Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Królewiecka: potrącenie pieszej na pasach. Ranna kobieta w szpitalu

01.02.2016, 19:03:08 Rozmiar tekstu: A A A
Królewiecka: potrącenie pieszej na pasach. Ranna kobieta w szpitalu
fot. Witold Sadowski

Dziś (1 lutego) tuż przed godz. 18.30 na przejściu dla pieszych na ul. Królewieckiej pojazd osobowy potrącił przechodzącą po pasach kobietę. Ranna piesza z obrażeniami głowy i rąk została przewieziona ambulansem ZRM do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia na czas pracy służb medycznych i policji przez kilkadziesiąt minut był utrudniony. Wkrótce więcej zdjęć.

 

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Królewieckiej przy skrzyżowaniu z drogą wyjazdową z terenu Szpitala Wojewódzkiego. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu wypadku policjanci, 37-letni kierowca forda fiesta jadąc ul. Królewiecką w kierunku Fromborskiej nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej w kierunku szpitala po pasach 54-letniej kobiecie i potrącił znajdującą się już na drugiej stronie jezdni pieszą.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano ambulans ZRM i policję. Ranna kobieta m.in. z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i złamania ręki została przetransportowana do szpitala. Ruch w rejonie wypadku przez kilkadziesiąt minut był utrudniony. Zarówno kierujący fordem jak i poszkodowana piesza byli trzeźwi. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%100.0 %0.0


Galeria / Królewiecka: potrącenie pieszej na pasach. Ranna kobieta w szpitalu ( zdjęć 16 )
Dodano: 2016-02-01 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ j23
  Poniedziałek, 01.02

  i potrącił znajdującą się już na drugiej stronie jezdni pieszą......., a kierujący jechał którą stroną .....

 2. 2
  +11
  ~ kumaćkumać
  Poniedziałek, 01.02

  Co ja mogę, że nie rozumiesz prostych słów? :D

 3. 3
  +13
  ~ qwez
  Poniedziałek, 01.02

  Radna Kosecka pewnie zaraz postawi tam sygnalizację!

 4. 4
  +3
  ~ ja
  Poniedziałek, 01.02

  pielęgniarka szła do pracy

 5. 5
  +6
  ~ iona
  Poniedziałek, 01.02

  Jaśnie pan pewnie myślał że Pani się zatrzyma na środku jezdni i go przepuści.Prawo jazdy do niszczarki.Przez takiego jełopa komunikacja przystopowała.Ukarać dziada też za opóźnienia.Ludziska do roboty się spóźnili a ja na pociąg nie zdążyłam.

 6. 6
  --7
  ~ maszynista
  Poniedziałek, 01.02

  Pani szła do szpitala i widziała wszystko na Królewieckiej do dawnego kina Orzeł, a Pan jechał pod górę i nie miał pojęcia, że nieoświetlona piesza biegnie. Pani ma iść w zaparte - kierowca jechał pod górę bez świateł i 120 km na godz. A później nadjechał pociąg i potrącił wszystko na polu.

 7. 7
  +2
  ~ Piotr
  Poniedziałek, 01.02

  przykre jest to, jak te bezmózgi tam jeżdżą, już wiele razy byliśmy świadkami kiedy to inni kierowcy się zatrzymywali by piesi przeszli w stronę szpitala, a z drugiej strony jeśli można to coś w ogóle nazwać kierowcami jechali niczym na torze wyścigowym, nie przepuszczając tych co już wchodzili na pasy gdy dostali wolne przejście jednego pasa. Większość Elblążan wysłałbym na ponowne szkolenie z jazd, ileż kolizji było jak śnieg spadł ? jeździć panowie nie potrafią, zaś chwalić się na fejsie swoimi furami zakupionymi przez rodziców to owszem - jeden z drugim potrafi. żenada !

 8. 8
  +6
  ~ mius
  Wtorek, 02.02

  do ~Piotr: bezmózgi to zatrzymują się w ostatniej chwili przed przejściem, nie widząc, że samochód jadący np. "z góry" jest tuż przed przejściem.Co to znaczy "dostali wolne przejście jednego pasa" ? Taka interpretacja przepisów jest często dla niego zagrożeniem życia. Wiele razy jadąc tamtędy NIE ZATRZYMUJĘ SIĘ przed przejściem NIE MAJĄC PEWNOŚCI, że kierowca z przeciwka odczyta moje intencje i też się zatrzyma. Pieszy dłużej poczeka, ale przynajmniej nie wystawiam go na strzał! I druga sprawa: zamontowano silne lampy nad tym przejściem i tym niżej, ale ani jedna ani druga "nie trafia" strumieniem światła na przejścia ale przed (lub za) a dodatkowo na mokrym asfalcie tworzą poświatę przed przejściami utrudniając widzialność. Oczywiście obowiązuje SZCZEGÓLNA OSTROŻNOŚĆ przed przejściem...

 9. 9
  --6
  ~ j23
  Wtorek, 02.02

  widać iż KUMAĆ NIE KUMA ŻE JEZDNIA CZY ULICA ,AUTOSTRADA NIE MA STRON IŻ TYLKO PASY RUCHU.......

 10. 10
  +1
  ~ yjuuty
  Wtorek, 02.02

  tego przejścia w ogóle nie powinno być, ktoś ogarnięty powinien się zająć przebudową całego skrzyżowania z kościuszki i dać tam rondo/światła, ciężko wyjechać z kościuszki w lewo, widoczność żadna, gdy na prawoskręcie stoi autobus/transporter

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1768169403076