Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Jerzy Wcisła: Robią jakieś show z wbiciem kołka na plaży, który teraz może sami ukradli

31.10.2018, 07:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wcisła: Robią jakieś show z wbiciem kołka na plaży, który teraz może sami ukradli
Fot. Archiwum redakcji
REKLAMA
- W czasie kampanii wyborczej mieliśmy dużo sygnałów, że kandydaci PiS mówili „wybierzcie nas, bo jeśli my będziemy rządzić to mamy przełożenie na premiera, prezesa i wam za to coś wybudujemy”. Tak samo mówi kandydat w Elblągu. Mówi, że ma poukładane relacje z dzisiejszym Rządem i wpłynie na to, że będą realizowane inwestycje w Elblągu. Jak on będzie je realizował to Kanał przez Mierzeje jest tego przykładem – mówił senator Po Jerzy Wcisła podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
 
Senator PO podkreślił, że prace nad budową Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną już dawno mogły zostać rozpoczęte. - W 2014 r., za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u, został opracowany harmonogram Kanału, który przewidywał oddanie Kanału do użytku w 2020 r. - mówił.
 
Jerzy Wcisła przedstawił, jakie powinny być kolejne kroki względem rozpoczęcia budowy Kanału. - Dokumentacja miała być zatwierdzona przez Komisję Europejska. W 2015 r. została tam przekazana. W kwietniu 2016 r. miała zostać zwrócona i zaopiniowana – opowiadał. - Wszystkie badania środowiskowe i konsultacje były wykonane. W 2016 r. odbyłby się przetarg na realizację. W 2017 r. weszłyby maszyny. Dzisiaj byłby drugi rok budowy Kanału przez Mierzeję.
 
A na jakim etapie, zdaniem Jerzego Wcisły, są prace?
 
Nawet nie wiemy w jakim stanie jest dokumentacja. Robi się jakieś show z wbiciem kołka na plaży, który zresztą został ukradziony. Nie wiem czy PiS będzie robić nowe badania, gdzie ten kołek ma wbić za trzy lata? Może sami go ukradli, żeby teraz znaleźć pretekst do opóźnienia budowy Kanału przez Mierzeję
 
– podkreślił Jerzy Wcisła.
 
Kiedy możliwe jest rozpoczęcie budowy? - Nie widzę, kiedy ten Kanał zostanie zaczęty, a jak budowa zostanie rozpoczęta czy nie zostanie tak zatrzymana jak wycinka Puszczy Białowieskiej, bo nie ma dokumentów. Dokumenty są ze sobą niespójne, nie ma uzgodnień m.in. z Komisją Europejską, a to jest obszar Natura 2000 – mówił Jerzy Wcisła.
 
Senator nie krył również zaniepokojenia względem inwestycji, które muszą zostać przeprowadzone w elbląskim porcie, aby Elbląg mógł skorzystać na Przekopie. - Podpisany kontrakt z Rządem na 150 mln dla portu elbląskiego powinien być obowiązujący dla każdego następnego Rządu. Nie ma tych 150 mln zł. Jakieś mruganie porozumiewawcze okiem, że one się znajdą to tak samo jak z Małych Ruchem Granicznym. Jak zablokowano Mały Ruch Graniczny to pamiętam, jak posłowie z PiS-u mówili, że znajdą inną formę ruchu przygranicznego. I jest jakaś forma? Nie ma żadnej – zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
Po rozmowach z elbląskimi przedsiębiorcami, którzy nastawiali się na współprace z Rosjanami senator stwierdza, że w Elblągu jest ich mniej niż wtedy, gdy był MRG.
 
Kliniki medyczne, kosmetyczne, rehabilitacyjne narzekają, że klienci z Rosji odpłynęli. Ale z perspektywy Warszawy to nie ma znaczenia. Kaczyńskiemu nie ubywa, że elblążanie nie zarabiają na Rosjanach. Taka jest troska o nasze miasto
 
– stwierdził Jerzy Wcisła.
 
Senator poruszył także temat ochrony przeciwpowodziowej. - Jeśli spotka nas jakaś cofka to nie mamy się czym bronić. 100 mln zł było jeszcze w naszych programach zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław i wałczyliśmy o to, żeby Elbląg był objęty tym programem – zapewniał Jerzy Wcisła. - Pierwszy etap został zrealizowany. Ponad 40 mln zł zostało wydane w Elblągu, a ok. 60 mln zł w powiecie elbląskim. Kolejne 100 mln zł miało zostać wydane do 2022 r. Ile będzie wydane? Nic, bo z programu, który w naszych przewidywaniach miał objąć zadania wartości 700 mln zł został obcięty do 100 mln zł, które zostaną wydane tylko w województwie pomorskim. I to w większości na lodołamacze, a nie na zabezpieczenie terenu. Tak PiS dba o nasz region.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ j23
  Środa, 31.10

  jestem ciekaw gdzie posłowie jedynej i słusznej partii z woj pomorskiego....., oraz od tego posła alkoho....a , wbicie słupków geodezyjnych to nie znaczy że będzie przekop. Może poseł jedynej i słusznej partii z Elbląga wyjaśni dlaczego oddali dla pewnej uczelni teren wart miliony za darmo? , oraz miał nie robić kampanii negatywnej , a następnie krytykuje i podważa wraz z pseudo inspektorem budowlanym po politologii wiadukt na Zatorze ? , oraz obiecuje jakieś dziwne programy typu + , moim zdaniem są one z kręgu baśni z mchu i paproci....... i nic nie mają z realnymi potrzebami .Wystarczy że przyczynił się do sprzedaży Stoczni Elbląg , a była szumna konferencja z udziałem guru z Warszawy i co? , po stoczni nie ma śladu ......... a był majątek ......

 2. 2
  +12
  ~ były MO
  Środa, 31.10

  Jeden głupek wkopał slupek drugi głupek ukradł slupek

 3. 3
  +3
  ~ !!!!!
  Środa, 31.10

  Za samą ta rzenujacą akcję na plaży Wilk powinien zostać pogoniony w II turze

 4. 4
  +3
  ~ Zenek
  Środa, 31.10

  Panu już podziękujemy. Wróblewski wygra bez tych żenujacych wypowiedzi.

 5. 5
  +3
  ~ Analiza Najlepsza
  Środa, 31.10

  Wilk, czy Wróblewski i tak Elbląg jest na straconej pozycji .......... Tylko osoba wizjonerska, uczciwa, niezależna i spełniona finansowo podołałaby wyzwaniom, aby podźwignąć Elbląg z wszechobecnego zapyzialstwa, bylejakości i nepotyzmu

 6. 6
  +10
  ~ Prorok Igor
  Środa, 31.10

  Senatorku, a kto zrobił cyrk i postawił pomnik łopacie?! a tak przy okazji może jakieś wyjaśnienie na czym niby polegał sukces PO w wyborach do rady miasta? Bo jeśli Balbuza jest z Nowoczesnej, Tołowiński bez partyjny, Turlej ponoć też to PO ma ilu radnych 6 ? ! To fakt sukces bo jak porównamy z 2010 rokiem to prawdziwy sukces! No i jak się czuje sponiewierany przez przewodniczącego kandydat Missan, który nie poparł Wroblewskiego? Jeszcze jest czlonkiem PO? Rozumiem, że Szara eminencja od mopa jest dumny z wyniku? Marysia gotowa na dyrektora po awansie Grażynki?

 7. 7
  +10
  ~ jak najbardziej
  Środa, 31.10

  A może na dyrektora MOPS ?

 8. 8
  +10
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 31.10

  Wcisła ty wielki strategu i polityku przypominam co powiedział twój guru na temat przekopania mierzei wiślanej porównując zrealizowanie tej Idei Fix z cyklu "...przenoszenia gór i rzek.." cytuję "...- Jeśli my dziś w Polsce mamy do wykonania gigantyczną ilość inwestycji pierwszorzędnej potrzeby, to z całą pewnością bardzo kosztowny projekt, o wątpliwym sensie ekonomicznym, jest wyłącznie politycznym trikiem - powiedział Tusk..." Także przestań molestować nas psychicznie! https://www.tvn24.pl/pomorze,42/ryzykowna-inwestycja-szansa-elblaga-politycy-spieraja-sie-o-mierzeje-wislana,333795.html

 9. 9
  +15
  ~ NDG pamięta
  Środa, 31.10

  Jak wiemy PO z pomorskiego jest przeciw przekopowi a Donal Tusk mówił "...Jeśli przekop Mierzei Wiślanej będzie opłacalny i bezpieczny ekologicznie, to jesteśmy gotowi go rozpocząć; gdyby jednak Elbląg miał do tej inwestycji dopłacać i byłaby ona zagrożeniem ekologicznym, przekopu nie będzie - powiedział w piątek premier Donald Tusk...." Także Wcisło luzik i nie krytykuj kolegów z PIS.

 10. 10
  +11
  ~ ffffff
  Środa, 31.10

  Ależ Ty J Motorówka prosty jesteś jak ten słupek

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5711319446564