Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Maria Kosecka: „Rezygnuję z członkostwa w Klubie Radnych PO i zamierzam odtąd pracować na rzecz dobra wspólnego, jako radna niezależna” (opinia nadesłana)

19.12.2014, 11:57:58 Rozmiar tekstu: A A A
Maria Kosecka: „Rezygnuję z członkostwa w Klubie Radnych PO i zamierzam odtąd pracować na rzecz dobra wspólnego, jako radna niezależna”
fot. archiwum redakcji

Otrzymaliśmy oświadczenie radnej Marii Koseckiej, w którym oznajmia Ona, że nie należy  do żadnej partii i nie jest zainteresowana działalnością partyjną. Poniżej publikujemy treść całej nadesłanej do nas wiadomości.

OŚWIADCZENIE


Jestem radną Rady Miejskiej już piątą kadencję. W ciągu całego okresu pełnienia tej funkcji działałam na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, w tym związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Moje inicjatywy zyskały uznanie społeczeństwa, o czym świadczą wyniki ostatnich wyborów samorządowych. 

Nie należę do żadnej partii i nie jestem zainteresowana działalnością partyjną. Niestety takie zjawisko zaczęło dominować w Klubie, którego dotąd byłam członkiem, dlatego rezygnuję z członkostwa w Klubie Radnych PO i zamierzam odtąd pracować na rzecz dobra wspólnego, jako radna niezależna. 

Wyznaję w swoim postępowaniu zasadę czynienia z władzy instrumentu umożliwiającego wpływanie na poprawę bytu mieszkańców. Władza taka musi być sprawowana z pokorą i w interesie ludzi, a nie dla samej władzy i podziału „łupów”. Z takim podejściem się nie godzę i wręcz czuję obrzydzenie. Piastowane funkcje i stanowiska muszą być tylko i wyłącznie środkiem do realizacji programów i celów zakładających poprawę bytu obywateli. Jesteśmy przecież ich mandatariuszami i nie możemy wykorzystywać powierzonej nam misji do zaspokajania własnych aspiracji i potrzeb materialnych.  Nie może również być tak, że w systemie demokratycznym liderzy partyjni zawłaszczają dla siebie całą decyzyjność, pomijając zdanie pozostałych. Mamy wówczas do czynienia nie z grupą, czy też klubem, ale autokratycznym partyjniactwem, na który nie mogę przystać.

Silne poparcie otrzymane od społeczeństwa jest wystarczającym mandatem do należytego wypełniania obowiązków radnej i jestem przekonana, że pomimo braku przynależności klubowej znajdzie należyte uznanie i wsparcie samorządowych władz miasta.

 Kandydując z listy Platformy oczekiwałam innego stylu rządzenia w partii, zwłaszcza szerokiej i swobodnej debaty, gdzie każdy głos się liczy, bo przede wszystkim liczy się dobro mieszkańców Elbląga. A przede wszystkim oczekiwałam mechanizmów, które by zdecydowanie hamowały wyniesione z socjalizmu skłonności roszczeniowe a promowały ciężko pracujących, aktywnych i zaradnych.

Zapewne pojawią się zarzuty, że otrzymałam mandat dzięki logo PO, jednak uważam za zasadne zauważyć, że na osiągnięty wynik zapracowałam przede wszystkim własną pracą, nie tylko w okresie kampanii wyborczej, ale pracą dla dobra mieszkańców na co dzień. Wspaniały wynik, który osiągnęliśmy w okręgu nr 2 (przypomnę tylko, że pokonaliśmy naszego głównego konkurenta PiS) możliwy był do osiągnięcia dzięki ogromnej pracy zespołowej. Jako lider tego zespołu czuję się w obowiązki zapewnić wszystkich, że nasze zamierzenia są nadal aktualne i stawiam swoją osobę do dyspozycji w ich realizacji.

Deklaruję współpracę ze wszystkimi radnymi w sprawach ważnych dla elblążan oraz zapraszam do współdziałania również osoby spoza rady.

 

Maria Kosecka
Radna niezależna

Oceń tekst:

Ocen: 24

%45.8 %54.2


Komentarze do artykułu (64)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ kazik
  Piątek, 19.12

  Pani Radna. W Pani okręgu na ul. Fromborskiej budowana jest Biedronka. Przy okazji budowy okazało się, że na terenie warsztatu samochodowego Knedlera jest nielegalne złomowisko, tony blach z rozebranych samochodów i setki starych opon. Do tego totalny bród i bałagan. Proszę się tym zająć i na tym portalu proszę o informację od Pani w tej sprawie.

 2. 2
  +33
  ~ ciemna dziura
  Piątek, 19.12

  Brawo frajerzy, którzy wystawili ją na 1!

 3. 3
  +11
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 19.12

  To jest ostatniaKADENCJA w Radzie miasta .Jest Pani za długo i bardzo przemęczona pracą, Tyle lat to koń , by nie wytrzymał . a Panie ciągnie ten wóz . Współczuję .

 4. 4
  +15
  ~ wyborca
  Piątek, 19.12

  Obok Pani Mari - typowy przykład karierowiczki .Nic dla ludzi więcej dla siebie

 5. 5
  --8
  ~ marcoPolo
  Piątek, 19.12

  No i dobrze Pani Mario - popieram decyzję. Mam nadzieje, że uda się Pani realizować swoje zamiary.

 6. 6
  --6
  ~ lokalny patriota
  Piątek, 19.12

  Bardzo dobra i słuszna decyzja. Widać było wyraźnie, że w swoim dążeniu do czynienia dobra była Pani w PO osamotniona. Po co ci ludzie kandydują jeżeli nie mają misji naprawiania otoczenia. Czy tylko chodzi o kasę i stołki. Wstyd. Głosowałem na PO jako mniejsze zło, a teraz..... zobaczymy. Na pewno moje poparcie i szacunek dla Pani Koseckiej uległo wzmocnieniu.

 7. 7
  --4
  ~ do ciemnej dziury
  Piątek, 19.12

  sam jesteś frajer, skoro nie zgadzasz się z Kosecką, że radny ma pracować dla dobra wspólnego, nie zaś w interesie tej czy innej partii. Ograniczoność twojej percepcji rzeczywistości jest porażająca. szkoda, że nie jesteś odosobniony w tej kwestii.

 8. 8
  +13
  ~ ikiv
  Piątek, 19.12

  " baba z wozu koniom lżej "

 9. 9
  --7
  ~ Kondek 52
  Piątek, 19.12

  BRAWO ZA ODWAŻNĄ DECYZJĘ.!!! SPOŁECZEŃSTWU MOŻNA SŁUŻYĆ I NIE NALEŻEĆ DO PARTII.

 10. 10
  +10
  ~ powiec
  Piątek, 19.12

  No to PO Koseckiej!;) Maryska zrobiłaś największą głupotę w swoim życiu. Czy ty kobieto nie widzisz, że ludzie głosują na partie nie na ludzi? Zobacz Szweda który wydał na kampanię kilkaset tysięcy zł, zobacz na EKO które miało najsensowniejszy program dla Elbląga i co im z tego jak wyborcy w większości wolą siedzieć w domach?! Na wybory chodzą w 90% elektoraty partyjne, a reszta ma na to wywalone!!! Żegnaj Maryśka!;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0221860408783