Niedziela, 17.01.2021, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Rafał Trzaskowski zwycięzcą ankiety wyborczej info.elblag.pl

25.06.2020, 18:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rafał Trzaskowski zwycięzcą ankiety wyborczej info.elblag.pl
W trzecim wyborczym sondażu wyborczym info.elblag.pl udział wzięło ponad 1300 osób. Większość, bo aż jedna trzecia, zagłosowała na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
 
 
28 maja br. Polacy mają podjąć decyzję o tym, kto przez najbliższe pięć lat będzie pełnić urząd Prezydenta RP. Dziś podajemy wyniki trzeciego sondażu dotyczącego wyborów prezydenckich RP przeprowadzonego przez info.elblag.pl.
 
 
O fotel Prezydenta RP zawalczy 11 kandydatów. W niedzielę głos będzie można oddać na: Andrzeja Dudę (Zjednoczona Prawica), Rafała Trzaskowskiego (kandydata Koalicji Obywatelskiej), Szymona Hołownię (kandydata bezpartyjnego), Roberta Biedronia (kandydata Lewicy), Władysława Kosiniaka - Kamysza (kandydata PSL), Krzysztofa Bosaka (kandydata Konfederacji), Stanisława Żółtka (kandydata Kongresu Nowej Prawicy), Marka Jakubiaka (kandydata Federacji dla Rzeczpospolitej ), Mirosława Piotrowskiego (kandydata Ruchu Prawdziwa Europa), Pawła Tanajno (kandydata bezpartyjnego) oraz Waldemara Witkowskiego (Przewodniczący Unii Wolności, który wyścigu o fotel Prezydenta RP dołączył do naszej ankiety dopiero 13 czerwca).
 
Pierwszy sondaż przeprowadziliśmy w lutym br. Wówczas kandydatką Koalicji Obywatelskiej była Małgorzata Kidawa-Błońska i to ona zdobyła w naszej sondzie 27 proc. głosów z 1047, które zostały oddane. Tuż za nią był Władysław Kosiniak-Kamysz z 24 proc. głosów, a na trzecim - Andrzej Duda z 22 proc.
 
Sytuacja uległa zmianie w drugim sondażu, który przeprowadziliśmy w marcu br. Wówczas największym poparciem cieszył Władysław Kosiniak-Kamysz zdobywając 26 proc. głosów z 1118 wszystkich oddanych głosów. Kandydatka KO znalazła się na drugim miejscu z 23 proc. Na trzecim nadal był kandydat PiS (21 proc.)
 
11 maja br. Zarząd Platformy Obywatelskiej ogłosił, że miejsce Małgorzaty Kiwady-Błońskiej w walce o fotel Prezydenta RP zajmie Rafał Trzaskowski, ówczesny Prezydent Warszawy.
 
Na początku czerwca, w trzecim wyborczym sondażu INFO zapytaliśmy naszych czytelników "Na którego z kandydatów zagłosujesz w wyborach prezydenckich?".
Ankietę, dla uwiarygodnienia ilości oddanych głosów na poszczególnych kandydatów, przeprowadzono z wykorzystaniem adresu mailowego osoby głosującej.
 
Głosowanie zakończyło się wczoraj, 24 czerwca. W sumie oddano 1307 głosów. Najwięcej, bo aż 33 proc. zdobył Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 427 osób. Na drugim miejscu znalazł się Szymon Hołownia (26 proc. 346 głosów), a na trzecim - Andrzej Duda (18 proc. 234 głosy).
 
Pozostali kandydaci zdobyli nasępującą liczbę głosów:
Robert Biedroń - 62 głosy
Krzysztof Bosak - 82 głosy
Marek Jakubiak - 5 głosów
Władysław Kosiniak-Kamysz - 82 głosy
Mirosław Piotrowski - 1 głos
Paweł Tanajno - 4 głosy
Waldemar Witkowski - 10 głosów
Stanisław Żółtek - 20 głosów
34 głosy zostały oddane na "Nie wezmę udziału w wyborach".
 
Poniżej pokazujemy jak wyglądała nasza ankieta po zakąńczeniu głosowania.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ czytelnik
  Czwartek, 25.06

  witam i od razu mówię NIE dla Trzaskowskiego tylko nie on .niech siedzi w warszawie i tam niech ludziom kit wciska a nie całej Polsce.ja nie jestem w żadnej partii ale ich wszystkich jak słucham to mam pełno wody w butach . Jak to u nas obiecanki cacanki a głupiemu radość. ja tu nie widzę żadnego kandydata nawet z pisu.

 2. 2
  +16
  ~ n,mm,n
  Czwartek, 25.06

  Weźmy pod uwagę to ,że starsi ludzie nie biorą udziału w takich ankietach, a biorą udział w głosowaniu..i wątpię, aby ankieta była odbiciem głosowania...

 3. 3
  +7
  ~ Wygra
  Czwartek, 25.06

  Obecny prezydent R P wygra.

 4. 4
  --15
  ~ TWÓJ Kumpel
  Czwartek, 25.06

  Super, że nasz pan Trzaskowski otrzymał najwięcej głosów w ankiecie, na pewno będzie naszym prezydentem.

 5. 5
  +8
  ~ Pol
  Czwartek, 25.06

  A on wie gdzie Elblag czy tylko ze słuchu.

 6. 6
  +1
  ~ Tomus
  Czwartek, 25.06

  Haha te ankiety możecie sobie robić tysiąc razy a wygra normalność i Andrzej Duda

 7. 7
  +8
  ~ ikiv
  Czwartek, 25.06

  Ankieta przedwyborcza, która nie jest anonimowa . Podać e-mail. Przypomina PRL - " głosuj bez skreśleń "

 8. 8
  --11
  ~ chester
  Czwartek, 25.06

  Tomus-normalnością nazywasz 5 lat na kolanach i bycie zależnym od kaprysów i humorów "jego niskości?

 9. 9
  +7
  ~ opus
  Czwartek, 25.06

  hehe juz usuneli moj komentarz. a gdzie doktryna wolne media ktora tak naglasniacie idac na wiece kodu? wolne media a tu taka cenzura i kneblowanie ust antylewakom?

 10. 10
  +6
  ~ Janus
  Czwartek, 25.06

  Na tym portalu zawsze wygrywają Popaprańcy.Nawet wrogi dla tego miasta!A gdzie wasz dyżurny komentator Jurek motorówka...schował się pod miotłe....Tylko Duda może być prezydentem gwarantem rozwoju tego miasta.Jeśli ktoś z tego miasta głosować będzie na Trzaskowskiego to jest z nim coś nie tak albo jest wrogo nastawiony do tego miasta.JA CZEKAM NA TE WYBORY I CHCĘ WIEDZIEĆ GDZIE MIESZKAM I WŚRÓD JAKICH LUDZI.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0354540348053