Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Kto powinien z ramienia PiS zawalczyć o mandat senatora w nadchodzących wyborach?

Sławomir Sadowski - 21%

Jerzy Wilk - 3%

Marek Pruszak - 33%

Inny kandydat - 43%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kto z ramienia PiS zawalczy o miejsce w Senacie? Możesz zagłosować do godz. 12:00

26.07.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kto z ramienia PiS zawalczy o miejsce w Senacie? Możesz zagłosować do godz. 12:00
Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w jedną z niedziel między 13 października a 10 listopada. Polacy wybiorą wówczas 460 posłów i 100 senatorów. Okręgi wyborcze do Senatu są jednomandatowe. Na kogo w Elblągu postawi Prawo i Sprawiedliwość?
 
Pierwszym wyborem, który wydaje się najbardziej prawdopodobny, to obecny wicewojewoda woj. warmińsko-mazurskiego, Sławomir Sadowski. To on już cztery razy, w okręgu elbląskim startował do Senatu z ramienia PiS. Co prawda w 2001 r. nie udało mu się zdobyć mandatu, jednak w następnych wyborach, w 2005 r. już tak. Został wybrany na senatora również w 2007 r. i od tego czasu, już bez powodzenia, starał się o reelekcję. Czy i tym razem będzie reprezentował PiS w walce o miejsce w Senacie?
 
Wiemy, że w wybory do Senatu nie będzie zaangażowany Leonard Krasulski. Co prawda zajmuje on ważne miejsce w strukturach regionalnych oraz krajowych Prawa i Sprawiedliwości, ale decyzją prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, po raz kolejny został on „jedynką” w okręgu elbląskim w wyborach do Sejmu.
 
Kandydat PiS, ubiegający się o mandat do Senatu, największy bój w walce o głosy będzie musiał stoczyć z kandydatem Koalicji Obywatelskiej. W okręgu elbląskim zapewne będzie nim Jerzy Wcisła, któremu udało się zwyciężyć w ostatnich wyborach.
 
W Elblągu niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym politykiem PiS jest Jerzy Wilk. Były Prezydent Elbląga cztery lata temu po raz pierwszy został posłem. To, że Jerzy Wilk wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest niemal pewne. Pytanie tylko, czy ponownie zasili on listę kandydatów do Sejmu, czy może jednak zawalczy o miejsce w Senacie?
 
Pojawiła się pogłoska, że osobą, która miałaby ubiegać się o mandat senatora jest Marek Pruszak. Były Przewodniczący Rady Miasta w rozmowie z nami stanowczo temu zaprzeczył. - Ja nic o tym nie wiem. To plotka – stwierdził dziś Marek Pruszak.
 
Choć Marek Pruszak nie ma doświadczenia w wyborach do parlamentu, może będzie „nową” twarzą, której PiS potrzebuje? A może największe szanse na wygranie będzie miał jeden ze sprawdzonych kandydatów - Sławomir Sadowski lub Jerzy Wilk?
 
Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii w naszej sondzie! Kto powinien z ramienia PiS zawalczyć o mandat senatora w nadchodzących wyborach?
 
Głosowanie potrwa od dziś, 24 lipca do poniedziałku, 29 lipca, do godz. 12.00.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Kto powinien z ramienia PiS zawalczyć o mandat senatora w nadchodzących wyborach?

Sławomir Sadowski - 21% (głosów: 91)

Jerzy Wilk - 3% (głosów: 15)

Marek Pruszak - 33% (głosów: 141)

Inny kandydat - 43% (głosów: 184)


   Suma głosów: 431

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +44
  ~ Wyborca
  Środa, 24.07

  Ola Boga tylko nie Wilkkkk. Ten człowiek wogole się nie nadaje na takie stanowiska.

 2. 2
  +39
  ~ kazik
  Środa, 24.07

  Ten z Pasłęka to chyba już tylko nadaje się do bawienia wnuków ...., ani jeden nie zasługuje na to stanowisko , bo żaden nic nie zrobił dla miasta i regionu , tak jak wojewoda że z Elbląga a wasal Olsztyna ... Tacy to są politycy byle swoje koryto było pełne .....

 3. 3
  +16
  ~ mieszkaniec
  Środa, 24.07

  A, o mnie zapomnieli .

 4. 4
  +35
  ~ nik
  Środa, 24.07

  Oczywiście,że żaden z nich.

 5. 5
  +30
  ~ No i mamy pata
  Środa, 24.07

  I tutaj po raz kolejny potwierdza się, że Elbląg nie ma dobrych kandydatów z ramienia PiS, za chwilę cała struktura się rozsypie, bo każdy "nowy" członek to zagrożenie dla wilków, pruszakow, traksow, sadowskich.

 6. 6
  +33
  ~ cynik
  Środa, 24.07

  A dokąd to buraki ? A po co ? Nic nie potraficie zrobić w mieście i gminie to huzia na Warszawę. Tak samo niedouki z Warszawy uciekli do Brukseli. Ale wstyd.

 7. 7
  +24
  ~ Czytelnik
  Środa, 24.07

  PiS traktuje wybory do obu izb parlamentu jak wybory na sołtysa, i z tego poziomu wystawia kandydatów. Lepszych jednak nie ma i mieć nie będzie. A najśmieszniejsze jest to że i tak mają szanse ..

 8. 8
  +28
  ~ Czytelnik
  Środa, 24.07

  Szkoda że nie ma formuły głosowania przeciw kandydatom. Zapewne wielu wyborców chętnie by z niej skorzystało. A tak na poważnie – na Nowogrodzkiej sięgają już po głębokie rezerwy.

 9. 9
  +18
  ~ Joluś
  Środa, 24.07

  W tym roku senat powinien należeć do gorszego sortu. To jedyny sposób, aby w przypadku wygranej dojnej zmiany powstrzymać jej zapędy.

 10. 10
  +31
  ~ Głos Ludu
  Środa, 24.07

  PiS w elbląskim wykonaniu - tragedia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.