Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Kto powinien z ramienia PiS zawalczyć o mandat senatora w nadchodzących wyborach?

Sławomir Sadowski - 21%

Jerzy Wilk - 3%

Marek Pruszak - 33%

Inny kandydat - 43%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Kto z elbląskiego PiS powinien startować do Senatu? Zobacz wyniki naszej sondy!

30.07.2019, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kto z elbląskiego PiS powinien startować do Senatu? Zobacz wyniki naszej sondy!

Ostateczne listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, którzy wystartują w wyborach parlamentarnych, mamy poznać w najbliższym czasie. My, zapytaliśmy Czytelników info.elblag.pl, kto z Elbląga ich zdaniem powinien starać się o mandat senatora z ramienia PiS. Znamy wyniki sondy.

Głosowanie rozpoczęło się 24 lipca, a zakończyło, 29 lipca, w południe. Internauci do wyboru mieli trzech polityków: Sławomira Sadowskiego, obecnego wicewojewodę woj. warmińsko-mazurskiego, Jerzego Wilka, który cztery lata temu po raz pierwszy został posłem oraz Marka Pruszaka, elbląskiego radnego. Mogli również swój głos oddać na "innego kandydata".

W głosowaniu wzięło udział 429 osób. Co ciekawe zdecydowana większość nie stawia na żadnego z wymienionych przez nas kandydatów, aż 42 proc. (182 głosy) zaznaczyło rubrykę inny kandydat.

Na drugim miejscu znalazł się Marek Pruszak (33 proc., 141 głosów). Na trzecim Sławomir Sadowski (21 proc., 91 głosów). Najmniej głosów, bo tylko 15 (3 proc.) zdobył Jerzy Wilk.

Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się w październikowych wyborach do Senatu?
 

Redakcja

Kto powinien z ramienia PiS zawalczyć o mandat senatora w nadchodzących wyborach?

Sławomir Sadowski - 21% (głosów: 91)

Jerzy Wilk - 3% (głosów: 15)

Marek Pruszak - 33% (głosów: 141)

Inny kandydat - 43% (głosów: 184)


   Suma głosów: 431

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ jasio
  Wtorek, 30.07

  Inny kandydat czyli obecny prezydent.

 2. 2
  +17
  ~ BODZIO
  Wtorek, 30.07

  Wilk 3 % ,za dużo dla wazeliny.

 3. 3
  +9
  ~ kazik
  Wtorek, 30.07

  Albo przywieziony w teczce partyjny koleżka.....

 4. 4
  +18
  ~ Czytelnik gazet
  Wtorek, 30.07

  30 lat temu odbyły się wybory do obu izb parlamentu. PiS do dzisiaj kwestionuje fakt że były to pierwsze wolne wybory i chyba zaczynam przyznawać im rację ! Odkąd z naszego regionu wybrano jakiegoś przybłędę na senatora, zaczęło się pasmo nieszczęść dla naszego kraju. W poprzedniej kampanii wyborczej obiecali skromność, pracowitość, pokorę ! Po przejęciu władzy okazuje się że PiS - owi po prostu należy się wszystko : samoloty, premie, praca dla rodziny, wakacje na koszt podatnika. Takiej pazernej władzy jeszcze w Polsce nie było ! A ośmiorniczki im przeszkadzały !

 5. 5
  +8
  ~ porazony
  Wtorek, 30.07

  To jeszcze nic.NSA nakazał upublicznić nazwiska poparcia dla kandydatów do KRS w trybie natychmiastowym i nieodwołalnym. Dzis jakis prezes RODO z ramienia PiS nakazał wstrzymanie wykonania wyroku i nakazał WETO do momentu rozstrzygnięcia wątpliwości buahahahabuahahahaha no tylko poklaskac w lapki...

 6. 6
  0
  Robert Koliński
  Wtorek, 30.07

  Wychodzi na to, że Polacy (w tym elblążanie) jednak mądrzeją i mają już dość PO-PiSowego układu w Polsce:) I bardzo oczywiście słusznie - jeśli masz do wyboru prawdziwą, ideową Lewicę społeczną oraz podrabianą, nacjo-fundamentalistyczną, post-komunistyczną PiS-konserwę, która przed wyborami "przypomniała sobie", że jednak "w PiS obecna jest robotnicza myśl socjalistyczna" (haha), to nie ma sensu głosować na farbowane lisy, bo i PO CO PRZEPŁACAĆ?! (skoro im się tylko "należy":) Jak to szło? "Tej siły już nie powstrzymacie!":) #lewica

 7. 7
  +2
  ~ Arr
  Wtorek, 30.07

  Robert Koliński komuchy "Razem" to takie samo dno,

 8. 8
  +4
  Robert Koliński
  Wtorek, 30.07

  @Arr - Nie wydaje mi się - u nas przynajmniej nie ma prokuratorów stanu wojennego (Piotrowicz), sędziów skazujących opozycję w PRL (Kryże) czy dzieci stalinowskich aparatczyków i partyjnych sekretarzy (Kempa, Ziobro, Karski, Czabański - w sumie to z połowa PiS;) Do tego my w żadnym wypadku nie "robimy łaski" kleszym okupantom i seksualnym przestępcom w sutannach, co w PiS jest niestety anty-polską i anty-społeczną, dewiacyjną normą.

 9. 9
  +15
  ~ TWÓJ Kumpel
  Wtorek, 30.07

  Pruszak zdobył najwięcej głosów, ale za co ? Jakim on będzie dobrym" parlamentarzystą", co on takiego dobrego zrobi dla naszego miasta Elbląga ? Oto jest pytanie nie głosować na tego faceta, jemu chodzi tylko o kasę, tak jak zawsze !!

 10. 10
  +7
  ~ Żarty
  Wtorek, 30.07

  Oni na pewno nie czas na młodych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.