Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Płk. Dąbka: Wjechał w rowerzystkę na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala

18.06.2020, 15:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Płk. Dąbka: Wjechał w rowerzystkę na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Fot.Ryszard Biel

Potrącenie rowerzystki na ul. Płk. Dąbka. 64-letni kierowca nissana wjechał w 51-latkę przejeżdżającą na rowerze przez przejście dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce dziś, 18 czerwca, po godzinie 14 na ul. Płk. Dąbka. Jak wynika z relacji świadków, przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa rowerzystce, zatrzymała się kobieta kierująca audi. Takiego zamiaru nie miał jednak jadący za nią kierowca nissana. 64-latek ominął stojące auto, zjechał na drugi pas i wjechał w jadącą na rowerze kobietę. Cyklistka trafiła do szpitala. Kierowca nissana był trzeźwy.

Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Kierowcy nissana zatrzymano prawo jazdy. Najprawdopodobniej skierujemy wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny

- mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dziś to już drugie zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty. Pierwsze miało miejsce ok. godziny 12.30 na ul. Fromborskiej. Tam prawdopodobnie potrącił go kierowca volkswagena amarok. Tak przynajmniej wynika z relacji poszkodowanego, domniemany sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Potrącenie rowerzystki ul.Płk.Dąbka ( zdjęć 12 )
Dodano: 2020-06-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ iza
  Czwartek, 18.06

  a może na tym przejściu ta pani powinna prowadzić rower ?

 2. 2
  +20
  ~ zx
  Czwartek, 18.06

  przepisy mówią jasno. na przejściu dla pieszych zsiada się z roweru i IDZIE!!!!! Ten brak wiedzy, olewanie prawa, poraża. Wprowadzicie egzamin na kartę rowerową! Jadąc autem, trudno wyczaić, czy jadący rowerem równolegle, skręci pod koła, czy pojedzie prosto. Za "komuny" i tego wymagano. A teraz, pewnie kierowcę przeczołgają".A święty na rowerze dostanie odszkodowanie. Po ***olonko...

 3. 3
  +19
  ~ kez
  Czwartek, 18.06

  Na tym przejściu nie wolno jechać rowerem. Przed przejściem należy zejść z roweru i go przeprowadzić.

 4. 4
  +22
  ~ MaRS
  Czwartek, 18.06

  Zgadza się, formalnie rzecze biorąc powinna przeprowadzić rower przez przejście. Ale z opisu tego co zrobił kierowca Nissana wynika że pieszego też by potracił.

 5. 5
  +15
  ~ Xyz
  Czwartek, 18.06

  Na cholerę się czepianie rowerzystka, tak to może powinna zejść z roweru ale czy na rowerze czy prowadząc go, gość nie miał prawa wyprzedzić auta ustepujacemu przejścia....

 6. 6
  0
  ~ kiki
  Czwartek, 18.06

  Nie ma obowiązku zatrzymywania się przed przejściem jak to zrobiła pani kierująca audi. Przepis wyraźnie wskazuje kiedy i w jakich okolicznościach kierujący zatrzymuje się przed przejściem. W Elblągu jest nagminne zatrzymywanie pojazdów gdy pieszy jest w pewnej odległości od przejścia. Przepisy, przepisy ...

 7. 7
  +14
  ~ Dyg 54
  Czwartek, 18.06

  Zgodnie z przepisami, jadący (w tym przypadku kobieta) rowerem ma obowiązek zejść z roweru i przechodzić pieszo, o ile to jest zwykłe przejście. Jednakże w tym przypadku zachowanie rowerzysty nie ma wpływu na ocenę wypadku. Ten kierowca ponosi całkowitą winę, gdyż ewidentnie złamał przepis, albowiem mimo stojącego innego samochodu, ominął go przed przejściem i nie zatrzymał się aby przepuścić osobę przchodzącą. Tutaj nie ma znaczenia, że ona jechała przez nie rowerem, była na pasach i kierowca nawet w tej sytuacji miał obowiązek jej przepuszczenia. Inna rzecz, że rowerzyści nagminnie łamią przepisy, nie tylko z przejazdem na pasach i to wymaga też działań zmierzających do eliminowania takich zjawisk.

 8. 8
  +11
  ~ cd Dyg 54
  Czwartek, 18.06

  Kiki - obok przepisów jest coś takiego jak kultura jazdy. Ta Pani się zatrzymała i kierowca też miał obowiązek postąpić podobnie. Nie można mówić, że nie ma obowiązku zatrzymywania się przed pasami, aby umożliwić przejście pieszemu. Podstawowa zasada w ruchu drogowym wymaga stosowania się nie tylko do zapisanych przepisów, ale też zasad umożliwiania bezpiecznego poruszania się wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie mówiąc już o zwykłej kulturze.

 9. 9
  +19
  ~ Jan
  Czwartek, 18.06

  Sprawa jest bardzo prosta. Kobieta powinna przeprowadzić rower, a kierowca samochodu powinien się zatrzymać. Oboje dokonali złamania przepisów. Koniec kropka.

 10. 10
  +10
  ~ Zgroza
  Czwartek, 18.06

  Nadal policja nie reaguje na jazdę rowerami po chodnikach i przejściach dla pieszych. Co mandatów nie mają czy okulista nie zaliczony.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.