Niedziela, 21.10.2018, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Rozmawiali o organizacjach pozarządowych. Na debatę przybyło dwóch z czterech kandydatów na urząd Prezydenta

09.10.2018, 21:15:39 Rozmiar tekstu: A A A
Rozmawiali o organizacjach pozarządowych. Na debatę przybyło dwóch z czterech kandydatów na urząd Prezydenta
Fot. Ryszard Biel
Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych zorganizowała dziś debatę, która miała się odbyć z udziałem kandydatów na urząd Prezydenta Elbląga. Zjawiło się na niej jedynie dwóch z czterech kandydatów – Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) oraz Michał Missan (Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska i Nowoczesna).
 
Posła Jerzego Wilka (Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica) reprezentował radny PiS Zenon Lecyk, a Stefana Rembelskiego (Kukiz'15) Janusz Lewandowski.
 
Kandydaci otrzymali kilka dni wcześniej od organizatorów 10 pytań zamkniętych i 3 otwarte. Podczas dzisiejszego spotkania elblążanie przybyli na debatę mogli poznać nie tylko odpowiedzi kandydatów i ich uzasadnienia na te pytania, ale także mieli możliwość zadania swoich pytań (dotyczących jedynie organizacji pozarządowych i obszarów jej działalności).
 
Organizatorzy chcieli dowiedzieć się m.in., który z kandydatów planuje po wygranych wyborach powołać biuro ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, albo czy będzie planował wyremontowanie budynku przy ul. Związku Jaszczurczego 17 na Centrum Aktywności Społecznej.
 
Okazało się, że choć wszyscy ubiegający się o fotel Prezydenta Elbląga zapewniali, że organizacje pozarządowe są ważnym środowiskiem, to jednak nie we wszystkich zagadnieniach mówili jednym głosem.
 
 
Ja na wszystkie pytania odpowiedziałem tak. Władze miasta w tej chwili powinny skupiać mieszkańców. Zarówno władze samorządowe, jak i organizacje samorządowe są przedstawicielami mieszkańców i nie widzę innej możliwości, jak to, by ściele współpracować
 
– mówił Michał Missan.
 
Janusz Lewandowski od 70-tych lat jest związany z Elblągiem. - Jestem osobą niepełnosprawną. Moim głównym priorytetem jest to, że nie mamy w Elblągu zakładów pracy chronionej (…) Nas, osób niepełnosprawnych, w Elblągu jest 800 osób. (…) Ludzie są pozostawieni sami sobie – stwierdził.
 
Czym Jerzy Wilk wraz ze swoim Komitetem kierował się przygotowując odpowiedzi na pytania? - Postanowiliśmy nie kokietować organizacji pozarządowych i wyrazić swoją rzeczywistą opinię na temat, jak powinna wyglądać sytuacja jeśli chodzi o relacje organizacje samorządowe – samorząd. W naszym przekonaniu relacje są niedostateczne – zaznaczył Zenon Lecyk.
 
Witold Wróblewski odniósł się m.in. do finansowania organizacji pozarządowych.
 
Obecnie wydajemy 32 mln zł na organizacje pozarządowe. To dobrze wydatkowane pieniądze, których w kolejnej kadencji na pewno bym nie zmniejszył
 
– zapewniał.
 
Każdy z kandydatów miał trzy minuty aby odpowiedzieć na pytanie.
 
Padło też kilka pytań od zebranych na sali elblążan. W tym przypadku nie udało się poznać opinii dwóch nieobecnych kandydatów. Reprezentanci przedstawiali swoje stanowiska w podjętych zagadnieniach.
 
Na koniec spotkanie podsumował Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiej Rady Organizacji Pozarządowych. - Jestem zawsze bardzo zadowolony przy tego typu spotkaniach, że trochę zmuszamy ważne osoby do tego, by popatrzyły z uwagą i zrozumieniem na organizacje pozarządowe – co to jest za twór, jak one funkcjonują, czego potrzebują, jak współpracują itd. Mam nadzieję, że ktokolwiek z panów będzie miał szczęście być wybranym przez elblążan, będzie nam się dobrze pracowało – mówił.


 
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Debata kandydatów na urząd Prezydenta. ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-10-09 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --15
  ~ Anab2
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Brawo Missan

 2. 2
  0
  ~ Innaz
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Wilk i Rembrlski nieobecni :):)

 3. 3
  --2
  ~ Ciekawy
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  ktoś ciągle mija się z prawdą, skąd te 32 mln ??

 4. 4
  +1
  ~ ciekawy
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Proszę redakcję o wyjaśnienie u rzecznika tych 32 mln, będzie ciekawie :):)

 5. 5
  0
  ~ Prorok Igor
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Temat organizacji pozarządowy jest od lat tematem bardzo śliskim! Warto rozgraniczyć te organizacje na organizacje z członkami zawodowymi, którzy działają i organizują za pensje nie małe tylko i wyłącznie dla siebie w godzinach swojej pracy i to ma niewiele wspólnego ze społecznością pracującą. Inne organizacje to te które borykają się z problemami dnia codziennego i funkcjonują za własne środki.....

 6. 6
  --17
  ~ Jarek
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Byłem na spotkaniu. Bardzo dobrze i merytorycznie wypowiadał się Missan. Młody facet, przeczytałem, że ma 42 lata. To dobry kandydat na prezydenta.

 7. 7
  --1
  ~ Alicja
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Z tych gadających głów tylko pan Lewandowski wypadł naturalnie - reszta to wyborcza sztampa i obietnice bez pokrycia a miliony z sufitu

 8. 8
  +11
  ~ niedoinformowany
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Organizacje pozarządowe są bardzo potrzebne do przeżerania pieniędzy bo innych skutków namacalnych ich działalności na dzień dzisiejszy nie znam chyba są objęte ścisłą tajemnicą

 9. 9
  --13
  ~ Rysiek
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Pan Missan wyróżniał się bardzo pozytywnie na tle pozostałych Panów. Wydaje się, że mamy szansę oddać władzę młodemu człowiekowi. Bardzo merytoryczne odpowiedzi. Missan ma ciekawe pomysły na Elbląg. Panie Michale ma Pan nasz głos.

 10. 10
  --11
  ~ Wyborca
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Kandydat Michał Missan konkretnie i merytorycznie odpowiadał na pytania. Brak dwóch kandydatów świadczy o ich miernym i lekceważącym stosunku i zaangażowaniu w sprawy Elbląga.

 11. 11
  +4
  ~ stefan się ujawnił
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Rembelski miał być panaceum na miernotę elbląską a okazał się ignorantem. Wilk to normalne, że nie wystąpi w dyskusji, bo się zakałapućka i Elsin odbije mu się czkawką. Już nikt z niegdysiejszego dworu nie broni wilka - został dyżurny Lecyk na odległym miejscu na liście. Z "artykułu" nic nie wynika - treść pytań, odpowiedzi kandydatów, aktywność "tłumu", jakie organizacje pozarządowe działają w Elblągu, na co poszły 32 mln z miejskiej kasy, ... Czy "pozarządowe" nie są czymś takim jak epec - konfitury dla kolesi? Było 4 kandydatów a zostało 2 - wilk i Rembelski byli by prezydentami lekceważącymi lud . Napisz coś Stefan - zawsze miałeś tyle frazesów - twój start jest ostatni i zakończony 10 dni przed czasem. A wolf jak zwykle - był wcześniej i ukrył się w szafie - też się wyeliminował.

 12. 12
  --12
  ~ Agata
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Jestem mile zaskoczona Missanem. Merytoryczny i konkretny. Muszę przyznać, że nie byłam przekonana do niego, ale teraz.... Brawo. Teraz nie mam już wątpliwości, trzeba głosować na Michała Missana.

 13. 13
  --8
  ~ Marcin
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Jezeli nie jest ci obca współpraca z wieloma środowiskami, słuchanie realne potrzeb mieszkańców - to głosuj na Missana. Ja na niego zagłosuje

 14. 14
  --11
  ~ Piotr
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Znam Missana, pracowaliśmy razem. Jest ratownikiem i dobrym szefem, Zana potrzeby ludzi i jest czuły na ludzką krzywdę i ludzkie nieszczęście. Jest idealnym kandydatem dla elblążanie i organizacji pozarządowych. Umie słuchać ludzi a to bardzo porządana cechą niestety deficytowa dla jednego z panów. Głosuję na Missana.

 15. 15
  +10
  ~ Kryn
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Trzy osoby pod innymi nickami wypowiadają się o Missanie. Wspaniały, młody, mądry itp itd. Widać jednak, ze na spotkaniu byli sami klakierzy z komitetów wyborczych. Platforma wypuscila swoje dyzurne trole do komentowania. Ludzie Was i wasze oszustwa już dawno poznali!

 16. 16
  --9
  ~ Tadeusz
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Cieszę się, że jest taki kandydat jak Michał Missan. Jest merytoryczny i konkretny, bardzo zyskuje przy bezpośrednim kontakcie. Zawsze powtarzał, że cechą dobrego menagera i kierownika jest współpraca z ludźmi i umiejętność słuchania. I taki właśnie jest Missan. Ma moje poparcie. Potrzeba nam młodego prezydenta, a nie faceta na ostatnią kanencję i emerytura pa pa.

 17. 17
  --10
  ~ Iwan
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Missan to młody człowiek, ma 42 lata. To najlepszy kandydat, dziadkiem dziękuję....

 18. 18
  +4
  ~ Elblążanin
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  32mPLN, hojni ci kandydaci. Ile to %budzetu miasta, i jak się to ma do skali zadłużenia? Jaki jest wymierny efekt działania tych organizacji? Może niektóre są przydatne, ale w większości to sposób na branie kasy za nic. I znów naszym, elblążan kosztem. Miło patrzeć, jak kandydaci sami się skreślają.

 19. 19
  +7
  ~ Fan Gargamela
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Panie doktorze w co Ty dałeś się wkręcić ?!

 20. 20
  --10
  ~ Ryszard
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Pan Missan jest merytoryczny i konkretny. Myslę, ze trzeba na niego postawić!

 21. 21
  +5
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Panie Wróblewski mówi pan , ze przekazał na organizacje pozarządowe 32 miliony, pan Lecyk wyjaśnia, że z tego tylko 4 miliony trafiają na pomoc potrzebującym , a reszta to jest przekazywana na sport. Może organizatorzy jakoś wyjaśnia tę sprawę, o czym miała być ta dyskusja? Co się kryje pod organizacjami pozarządowymi? powinno to być pilnie wyjaśnione. To pilne.

 22. 22
  --11
  ~ Tylko Michał
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Pan Nissan jak mówi to zawsze zaczyna zdanie dużą literą a kończy kropką. W jego wypowiedziach można wyróżnić podmiot i orzeczenie a także inne części zdania, które są pojedyncze lub złożone. Bardzo mi się podoba że odmienia rzeczowniki przez przypadki. Jest taki poza tym młodziutki a ma tyle żaru w sobie! Ma nazwisko, które będzie się podobało ludziom z japońskiego koncernu samochodowego i jak się dowiedzą że on tu rządzi to na pewno przyjadą z ciekawości a przy okazji otworzą tu fabrykę aut na Modrzewinie. Tylko Michał, ten ci jest. Tego chcę.

 23. 23
  +11
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Chciałbym tym osobom, które tak pieją z zachwytu na cześć kandydata Missana, przypomnieć że już raz elblążanie postawili na młodość i co z tego wyszło, referendum. I teraz będzie podobnie jak wybierzecie Missana. Wystarczy popatrzeć na listy PO do Rady Miasta, te same twarze co za Nowaczyka, skompromitowane towarzystwo, karierowicze, przekrętasy, cwaniacy. Nigdy więcej tej bandy w Elblągu. Elblążanie postawią na mądrość, doświadczenie i dobre zarządzanie miastem, a tam na pewno nie ma miejsca dla Pana Missana.

 24. 24
  +4
  ~ jan-49
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  wilk na takie tam nie chodzi bo i po co on uwaza ze zostal namaszony przez prezesa to koryto ma juz zaklepane wiec po co sie meczyc o odpowiadac na jakies tam pytania gawiedzi a liczy sie tylko koryto

 25. 25
  +1
  ~ klik
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  A czy do spowiedzi też wysyłają z/a/mienników?

 26. 26
  +5
  ~ Kazimira
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Smutny jest brak zainteresowania mieszkańców debatą o sprawach lokalnych, sami kandydaci debatują ze sobą, mierna kampania wyborcza przełoży się na frekwencję, smutne, ze po prawie 30 latach od 1989 roku społeczeństwo nie nabrało obywatelskości.

 27. 27
  +2
  ~ Mar
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Zdjęcie nr 3. Pierwsza KODówka śpi!!!

 28. 28
  --1
  ~ można wszystko
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Kazimira - wystarczy na czas kampanii - sierpień do grudnia - odblokować i puścić w kablu TV Elbląg. Tylko wtedy o takich "masowych" spotkaniach byśmy nie wiedzieli a wilk z rembelskim by nie stchórzyli. Trzeba chcieć, ale widać taka jest opcja wszystkich "kandydatów" - czym mniej znają tym łatwiej wybiorą.

 29. 29
  +4
  ~ ja pierdziele
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  30 lat egoizmu bezduszności i wyzysku, faworyzowania wybranych i prywaty i nagle ktoś się budzi i gada o obywatelskości

 30. 30
  +2
  ~ qaz
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Kazimira musi by z jakiegoś zamkniętego zadbanego domu opieki i nie ma kontaktu z polską rzeczywistością stąd pewnie te dziwne teksty

 31. 31
  --3
  ~ emeryt
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  ja już przestałem chodzić na wybory , a to dlatego ,że jestem pechowy . Na wybory powinni chodzić młodzi znający się na gospodarce , a ja jestem starego typu i mnie przekonać jest trudno .

 32. 32
  +3
  ~ nigdy więcej PO
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  @ja ***ziele spokojnie. Za miesiąc wszystko wróci do normy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.