Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Co na temat pustego placu w Parku Planty sądzą elblążanin?

30.05.2019, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat pustego placu w Parku Planty sądzą elblążanin?
fot. Patryk Mamczyński

W Elblągu istnieje wiele miejsc, do których mieszkańcy mają sentyment. Są też takie, które stały się atrakcją turystyczną lub tez miejscem spotkań całych rodzin. A niektóre z nich już dawno straciły swój urok. W naszym nowym cyklu przedstawimy najbardziej charakterystyczne miejsca w Elblągu oczami mieszkańców naszego miasta.

Jednym z charakterystycznych miejsc naszego miasta jest okrągły plac, otoczony murem, który znajduje się w Parku Planty. Niegdyś mieściła się tam fontanna, po której zostały jeszcze pozostałości. W zimę plac ten stawał się lodowiskiem. A młodsze pokolenia pamiętają skatepark i ogromną rampę, która niegdyś się tam znajdowała. Dlatego zapytaliśmy elblążan, co sądzą na temat okrągłego placu znajdującego się w Parku Planty. Jak również, jakie mają propozycje na zagospodarowanie tego terenu?

Pan Mateusz

Zdecydowanie można by było coś tu zrobić. Być może dobrym pomysłem na zagospodarowanie tego terenu byłoby przywrócenie tego, co było tu wcześniej. Stworzenie skate parku mogłoby uatrakcyjnić to miejsce. Poza tym jedyny skatepark mieści się na ul. Mickiewicza, a jedno takie miejsce na Elbląg to za mało. Przychodzę tu często z synem, aby mógł pojeździć na hulajnodze, gdyby zrobiono tu na przykład tor do jazdy, byłoby to fajne miejsce do spędzania czasu dla wszystkich.

 


Pani Ewa

Teraz to miejsce nie zachęca, ale kilkanaście lat temu było to fajne miejsce do spędzania czasu. Znajdowała się tam kiedyś rampa i mały skatepark, a teraz jest to pusty plac, na którym nic się nie dzieje, niczemu to nie służy. Jakiś czas temu zastanawiałam się nad przeznaczeniem tego miejsca, co prawda na ul. Mickiewicza znajduję się skatepark, ale nie ma on takiego rozmachu jak ten, który kiedyś tu istniał. Do dziś mam w pamięci tę wielką rampę, na którą każdy bał się wejść, a ten plac był naprawdę świetny i przede wszystkim duży.
 


 

Pani Danuta

Dobrze byłoby zagospodarować ten plac. Myślę, że fajnie by było spędzić czas wspólnie z rodziną, gdyby postawiono tam ławki, stoły i parasole, byłoby miło. Na ten moment nic się tu nie dzieje, a dobrze by było zrobić tam takie rodzinne miejsce do spędzania razem czasu, aby całe rodziny mogły usiąść, zjeść loda, ciastko.

 

 

Kasia

Ten plac kojarzy mi się jedynie z rampą, kiedyś było to charakterystyczne miejsce w naszym mieście. Teraz stoi to puste, a szkoda. Gdyby przywrócili tam rampę, byłoby naprawdę fajnie, tylko ważne, aby przy tym zadbać też o bezpieczeństwo, ponieważ kiedyś było tam niebezpiecznie. Nowoczesny skatepark mógłby się sprawdzić. Pamiętam, jak fajnie się wchodziło na tę ogromną rampę, jak jeździło się na rolkach, hulajnodze, rowerze. Plac zabaw z przeznaczeniem dla tych trochę starszych dzieci to idealne rozwiązanie.

 


Weronika

Na tym placu stała kiedyś rampa, z tym to miejsce kojarzę. Niestety było to miejsce dość niebezpieczne, nie raz można było się tam poturbować. Wydaje mi się, że gdyby zrobiono tu duży plac zabaw, to miejsce byłoby o wiele lepsze i ładniejsze.

 


Pani Elżbieta

Szkoda, że tak duża przestrzeń jest niezagospodarowana. Myślę, że można by było stworzyć tam duży, porządny plac zabaw dla dzieci, również tych starszych. W tym parku brakuje miejsca przeznaczonego dla młodzieży, a pustej przestrzeni jest tu dużo. Taki piękny plac można naprawdę świetnie wyposażyć i stworzyć coś z pożytkiem dla wszystkich.

 


Wiktoria

Nie za bardzo podoba mi się ten plac, jest on pusty i nie zachwyca. Mogłoby powstać coś, co zwraca uwagę, jakaś atrakcja np. plac zabaw, skatepark. Gdyby stworzono tu fajne miejsce dla młodzieży, mogłabym, spędzać tu czas. Mamy stąd niedaleko do szkoły i do domu, po lekcjach byłoby fajnie posiedzieć tam ze znajomymi.

 

 

Ewelina

Nie pamiętam, co tu było wcześniej, ale słyszałam, że był tu skatepark. Teraz to miejsce trochę odstrasza i dziwi, czemu tu nic nie ma. W sumie mamy miejsca, gdzie możemy spędzać czas ze znajomymi, ale gdyby było ich więcej, bardzo bym się cieszyła. Często jeździmy do skateparku na ul. Mickiewicza, a to trochę daleko, poza tym jest tam zawsze dużo ludzi.

 

 

Damian

Na tym placu znajdował się kiedyś skatepark, było to miejsce do aktywnego spędzania czasu. Niestety było to i w sumie jest miejsce idealne dla osób, które piją tam wysokoprocentowe trunki. Na ten moment tylko Stare Miasto wygląda dobrze, to jedyne miejsce do spędzania czasu. W Elblągu można znaleźć wielu sponsorów, którzy mogliby zagospodarować ten teren, stworzyć miejsce relaksu dla zwykłych elblążan.

 

 

Filip

Warto by zrobić na miejscu tego placu coś dla młodych ludzi, nawet może być to skatepark. Ważne, żeby spędzała tam czas młodzież, a nie ludzie, którzy piją alkohol. Warto zadbać o to miejsce, by służby porządkowe zrobiły tu porządek. To miejsce powinno pełnić jakąś funkcję rekreacji dla społeczeństwa, a nie odstraszać wyglądem. Obecnie miejsce to wcale nie wygląda.

  

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ ED
  Czwartek, 30.05

  dokładnie zgadzam się - obecnie stoi taki zrujnowany w fajnym miejscu a mlodziez nie ma miejsca by pojezdzic - rampa jak była kiedys plus do tego jakis tor przeszkód - moze miasteczko rowerowe bo te ktore rzadzacy naszym miastem zniszczyli do niczego sie nie nadaje :( w tym parku brakuje tez ławek - wszystkie które są przy placu zabaw są zajęte !

 2. 2
  --5
  ~ Fred
  Czwartek, 30.05

  I tylko marzenia Wam pozostają przy tej władzy. Byle tkwić przy korycie... Wywalić jak Nowaczyka i tyle.

 3. 3
  +3
  ~ Piotr
  Czwartek, 30.05

  Aleś ty głupi Fred. Zmień lekarza.

 4. 4
  +8
  ~ brak jest
  Czwartek, 30.05

  Miasteczko rowerowe powinno powstać bo to co zrobiono z tą karykatura przy ul. Nowa prosi o pomstę do ,,,,,.

 5. 5
  --6
  ~ Jamaleg
  Czwartek, 30.05

  W parku planty na trawniku na skarpie wzdłuż ulicy powinien powstać park dla psów.

 6. 6
  --4
  ~ modne
  Czwartek, 30.05

  Otóż "Elblążanin sądzą" (pisownia oryginalna służebnej wobec administratora miasta redakcji), że na tym placu należy postawić pomnik postaci kww z jego szefem jako wzór przyzwoitości i moralności - postacie z 3 piętra z femme fatale podparte słupami.

 7. 7
  0
  ~ polak
  Czwartek, 30.05

  NIGDY TAM NIE BYŁO ŻADNEJ FONTANNY

 8. 8
  +5
  ~ Mieszkaniec podatnik
  Piątek, 31.05

  Droga redakcjo toki sondaz powinnisce zrobic takze w rejonie daszynskiego próchnika. W miescie sie winno tworzyc lokalne mini parki chocby 20 arowe tzw skwery ale czesto i gęsto. Zabudowac cale miasto budynkami to zadna sztuka i... brak wyobrazni. Prosze sobie wyobrazic ze cala okolica od browarnej do robotniczej poprzez daszynskiego prochnika itd nie ma ani jednej ławki! To zbk czyli sztuczny nieporadny organ miasta winno sie rozwiązac bo działa na szkode mieszkancow.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0384020805359