Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2019

„Dla nas wszystkich jest to bardzo ważny dzień". Zobacz, jak bawili się maturzyści ZSG podczas Studniówki

20.01.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Dla nas wszystkich jest to bardzo ważny dzień". Zobacz, jak bawili się maturzyści ZSG podczas Studniówki
Fot. Ryszard Biel
Wczoraj, 19 stycznia, o godz. 20.00, Studniówkę Zespołu Szkół Gospodarczych rozpoczęto od minuty ciszy.
 
Podczas swojego wystąpienia dyrektor ZSG Maria Dobosz poprosiła zgromadzonych o chwilę ciszy.
 
Dzisiejsza uroczystość odbywa się w cieniu okrutnej zbrodni. Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamordowany został Prezydent Gdańska pan Paweł Adamowicz – wolontariusz, człowiek otwarty na ludzi, kochający ludzi, gdańszczanin z urodzenia, życia, działalności. Solidaryzując się ze wszystkimi, którzy przeciwstawiają się mowie nienawiści, pogardy dla ludzi, agresji i znieczulicy uczcijmy pamięć zmarłego chwilą ciszy
 
– mówiła.
 
Maturzystom do zakończenia nauki w ZSG pozostało 98 dni. - Matura to egzamin z dojrzałości, wiedzy, umiejętności. To egzamin z dojrzałości życia. Mam nadzieję, że przez te cztery lata, kiedy w tej szkole byliście, dobrze przegotowaliśmy Was do tego egzaminu. Ważniejszy egzamin, który będziecie zdawać, to będzie ten, już w Waszym życiu dorosłym, kiedy zakończy się Wasza obowiązkowa edukacja, kiedy rodzice wypuszcza Was spod swoich parasoli to sami będziecie decydować o tym, co będziecie w swoim życiu robili, jak będą wyglądały Wasze życiowe wybory – zaznaczyła Maria Dobosz.
 
Część oficjalną Studniówki poprowadzili Irmina Hawliczek z IV a oraz Michał Nowak z VI d. - Przegotowania do Studniówki trwały już od września. Wszystkie klasy myślały o tym dniu. Trzeba było przygotować poloneza, dekoracje, stroje – wymieniał Michał Nowak.
 
- Na pewno próby poloneza były długie. Chociaż łatwo było nam się zgrać, bo większość osób, które tańczą poloneza są z jednej klasy, a że jesteśmy zgraną klasą, więc łatwo nam poszło dogadanie się. Natomiast do prowadzenia Studniówki przygotowaliśmy się w miarę szybko. Wystarczyło nam kilka prób – dodała Irmina Hawliczek.
 
Dla większości maturzystów nie lada wyzwaniem było znalezienie odpowiedniego stroju. W tym roku u pań królowały długie suknie, u panów muszki zamiast krawatów. - To nie jest łatwy proces. Ja miałem szczęście, że moja budowa ciała pozwoliła na szybkie dobranie garnituru, ale były takie osoby, które musiały poświęcić dużo czasu na poprawki – opowiadała Michał Nowak. - Wydaje mi się, że mucha bardziej pasuje do takiego wydarzenia, jakim jest Studniówka.
 
- Ja wiedziałam, że chcę długą, czerwona suknię. Szukałam idealnej sukienki przez pół roku. Zamówiłam dwie przez internet, ale niestety przyszły przezroczyste. Ostatecznie zdecydowałam się na to, by sukienkę uszyła krawcowa i mam dokładnie taką, jaką chciałam. Odebrałam ją na tydzień przed Studniówką – podkreśliła Irmina Hawliczek.
 
Maturzyści zgodnie przyznają, że Studniówka ma dla nich szczególne znaczenie.
 
Są wydarzenia, które w życiu każdego człowieka zdarzają się tylko raz – komunia, bierzmowanie itd. Studniówka też jest takim wydarzeniem. Dla nas wszystkich jest to bardzo ważny dzień
 
– przyznał Michał Nowak.
 
- To zdecydowanie ważne wydarzenie. Dzieli się je z ważnymi osobami, spędza się czas z tymi, z którymi spędzało się cztery lata. Możemy się zintegrować i dobrze się pobawić – dodała Irmina Hawliczek.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Studniówka ZSG ( zdjęć 244 )
Dodano: 2019-01-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ olek
  Niedziela, 20.01

  No i fajnie, powodzenia na maturze!

 2. 2
  0
  ~ mmmm
  Poniedziałek, 21.01

  buuu. nie uszanowali

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.