, 11.10

  Czy można sobie wyobrazić świat bez PiS? Oczywiście - ale wtedy byłby to świat również bez SLD i PO. Bo o czym byście wtedy mówili gdyby nie było PiS-u, co byście mieli Polakom do zaproponowania? Sodomę i Gomorę, dekadencję, kosmopolityzm, anihilację Polski? Nie jestem fanem PiS-u i widzę wiele ich błędów ale na pewno nie są targowicą. Żeby się pozbyć kompleksów spróbujcie takie proste ćwiczenie opowiedzcie słowami jak wyglądają kręte schody - bez pomocy rak. !3 każdy w swoim sumieniu musi rozważyć na kogo zagłosuje ale o jednym każdy kto się czuje Polakiem musi pamiętać - nie głosujmy przeciw Polsce przeciw jej tysiąc letniej tradycji, przeciw naszym przodkom który za wolną Polskę oddali życie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.