Środa, 20.01.2021, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Concordia druga na międzynarodowym turnieju w Lidzbarku Warmińskim

30.12.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Concordia druga na międzynarodowym turnieju w Lidzbarku Warmińskim

Piłkarze trzecioligowej Concordii do drugiego tygodnia stycznia przebywają na urlopach. Mimo zimowej przerwy pomarańczowo-czarni wzięli udział w II Świąteczno-Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. W pierwszej edycji, przed rokiem Słoniki dotarły do ćwierćfinału tej halowej imprezy. W minioną sobotę (28 grudnia) Concordia była o krok od zdobycia głównego trofeum. Nasz zespół zajął drugie miejsce na 12 drużyn, ulegając w finale po karnych Jeziorakowi Iława.

Podobnie jak w 2018 roku, w organizowanym przez Polonię Lidzbark Warmiński turnieju uczestniczyło 12 drużyn, w tym 3 zagraniczne: niemiecki FC Blauberen oraz rosyjskie Zapad Kaliningrad i Baltica Kaliningrad (ci ostatni nie dotarli jednak na miejsce i wszystkie ich mecze zweryfikowano na walkowery na korzyść rywali).
 

Jeżeli chodzi o sam turniej, to stał on na dobrym poziomie. Widać było, że drużyny z niższych lig nie odstają piłkarsko w tej odmianie piłki nożnej, jaką jest futsal. Nasza drużyna nie ma na co dzień doświadczenia w grze na hali, bo jako klub nie praktykujemy, aby dodatkowo obciążać się w okresie zimowym – zaznacza drugi trener Concordii Mateusz Bogdanowicz. - Skorzystaliśmy jednak z zaproszenia i w formie zabawy rozegraliśmy kilka ciekawych spotkań. Zawodnicy spotkali się po raz pierwszy od dłuższego czasu i na pewno brakowało zgrania i zrozumienia, ale umiejętności indywidualne pozwoliły pokazać się z dobrej strony i ostatecznie pomogły zameldować się w fazie pucharowej turnieju.


W swojej sześciozespołowej grupie Concordia zanotowała 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę, co dało jej awans do ćwierćfinału turnieju. W 1/4 finału pomarańczowo-czarni pokonali FC Blauberen 2:1 i tym samym poprawili swój wynik sprzed roku.
 

Jeżeli chodzi o fazę pucharową to było w niej dużo emocji, kontrowersji i ładnych bramek – przyznaje Mateusz Bogdanowicz. - W półfinale zdominowaliśmy Orlęta Reszel, ale brakowało nam tylko skuteczności. Na dwie minuty przed końcem przy wyniku 1:1 dostaliśmy w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach dwie kary dla dwóch zawodników i graliśmy w osłabieniu 2 na 4, co na hali jest ogromną różnicą. Udało się jednak dowieźć remis i przechylić szalę zwycięstwa po serii rzutów karnych – relacjonuje drugi trener Concordii.


W meczu o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego, Słoniki rywalizowały z czwartoligowym Jeziorakiem Iława. W ocenie obserwatorów był to najlepszy pojedynek turnieju, który przyniósł kibicom wiele emocji i bramek.
 

Jeziorak grał najrówniej w całym turnieju. Zawodnicy z Iławy zimą na co dzień rywalizują w różnych ligach futsalowych i to było widać na boisku. Po bardzo dobrym widowisku dla kibiców, mecz zakończył się remisem 3:3. Tym razem jednak w rzutach karnych musieliśmy uznać wyższość rywala i przegraliśmy 1:3. Spotkanie to było pełne emocji, padały piękne bramki, nie brakowało przepychanek i bezpośrednich starć, ale na koniec jedna i druga drużyna podziękowała sobie za rywalizację w całym turnieju. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje dla Jezioraka Iława – mówi trener Mateusz Bogdanowicz.


Wyniki meczów Concordii na turnieju w Lidzbarku:

grupa A
Concordia - Fortuna Gągławki 4:2
Concordia - Zapad Kaliningrad 1:2
Concordia - Polonia Lidzbark Warmiński Biali 2:2
Concordia - Baltica Kaliningrad 3:0 (walkower)
Concordia - Olimpia Olsztynek 2:0

1/4 finału
Concordia - FC Blauberen 2:1

1/2 finału
Concordia - Orlęta Reszel 1:1, k. 4:3

Finał
Concordia - Jeziorak Iława 3:3, k. 1:3

Skład Concordii na turnieju w Lidzbarku Warmińskim:

Mateusz Złotogórski (występ gościnny) - Dominik Pawłowski, Adam Skierkowski, Radosław Bukacki, Bartosz Danowski, Rafał Maciążek, Sebastian Tomczuk, Mateusz Bogdanowicz.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Jeziorak Iława
2. Concordia Elbląg
3. Orlęta Reszel
4. Zapad Kaliningrad
5-8. Polonia Lidzbark Warmiński Czarni, FC Blauberen, Olimpia Olsztynek, Fortuna Gągławki
9-12. Stomil II Olsztyn, Polonia Lidzbark Warmiński Biali, Granica Kętrzyn, Baltica KaliningradIII liga - grupa I - sezon 2019/2020 - aktualna tabela, wyniki, terminarz
Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5702180862427