Niedziela, 2.06.2024, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

Porażka Concordii z ŁKS-em w ostatnich minutach [GOLE Z MECZU]

19.05.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Dająca prowadzenie bramka Kacpra Sionkowskiego w 45 minucie, sprawiła, że po pierwszej połowie meczu z ŁKS Łomża, szanse Concordii na utrzymanie w III lidze mocno wzrosły. Niestety pomarańczowo-czarni nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu w drugiej części. Będący jedną z rewelacji rundy wiosennej rywal, w 66 minucie wyrównał, a dwa decydujące ciosy zadał w ostatnich minutach wygrywając pojedynek 3:1. Szkoda, bo przeciwnik był dziś do ogrania, a mimo to trzy punkty pojechały do Łomży. Tym samym szanse Concordii na pozostanie w lidze są już tylko matematyczne.

Elbląski zespół do sobotniego meczu na stadionie przy ul. Skrzydlatej, przystąpił w najmocniejszym składzie. Nie mający nic do stracenia gospodarze odważnie i z zaangażowaniem rozpoczęli mecz od serii czterech rzutów rożnych. W pierwszych dwudziestu minutach dwukrotnie – głową i z dystansu – na bramkę ŁKS-u uderzał Joao Augusto, jednak bez powodzenia. Goście także szukali swoich szans, po strzale głową Adriana Bielki i uderzeniu z rzutu wolnego Bartłomieja Olszewskiego, piłka mijała światło bramki. W 34 minucie najpierw uderzenie głową Kacpra Noworyty zablokował jeden z obrońców, a chwilę później głową nad poprzeczką strzelał także Kacper Sionkowski. ŁKS najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia stworzył sobie w 41 minucie, gdy po strzale Adriana Bielki z 16 metra piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Concordia w pierwszej połowie była lepszym zespołem i w samej końcówce przypieczętowała swoją przewagę golem. W 45 minucie Bartosz Danowski uruchomił na prawej stronie Kacpra Noworytę, ten podał do wbiegającego w pole karne Kacpra Sionkowskiego. Elbląski napastnik wygrał pojedynek z Hubertem Michem i z ósmego metra płaskim strzałem pokonał Adriana Olszewskiego.

Elblążanie swoją dobrą grę kontynuowali także na początku drugiej połowy. Jeszcze w pierwszym kwadransie Słoniki kontrolowały wydarzenia na boisku, ale z biegiem czasu to goście zaczęli przejmować inicjatywę. Jeszcze w 62 minucie po groźnej akcji Patryk Winsztal strzelił głową w słupek. Niestety cztery minuty później był już remis, po tym jak bardzo aktywny Adrian Bielka wpakował na raty piłkę do siatki. Najpierw jego strzał zablokował wślizgiem Piotr Jakubowski, ale piłka znów jednak trafiła pod nogi gracza ŁKS-u, który z najbliższej odległości pokonał Maksymiliana Manikowskiego. Ten gol wyraźniej napędził gości, którzy oddali kolejne dwa bardzo groźne strzały z dystansu. Najpierw w 78 minucie piłka po uderzeniu Miłosza Skowronka przeleciała obok słupka, a następnie w 81 minucie świetną paradą po uderzeniu Patryka Winsztala z rzutu wolnego popisał się Maksymilian Manikowski.

Niestety dwie minuty później elbląski golkiper musiał wyjmować piłkę z bramki. Po wrzutce z lewej strony akcję zamykał Patryk Winsztal, który wygrał pojedynek główkowy z Mikołajem Donieckim i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 90 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Pod bramkę rywala udał się także bramkarz Manikowski. Niestety po dośrodkowaniu w pole karne elblążanie stracili piłkę i ŁKS ruszył z kontrą, którą na gola strzałem do pustej bramki zamienił Adrian Bielka.

Concordia Elbląg – ŁKS Łomża 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Kacper Sionkowski (45' – asysta Noworyta), 1:1 Adrian Bielka (66'), 1:2 Patryk Winsztal (83'), 1:3 Adrian Bielka (90')

Concordia: Maksymilian Manikowski – Piotr Jakubowski, Mikołaj Staniak, Gracjan Szpucha, Radosław Bukacki (71' Mikołaj Doniecki), Szymon Drewek (33' Jakub Rękawek, 46' Radosław Nowicki), Bartosz Danowski, Łukasz Makarski, Kacper Noworyta (79' Szymon Maćkowski), Kacper Sionkowski, Joao Augusto Fortunato Mariano.

ŁKS: Adrian Olszewski – Miłosz Skowronek, Hubert Mich, Dawid Owczarek (63' Przemysław Żebrowski), Patryk Winsztal, Bartosz Bernatowicz (63' Wiktor Walczak), Kamil Wenger, Bartłomiej Olszewski, Adrian Bielka (90'+1 Julian Mordasiewicz), Piotr Azikiewicz (52' Luis Felipe), Filip Karmański (52' Szymon Kuźma).

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)
Żółte kartki: Doniecki (Concordia), Kuźma, Walczak (ŁKS)

W kolejnym meczu ligowym Concordia zmierzy się na wyjeździe z Victorią Sulejówek. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 maja o godz. 18:00 w Sulejówku.