Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Kościuszki-Marymoncka: potrącenie rowerzysty. Ranny mężczyzna w szpitalu

09.04.2016, 17:04:19 Rozmiar tekstu: A A A
Kościuszki-Marymoncka: potrącenie rowerzysty. Ranny mężczyzna w szpitalu
fot. Witold Sadowski

Dziś (9 kwietnia) około godz. 16.30 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z Marymoncką miało miejsce potrącenie rowerzysty przez pojazd osobowy. Mężczyzna z obrażeniami głowy i kończyny dolnej został przetransportowany ambulansem ZRM do szpitala. Ruch w rejonie wypadku przez ponad godzinę był utrudniony.

 

Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 62-letni rowerzysta jechał chodnikiem wzdłuż ul. Marymonckiej od strony al. Piłsudskiego, a 34-letni kierujący pojazdem kia poruszał się ul. Kościuszki w kierunku Agrykola. Na przejściu dla pieszych bez wyznaczonego przejazdu dla rowerów doszło do potrącenia jadącego rowerzysty przez pojazd osobowy. Świadkowie wezwali służby ratunkowe i policję.

 

Rowerzysta z obrażeniami głowy oraz jednej z nóg został przetransportowany do szpitala. Zarówno on jak i kierowca auta biorącego udział w wypadku byli trzeźwi. Świadkowie zdarzenia mówili nam, że rowerzysta w momencie wjazdu na przejście dla pieszych patrzył tylko w prawą stronę, a pojazd nadjechał z jego lewej. Kilka osób zwróciło nam też uwagę na to, że przez to przejście 62-latek powinien przeprowadzić rower, a nie przez nie przejeżdżać. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku. Ruch pojazdów w rejonie zdarzenia przez ponad godzinę był całkowicie wstrzymany, policjanci kierowali przejeżdżające auta objazdem.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) fot. Witold Sadowski


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Trocin
  Sobota, 09.04

  Kolego "po kierownicy" z Kia-nki ,Tobie raczej też coś z tego "przykleją". Dlaczego? Powiedzą że to było na przejściu a Ty nie zachowałeś "szczególnej ostrożności.

 2. 2
  +31
  ~ gdr
  Sobota, 09.04

  1. Po chodniku rowerem sie nie jeździ. 2. Przez przejście rower się przeprowadza o ile nie ma ścieżki rowerowej.

 3. 3
  +22
  ~ Marek
  Sobota, 09.04

  Niestety niektórzy rowerzyści nie rozumieją że kierowca może ich nie zauważyć jak nagle nadjadą, zwłaszcza z tyłu i przejadą przez przejście dla pieszych... Przejście dla pieszych .... jak sama nazwa wskazuje jest dla pieszych ... i schodzi się z roweru i przechodzi przez nie pieszo.. Ten przepis musi wejść a rowerzyści przejeżdżający przejścia dla pieszych powinni być karani.. wtedy takich sytuacji nie będzie. ...

 4. 4
  +12
  ~ stroskany
  Sobota, 09.04

  Pan Marek i gdr mają 100% rację. Rowerzysta nie może być jak ta święta w Indiach. Podziwiam niekiedy poczynania "odważnych" na rowerach, włos się jeży na takie widoki. Teraz ruch tych cyklistów wzmaga się każdego dnia. Więcej rozwagi i ostrożności nigdy nie zawadzi. Dotyczy to również zmotoryzowanych.

 5. 5
  --8
  ~ Yrek
  Sobota, 09.04

  I dobrze dziadowi

 6. 6
  +10
  ~ rowerzysta
  Sobota, 09.04

  ile razy trzeba cyklistom powtarzać, rower przeprowadzamy przez przejście!!!!

 7. 7
  +6
  ~ obserwator
  Sobota, 09.04

  Na tym skrzyżowaniu było już wiele "zdarzeń" (umyślnie pomijam słowa wypadków), z udziałem zarówno pieszych, rowerzystów i przede wszystkim kierowców. I co z tego wynika ? - a no nic. Kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego ignorując znak STOP, rowerzyści, przeważnie młodzież i dzieci przejeżdżają zamiast przechodzić na przejściu dla pieszych a piesi wymuszają na kierowcach możliwość przejścia przez jezdnię bo Ci ostatni, jak zwykle się spieszą - szczególnie w weekendy. Obserwuję to prawie codziennie i jakoś interwencji naszej elbląskiej policji nie zauważyłem. Owszem przyjeżdżają ale tylko na wezwanie do stłuczek i wypadków. Do następnego zdarzenia, oby nie do wypadku.

 8. 8
  0
  ~ rowerowiec
  Sobota, 09.04

  elblag jest miastem antyrowerowym, ciezko sie tu jezdzi rowerem poniewaz drogi rowerowe sa beznadziejne wyznaczone chaotycznie i bez sensu poprowadzone w sposob niebezpieczny a od marymonckiej nie ma wogole drogi dla rowerow

 9. 9
  +4
  ~ Elblążanin
  Niedziela, 10.04

  Jeszcze nie dawno głośno było o oficerze rowerowym że jest niezbędny w naszym mieście.A jak pan oficer wydreptał sobie etacik na basenie to od tej pory cicho sza i oficer wydaje się nie potrzebny.Jak to jest panie radny od nikomu nie potrzebnego kontra pasa czy miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży tak do pana to pytanie panie Turlej.

 10. 10
  +4
  ~ zofia
  Niedziela, 10.04

  to nie pierwszy wypadek na tym skrzyzowaniu z udzialem rowerzysty w ostatnich kilku miesiącach . może warto by odpowiedni urzednicy na Ratuszu , nie mowiąc o radnych popierajacych rowerzystów zastanowili się jak to rozwiazać zanim będzie kolejny ranny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4502141475677