Środa, 8.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Adrian, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Natalia Kowalska z ZSG wygrała indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

06.04.2017, 19:25:26 Rozmiar tekstu: A A A
Natalia Kowalska z ZSG wygrała indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
fot. Rafał Kadłubowski

28 uczniów stanęło do międzyszkolnego konkursu „Wiedzy o turystyce i hotelarstwie”. Najlepsza okazała się Natalia Kowalska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, która otrzymała indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Gościem specjalnym konkursu był Inspektor Hotelowy - Karol Weber, założyciel bloga Enjoy your stays.

Dziś, 6 kwietnia, w Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Wiedzy o turystyce i hotelarstwie”.
 
Celem konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami związanymi z hotelarstwem oraz konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z rożnych szkół, nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami i nauczycielami uczącymi w szkołach o profilu hotelarskim
 
– wyjaśniała Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych.

Dla organizatorów ważne było również, aby konkurs motywował młodzież od ciągłego podnoszenia poziomu swoich umiejętności. - Zależy nam na tym, aby przygotowywać kadry pracownicze dla sektora usług turystyczno-hotelarskich poprzez podniesienie kompetencji zawodowych przyszłych absolwentów, jako ważnego czynnika ludzkiego decydującego o atrakcyjności i komplementarności produktu na rynku turystyczno-hotelarskim – dodała Maria Dobosz.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku, Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, CKU w Gronowie (koło Torunia), Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie, Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim, Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja w Olsztynie, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołece, Zespóołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie, Technikum im Gen. J. Hallera w Owidzu oraz oczywiście Zespołu Szkół Gospodarczych z Elbląga.

 
Młodzież przygotowywała się do wzięcia udziału w konkursie od wrześni 2016 roku poprzez pracę nad kreatywnym, zgodnym z procedurami, rozwiązywaniem zadań stawianych pracownikom hotelu
 
– zaznaczyła Maria Dobosz.

Konkurs, jak co roku, był na bardzo wysokim poziomie. Składał się z dwóch części. Najpierw trzeba było wykazać się wiedzą teoretyczna podczas testu. - Pisemny test z zakresu przedmiotów zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa składał się z 50 pytań utworzonychz pytań nadesłanych przez opiekunów uczniów.  Czas trwania testu wynosił 60 minut – tłumaczyła Maria Dobosz. - Uczeń mógł zdobyć maksymalnie 50 punktów. Test przeprowadzany był w obecności Komisji Konkursowej składającej się z dwóch nauczycieli zawodu,w tym jednego losowo wybranego spośród opiekunów uczniów zgłoszonych do konkursu.

W kolejnej części uczniowie musieli poradzić sobie z zadaniami, jakie należało wykonać w recepcji hotelowej oraz pokoju hotelowym. Mogło w niej zmierzyć się jedynie osiem osób, które zdobyły największą ilość punktów w części teoretycznej.

Część praktyczna w recepcji hotelowej polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi gościa hotelowego w recepcji, w dniu przyjazdu, z zaprezentowaniem umiejętności wypełniania dokumentacji hotelowej i posługiwania się językiem obcym. Natomiast część praktyczna w pokoju hotelowym polegała na zaścieleniu łóżka dowolną metoda stosowaną w polskich hotelach z wykorzystaniem prześcieradła, kołdry, poduszki, poszew na kołdrę i poduszkę oraz koca jako narzuty. Drugim elementem ocenianym będzie dekoracyjne złożenie ręczników jednym z wylosowanych sposobów – opowiadała Maria Dobosz.

Podczas konkursu znaczenie miało wszystko – zasób wiedzy, umiejętności, ale także dobór stroju, fryzury, a nawet biżuterii.

Komisja konkursowa, po dodaniu puntów zdobytych przez uczniów podczas obu części konkursu, ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Kowalska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, która otrzymała indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Na podium stanęli także Klaudia Turzyńska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu oraz Joanna Chyzińska z Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Witosa w Ostródzie.

Kolejne miejsca zajęli:
IV miejsce - Mateusz Brillowski - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku
V miejsce - Bożena Rzepczyńska - Zespół Szkół Ekonomicznych im.Mikołaja Kopernika w Olsztynie
VI miejsce - Celina Kaczmarczyk - Zespół Szkół im.Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie
VII miejsce - Natalia Komosa - Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku
VIII miejsce - Sabina Kopowska - Technikum im.J. Hallera w Owidzu

Wśród nagród znalazły się vouchery pobytowe do Spa&Wellness oraz restauracyjne ufundowane przez: Hotel Elbląg, Hotel Młyn w Elblągu, Hotel Srebrny Dzwon w Kadynach oraz ApartHotel Four Winds w Piaskach, dwumiesięczne staże zawodowe w hotelu Grand Tiffi***** w Iławie, kursy na animatora czasu wolnego i rezydenta turystycznego oraz prezenty firmowe ufundowane przez Rainbow Tours, nagrody ufundowane przez gościa specjalnego Karola Webera oraz bony pieniężne do Media Markt.

Sponsorem konkursu była Akademia Morska w Gdyni.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Rozstrzygnięcie konkursu hotelarskiego w ZSG ( zdjęć 47 )
Dodano: 2017-04-06 | fot. 1-24 Rafał Kadłubowski, 25-47 ZSG
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ polina
  Czwartek, 06.04

  Gratulacje dla Natalii! Elbląg jak zawsze na wysokim poziomie w tym konkursie :) Tak trzymać! Brawo dla nauczycieli :)

 2. 2
  +9
  ~ Rzaneta
  Czwartek, 06.04

  Wygrała indeks? Brawo, bo tak trudno aktualnie dostać się na studia!!! Tym bardziej, że to renomowana uczelnia prywatna:) A czesne kto zapłaci? No dobra, to może chociaż wpisowe???

 3. 3
  +6
  ~ Marrudka
  Czwartek, 06.04

  A ten pan z lewej na głównym zdjęciu - czemu ma marynarkę po młodszym bracie czy może synu? Recycling ok, ale bez przesady!

 4. 4
  --4
  ~ 123123123
  Piątek, 07.04

  Ta marynarka jest dobrze dopasowana. Teraz się nie nosi worków, tylko ubrania

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.