Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Pobudzali ambicje i rozwijali zainteresowania uczniów - zobacz zdjęcia z konkursu ZSG

20.04.2018, 15:20:15 Rozmiar tekstu: A A A
Pobudzali ambicje i rozwijali zainteresowania uczniów - zobacz zdjęcia z konkursu ZSG
Fot. Ryszard Biel

W Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się wczoraj (19.04.) IX edycja konkursu „Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie”. - Jak co roku, uczniowie ze szkół o profilach turystycznych i hotelarskich zmierzyli się w rywalizacji sprawdzając swoją wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa, jak również wykonując zawodowe zadania praktyczne przed jakimi staje pracownik hotelu, a także prezentując animacje czasu wolnego – zadania dla uczniów kierunków turystycznych – mówiła  Beata Lesz, współorganizatorka konkursu.
 

Konkurs mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu i niezwykłym umiejętnościom organizacyjnym trzech nauczycielek ZSG - Beaty Lesz, Urszuli Samel i Joanny Kaczan-Gumińskiej. Dzięki nim udało się pozyskać cenne nagrody dla uczestników, a sam konkurs przebiegł bardzo sprawnie.

 

Celem konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie ambicji i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami związanymi z hotelarstwem   i turystyką. Ważna jest także konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół, nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami i nauczycielami uczącymi w szkołach o profilu hotelarskim, a także nawiązanie współpracy z potencjalnymi pracodawcami oraz instytucjami związanymi z branżą turystyczno-hotelarską

 

– wyjaśniała  Urszula Samel.


Jak w tym roku przebiegał konkurs? - W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z 15 szkół z pięciu województw, zmagając się w dwuosobowych drużynach złożonych z jednego ucznia kierunku hotelarstwa oraz jednego przedstawiciela kierunku turystycznego – wyjaśniała Joanna Kaczan-Gumińska. - Etap pierwszy w formie testu pisemnego sprawdzał wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa. Pisemny test z zakresu przedmiotów zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej składał się z 50 pytań utworzonych z pytań nadesłanych przez opiekunów uczniów.   Czas trwania testu wynosił 60 minut, a każdy uczeń mógł zdobyć maksymalnie 50 punktów.


To jednak nie był koniec zmagań. - W kolejnej części zmierzyło się 6 dwuosobowych zespołów, które zdobyły największą ilość punktów w części teoretycznej. Część praktyczna w recepcji hotelowej polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi gościa hotelowego z zaprezentowaniem umiejętności wypełniania dokumentacji hotelowej i posługiwania się językiem obcym – dodała Joanna Kaczan-Gumińska. - Natomiast część praktyczna dla uczniów kierunku technik obsługi turystycznej polegała na przedstawieniu propozycji animacji czasu wolnego.


Pierwsze miejsce zajęły: Angelika Parzych i Krystyna Bąkowska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. Na drugim znalazły się - Patrycja Łocwik i Patrycja Januszewska - uczennice Zespołu Szkół nr 3   w Pabianicach  oraz Dagmara Zając i Klaudia Urbaniak z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.


Sponsorami konkursu byli: Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku,   Akademia Morska w Gdyni, Hotel Elbląg, Hotel Młyn w Elblągu, Arbiter Hotel, Hotel „Pod Lwem”, Hotel Srebrny Dzwon Spa w Kadynach, firma Snails Garden, Akademia Rainbow, PTTK oddział Ziemi Elbląskiej, Aeroklub Elbląski, Zarząd Lasów Państwowych Nadleśnictwo Elbląg, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Wydawnictwo AB format, Wydawnictwo Pro-Media, Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Restauracja Oliwka.


Honorowy Patronat nad tegorocznym konkursem objęły: Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Akademia Morska w Gdyni.  

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / ZSG konkurs ( zdjęć 52 )
Dodano: 2018-04-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Ago
  Piątek, 20.04

  Brawo dziewczyny i pozostali uczestnicy! Rozwijajcie swoje pasje i róbcie to co kochacie:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.