Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 115)

04.08.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 115)
Fot. Nadesłane
REKLAMA

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.

 

Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.
 

Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców.

 

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.


Zdjęcia można przesyłać na adres zdjecie_dnia@info.elblag.pl  w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 115) ( zdjęć 16 )
Dodano: 2021-08-04 | Fot. Nadesłane
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Tak parkują egoiści i cwaniaczki.
  Środa, 04.08

  Na zamieszczonych zdjęciach to nie kierowcy zaparkowali w ten sposób samochody. KIEROWCA zaparkowałby zgodnie z przepisami. KIEROWCĘ można łatwo rozpoznać, gdyż nie tylko prawidłowo parkuje, ale nie przekracza dozwolonej prędkości, a w terenie zabudowanym dodatkowo, szczególnie w mieście, w czasie jazdy nie włącza głośnej muzyki, uważnie patrzy na przebieg ruchu, w tym nie tylko na pieszych, ale przede wszystkim na zachowania jadących pojazdów, nie prowadzi rozmów przez telefon w czasie jazdy, nie stosuje tzw. łokcia lub trzymania dłoni poza oknem, nie pokazuje innym dziwnych gestów lub niekulturalnych znaków, sygnału używa wyłącznie w przypadkach koniecznych i generalnie stara się, aby jego przejazd nie denerwował innych użytkowników drogi. Zawsze też jest skoncentrowany, bo wie, że w każdym momencie może dojść do nieprzewidzianej sytuacji wymagającej jego natychmiastowej reakcji. A ci inni to są zwykli utrudniacze, którzy nie znają takiego pojęcia jak kultura osobista.

 2. 2
  --2
  ~ wer
  Czwartek, 05.08

  Dziwę się, że jeszcze żadnego pozwu od właścicieli pojazdów nie było o ochronę dóbr osobistych. Warto się zastanowić, samochody są łatwo rozpoznawalne i publikacja tych zdjęć może przynieść różne skutki...

 3. 3
  +3
  ~ Hans Kloss
  Czwartek, 05.08

  Do wer-poazdy nie podlegaja pod RODO

 4. 4
  --2
  ~ wer
  Czwartek, 05.08

  Nie chodzi o rodo, jak Ci ktoś zniszczy samochód zaparkowany w miejscu ze zdjęcia, to być może,że pobudką do tego był ten "artykuł". O kradzieży, szkalowaniu właścicieli itp. nawet nie wspomnę.

 5. 5
  --1
  ~ fasola
  Czwartek, 05.08

  Jak zwykle. Z 16 zdjęć tylko 3 są naganne (11, 12, 16). Reszta to crap. A 7 czy 14 zwyczajnie niezasadne. Jedna trzecia zdjęć robiona z ulicy a nie z chodnika. Hipokryzja ludzi łażących po jezdni.

 6. 6
  0
  ~ Grażyna postal
  Piątek, 06.08

  E tam na Malborskiej przy blokach 84 itp.od lat nie ma trawników i chodników bo kierowcy zajęli trawniki chodniki i co się da Wydział ruchu drogowego Ole są to powiedzą że nie ma gdzie stanąć itp.o nic nie zrobią szkoda czasu na artykuł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97051882743835