Sobota, 27.02.2021, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Prezes Concordii: W ciągu 2,5 roku powalczymy o II ligę [WYWIAD]

03.01.2020, 16:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezes Concordii: W ciągu 2,5 roku powalczymy o II ligę [WYWIAD]
fot. archiwum MMKS Concordia

Przełom roku to zawsze czas podsumowań i rozliczeń. Ten miniony 2019 rok był niezwykle pomyślny dla Concordii, nie tylko na poziomie trzecioligowej drużyny seniorów, ale także w przypadku dzieci i młodzieży trenującej w szkółce piłkarskiej Concordii. O tym, co się działo poprzednim roku, a także o planach na najbliższą przyszłość rozmawiamy z prezesem MMKS Concordia Mirosławem Pelcem.

Za nami bardzo udany 2019 rok, który przyniósł Concordii wiele sukcesów i zaszczytów. Jak w ocenie Prezesa wyglądał ten czas?


- Bezspornie największym osiągnięciem dla naszego klubu był powrót po dwóch sezonach do trzeciej ligi. Prowadzony przez trenera Łukasza Nadolnego zespół zupełnie zdominował rozgrywki w czwartej lidze i już na kilka kolejek przed końcem zapewnił sobie awans. Do tego w połowie roku dołożyliśmy pierwszy w historii Concordii Wojewódzki Puchar Polski. Za dobry wynik można też uznać zajmowane po rundzie jesiennej 9 miejsce w trzeciej lidze. Jak na beniaminka pozycja w samym środku tabeli jest solidnym osiągnięciem i potwierdzeniem, że mamy zespół z potencjałem, którego stać na jeszcze więcej.

Jak z kolei zdaniem Prezesa radziła sobie młodzież ze szkółki piłkarskiej?

- Jeżeli chodzi o piłkę młodzieżową, to tutaj również nie brakowało nam sukcesów. Za taki można uznać m.in. dominację prowadzonych przez Krzysztofa Machińskiego zespołu juniorów w lidze wojewódzkiej oraz wywalczony jesienią awans do Ligi Makroregionalnej. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się również rocznik 2007, który pod wodzą trenera Bartłomieja Florka poprzedniej zimy wygrał wojewódzkie eliminacje i zagrał w ogólnopolskim finale Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W rundzie jesiennej wszystkie nasze drużyny młodzieżowe pokazały się z bardzo dobrej strony, czego potwierdzeniem są wywalczone do wyższych lig awanse juniorów, trampkarzy i młodzików.

Concordia, to jak sama nazwa wskazuje Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy, który obok prowadzenia drużyny seniorów skupia się na szkoleniu dzieci i młodzieży. Tu, zwłaszcza w ostatnim roku zauważalny jest wyraźny progres.

- Zgadza się. Za dobre posunięcie uważam powrót do naszego klubu trenera Bartka Florka, który objął funkcję zastępcy koordynatora ds. szkolenia. W mojej opinii jest to jeden z wyróżniających się szkoleniowców od młodzieżowej piłki w naszym regionie. Wdrożony przez niego program szkolenia w naszej szkółce piłkarskiej, zaczął już przynosić efekty. Widać to szczególnie w najmłodszych rocznikach, gdzie mamy coraz liczniejsze grupy. Nasi podopieczni mogą liczyć m.in. na dodatkowe treningi indywidualne dla wyróżniających się zawodników oraz treningi bramkarskie. Wszystko po to, by już za kilka lat wyszkolić zawodników, którzy będąc naszymi wychowankami będą stanowić o obliczu zespołu seniorów. Słowa uznania należą się także koordynatorowi naszej szkółki Krzysztofowi Machińskiemu oraz zastępcy koordynatora ds. transferów i rejestracji zawodników Marcinowi Szwedzie. Nasi wszyscy trenerzy pracujący w szkółce wnoszą wiele jakości w szkolenie dzieci i młodzieży i za to należą im się słowa podziękowania. Mam nadzieję, że plony z ich pracy będziemy zbierać już w najbliższych latach.

Seniorska drużyna Concordii ma za sobą świetny rok, ale mimo to na koniec roku nie obyło się w niej bez zmian.

- Nasz trzecioligowy zespół w rundzie wiosennej poprowadzi nowy trener Adam Boros, który przed laty odniósł z drużyną największy dotychczasowy sukces w historii klubu – awans do II ligi. Chcemy w najbliższej przyszłości nawiązać do tego wyczynu i powalczyć o trzeci poziom rozgrywkowy w naszym kraju. Trener Boros będzie miał za zadanie zbudować w ciągu 2,5 roku zespół, który osiągnie ten cel. Na razie jednak chcemy postawić na naszą zdolną młodzież, która wiosną powinna dostać więcej szansy na grę. Chcemy już ogrywać chłopaków z drużyny juniorów w trzeciej lidze. Z racji tego, że od stycznia mamy nowego trenera, nastąpią też zmiany kadrowe. Nie będziemy jednak robić rewolucji. Chcemy, aby większą część kadry stanowili zawodnicy z Elbląga i okolic, którzy są związani z naszym miastem. Będą to więc drobne korekty. Prowadzimy już rozmowy z potencjalnymi zawodnikami, którzy mogą nas potencjalnie wzmocnić. W kwestii odejść nie ukrywamy, że zgłaszają się do nas kluby z wyższych lig, które są zainteresowane naszymi zawodnikami.

Jakie cele i plany ma w najbliższym roku Concordia?

- Cel na najbliższe pół roku jest taki, aby w przypadku zespołu seniorów spokojnie utrzymać go w trzeciej lidze. Plan jest taki, by zakończyć sezon w pierwszej dziesiątce. Tak jak już wspomniałem, wiosna będzie czasem na ogrywanie naszych wyróżniających się juniorów. Drugim celem będzie utrzymanie zespołu juniorskiego w Lidze Makroregionalnej. Będzie to bardzo trudne zadanie, ale zrobimy wszystko, aby to osiągnąć. Niemal cała nasza drużyna to roczniki 2003 i 2004, podczas gdy w lidze tej rywalizują zespoły składające się z roczników 2001 i 2002. W miarę możliwości będziemy starali się wspomóc nasz zespół juniorski młodzieżowcami z drużyny seniorów.

To co wyróżnia Concordię to stabilność finansowa klubu, który w tej kwestii zawsze radził sobie bardzo dobrze.

- Środki na działalność naszego klubu są zapewnione. Duża w tym zasługa naszych głównych sponsorów firm: Dany Meble, Scandi, Concordia Meble oraz Fachman. Podziękowania należą się także wszystkim rodzicom dzieci z naszej szkółki za duży wkład i zaangażowanie w klub. Możemy również liczyć na duże wsparcie ze strony Miasta Elbląg. Chcemy z tego miejsca bardzo podziękować Panu Prezydentowi oraz Radnym za pomoc. Wiemy, że w mieście są też inne szkółki piłkarskie i kluby, ale uważamy, że w Elblągu jest miejsce dla wszystkich, w tym dwóch zespołów, które reprezentują nasze miasto na poziomie centralnym. Zdrowa konkurencja dobrze wpływa na wyniki młodzieży, a dobrze, by rodzice mieli także większy wybór w kwestii zapisów swoich dzieci do szkółki piłkarskiej.III liga - grupa I - sezon 2019/2020 - aktualna tabela, wyniki, terminarz
Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Jay-Zi
  Piątek, 03.01

  Marzenia są po to by je realizować.

 2. 2
  --4
  ~ Jachu
  Piątek, 03.01

  A kogo to obchodzi

 3. 3
  +14
  ~ i
  Piątek, 03.01

  Czekam na podobne oświadczenie prezesa OE , iż środki na działalność naszego klubu są zapewnione i w ciągu 2,5 roku będziemy walczyć o awans do I ligi . Tylko tyle i aż tyle.

 4. 4
  --9
  ~ Kibic OE
  Piątek, 03.01

  Haha , awans , raz ze sportowo go nie zrobicie , dwa ze gdzie byscie grali u pelca na ch... chyba

 5. 5
  0
  ~ Leo Ben
  Niedziela, 05.01

  Brawo, ważne że młodzież ma gdzie grać i się ogrywać. Marzenia... Ponowne derby Elbląga mile widziane. Wiadomo, Olimpia jest pierwszą w Elblągu, ale nie jest powiedziane, że lepsi piłkarze Concordii nie beda przechodzić do Olimpii, oczywiście z korzyścią dla Olimpii

 6. 6
  +1
  ~ Gorol
  Czwartek, 16.01

  Tak pomyślny ten 2019 r,że az Nadolnego mafia wygryzła

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.192754983902