Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 227)

12.02.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 227)
Fot. Nadesłane

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.
 

 

Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.


 

Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców. Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.

 


Zdjęcia można przesyłać na adres zdjecie_dnia@info.elblag.pl  w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 227) ( zdjęć 12 )
Dodano: 2023-02-12 | Fot. Nadesłane
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ don Arturo
  Niedziela, 12.02

  A co na to policja , bo jakoś słabo widoczni są i nadal o możliwości jazdy po ulicy Bema na skrzyżowaniu z Żeromskiego nie decyduje sygnalizacja świetlna ,tylko kierowcy wyjeżdzający z Zeromskiego . Normą są 3 auta na czerwonym z Zeromskiego w lewo w Bema . To już taka tradycja od 3 lat , a policja udaje ,że to nie ich temat , bo przecież nie postawią policjanta na każdym skrzyżowaniu , jak mówi elbląska drogówka . Ale takie dziwne , akceptujace wjeżdzanie na czerwonym jest tylko jedno . Ale tu też im się nie opłaca .Więc może zmienią zawód.

 2. 2
  +3
  ~ J
  Niedziela, 12.02

  To już 227 odcinek a policja i straż miejska dalej nic nie robi, na Górnośląskiej i na Traugutta parkują głąby na trawnikach i chodnikach a policja przejeżdża sobie i nic! straż miejska to samo zero reakcji, w Gdańsku jest to nie do pomyślenia. A nieroby ze straży miejskiej tacy zapracowani, potrzebują nowej siedziby

 3. 3
  +1
  ~ Te
  Niedziela, 12.02

  To nie do pomyślenia jak idioci parkują niszcząc zieleń, tyle już odcinków a zero reakcji służb w tym mieście. Karać i tyle.!

 4. 4
  +2
  ~ Szejk Ali
  Niedziela, 12.02

  Może i kara jest, ale ile 100 zł? Jak by zabierali na parking, gdzie by musieli zapłacić, to by się zastanowili

 5. 5
  +2
  ~ Gpodp
  Niedziela, 12.02

  W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu wraz z jednostkami terenowymi w powiecie zatrudnionych jest około 370 funkcjonariuszy policji, a w mieście 310 wraz ze stanowiskami administracyjno- kadrowymi i pomocniczymi. Średnio w mieście w ciągu dnia służbę na wszystkich stanowiskach pełni około 120 do 150 policjantów, a w godzinach nocnych od 40 do 50. Elbląg liczy wg ostatnich spisów około 118 tysięcy mieszkańców, a samych prywatnych samochodów zarejestrowanych jest prawie 68 tysięcy. Stąd praktycznie kontrola i egzekwowanie przepisów ruchu drogowego jest ograniczona do zdarzeń i innych przypadków nadzwyczajnych. Zresztą najwięcej zadań wynika z innych zdarzeń, więc praktycznie policjanci zjawiają się na wezwania bądź do szczególnych zajść. Zresztą często od wezwania policji do przyjazdu patrolu zgłoszone wydarzenie odchodzi do przeszłości. Patrząc na aktualny rozwój sytuacji i politykę nie widać perspektyw poprawy tego stanu. Istotny też jest fakt, że od kilku lat spada liczba chętnych do służby w policji, a wielkość wakatów wciąż rośnie.

 6. 6
  +2
  ~ kierowca 1
  Poniedziałek, 13.02

  ~ Gpodp....jaki z tego wnoiosek?

 7. 7
  0
  ~ ...
  Środa, 15.02

  Nie popieram złego parkowania, ale gdyby kierowcy mieli gdzie parkować poprawnie to nie łamaliby przepisów. Taka prawda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2995738983154